Biletul Zilei: Hai Oţelul!

Cât de jalnic s-a calificat  Bayern în sferturi, de ne-a stricat şi nouă biletul şi impresia bună făcută asupra echipei. Bavarezii au pierdut cu Arsenal acasă, scor 0-2, dar s-au calificat datorită numărului de goluri mai mare din deplasare. La meciul din Lituania am stat cu sufletul la gură până la finalul jocului, a fost 0-0 la pauză exact cum ne era mai bine pentru pontul de mai multe goluri înscrise în repriza a doua, dar aşa s-a şi terminat. Tot 0-0 a fost şi la meciul din Grecia la care am jucat sub trei goluri înscrise.

BILETUL ZILEI

Gloria – Oţelul 2 (cotă 1,70)

Zwolle – Roda interval 2-4 goluri (cotă 1,45)

Deportivo – Celta Vigo sub 3,5 goluri (cotă 1,25)

Istres – Clermont 1X (cotă 1,31)

Grodig – Hartberg 1 (cotă 1,45)

Argumentaţie

Echipa noastră favorită joacă la ultima clasată, iar forma bună arătată de Oţelul după instalarea lui Grigoraş ca antrenor, ne duce cu gândul la o victorie a favoriţilor. Roda ştie să încaseze goluri în deplasări, nu glumă, iar Zwolle are peste 70% din meciuri încadrate în intervalul 2-4. Deportivo şi Celta Vigo sunt în cursa pentru evitarea retrogradării, dar ambele pornesc de fiecare dată meciul cu primul gând să nu primească gol, iar noi mizăm că se vor marca mai puţin de patru. Istres are bilanţ foarte bun acasă, în timp ce Clermont se află pe o pantă descendentă ca formă, iar în liga secundă din Austria, Grodig, de pe locul doi, are meci la îndemână pentru a-şi contura promovarea contra penultimei clasate. Cota finală ajunge până la 5,85.

Citit 4242 ori Ultima modificare Joi, 14 Martie 2013 13:47