Biletul zilei: Cote mari pentru weekend

A fost ghinion curat din nou la Europa League pentru biletul de joi. Rubin Kazan a învins pe Levante, dar nu în timpul regulamentar, iar la Zenit – FC Basel (1-0) aveam nevoie de măcar două goluri, iar gazdele au ratat penalti în finalul jocului. În schimb, au ieşit ponturile la Fenerbahce – Plzen şi Newcastle – Anzhi.

BILETUL ZILEI

1

Montpellier – Troyes 1 (cotă 1,50)

Viitorul – Ceahlăul X lpauză sau final (cotă 1,57)

AC Milan – Palermo gazdele câştigă repriza a doua (cotă 1,45)

FC Sevilla – Zaragoza 1 (cotă 1,45)

Dnper – Kryvbas 1 (cotă 1,25)

2

Slask  - Bielsko 1 (cotă 1,70)

Sheff. Wed. – Cardiff mai multe goluri în r2 (cotă 2,15)

Dortmund – Freiburg interval 2-3 goluri în r1 (cotă 2,53)

Getafe – Bilbao gazdele câştigă repriza a 2a (cotă 2,80)

Pe primul tichet, Dnepr defilează acasă în Ucraina, Montpellier întâlneşte cea mai slabă echipă din deplasări a Franţei, Viitorul Constanţa e trupa cu cele mai multe egaluri la pauză sau la final din Liga I, Palermo are bilanţ dezastruos la repriza a doua şi Milan trebuie să câştige pentru un loc de UCL, iar FC Sevilla se agaţă de ultimele şanse la Europa într-un meci cu o echipă ieşită complet din formă. Pe al doilea bilet: Slask primeşte vizita penultimei clasate şi cu cel mai slab bilanţ în deplasări din Polonia, Sheffield şi Cardiff au mai mult de jumătate din meciuri cu goluri mai multe marcate în  partea a doua, Dortmund acasă, în 2013, s-a încadrat de fiecare dată în intervalul 2-3 goluri până în pauză, iar Bilbao e cea mai slabă echipă din Spania în repriza secundă la jocurile din deplasare. Cota finală la primul bilet e de  6,19, iar la cel de-al doilea are 25.89!

Citit 7105 ori Ultima modificare Vineri, 15 Martie 2013 17:23