Biletul zilei: Dublu impact

După atâtea câştiguri era imposibil să nu dăm şi peste o seară plină cu surprize, dar e mai bine aşa, să fie multe într-o singură zi, decât câte una în zile separate. Doar Benfica şi-a respectat statutul, 3-1 cu Newcastle, în rest, Tottenham, Bronshoj şi El Shorta au remizat din postură de favorite.

Tondela – Leixoes pauză X (cotă 1,95)

Fiorentina – AC Milan 2-3 goluri prima repr (cotă 3,06)

Hull – Middlesbrough 1 (cotă 1,80)

Start – Tromso peste 2,5 goluri (cotă 1,90)

Valencia – Valladolid 1 (cotă 1,45)

După cum ne-am obişnuit deja, în weekend jucăm la dublu, un bilet sigur şi unul de încercat. Schalke are 9 din 10 meciuri în 2013 cu peste 2,5, iar Werder ştie să şi încaseze, dar să şi înscrie. Liderul Galatasaray, cu patru puncte avans, se poate distanţa în Turcia după meciul de acasă cu ultima clasată, în timp ce Anzhi se poate apropia în Rusia de liderul ŢSKA. Joacă împotriva „codaşei”, aflată într-o formă mizerabilă şi e greu de crezut că va rezista măcar până la pauză. „Gladbach” se luptă pentru Europa şi are meci cu Furth, iar Udinese are un singur meci pierdut acasă până acum. La celălalt bilet, Valencia şi Hull au nevoie de victorie ca de aer şi evoluează contra unor echipe suferinde, Start e specialistă în meciuri cu multe goluri, iar la jocurile Fiorentinei se lasă cu goluri până la pauză, mai ales că adversar e AC Milan.  Leixoes are 14 din 18 meciuri afară cu pauză X, iar Tondela (acasă) 10 din 17. Cota finală ajunge până la 5,56, respectiv 29,59.

Citit 7444 ori Ultima modificare Vineri, 05 Aprilie 2013 18:40