Biletul zilei: Al patrulea câştig în cinci zile

Am câştigat din nou, de această dată la biletul de miercuri, într-o seară cu meciuri din Liga Campionilor. Am mizat cu precizie pe minimum două goluri în prima repriză la Real Madrid - Galatasaray şi a durat doar 29 de minute până gazdele au făcut 2-0 pentru a bifa corect pontul. Borussia n-a pierdut la Malaga, aşa cum am mizat, iar în afara partidelor din UCL am bifat corect victoria lui Slovan Liberec, scor 2-0, cu Teplice şi pe succesul lui Woluwe cu Ooustande, scor 1-0, care la momentul redactării biletului avea cotă 1,42, dar până la începerea meciului a ajuns la 1,91 pentru un succes al gazdelor.

BILETUL ZILEI

Dijon - Chateauroux 1X (cotă 1,22)

Maritimo - Ferreira X2 (cotă 1,47)

Amkar - Dinamo Moscova 2 (cotă 2,25)

Feyenoord - Venlo gazdele câştigă repr. a 2-a (cotă 1,35)

Dijon, una dintre cele mai bune echipe de pe teren propriu din liga secundă franceză şi clasată în partea superioară a clasamentului, primeşte vizita celor de la Chateauroux, fără nici un succes în deplasare. Pacos Ferreira a pierdut doar două meciuri în deplasare, cu Porto şi Benfica, se bate pentru un loc de Liga Campionilor şi evoluează pe terenul celor de la Maritimo, care au acasă doar trei victorii din 12 partide. Feyenoord luptă pentru titlu în Olanda şi primeşte vizita penultimei clasate, dar care se ţine bine în primele 45 de minute, astfel că mizăm că gazdele vor câştiga repriza secundă. A mai rămas meciul din Rusia, acolo unde Dan Petrescu e pe cai mari cu Dinamo Moscova, cu care e aproape să prindă un loc în Europa, în timp ce Amkar a pierdut majoritatea meciurilor cu echipele fruntaşe. Cota finală ajunge până la 5,45.

Citit 5483 ori Ultima modificare Joi, 04 Aprilie 2013 15:22