Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
42 comentarii

„Gluma” se îngroaşă, şansele FC Oţelul de a primi licenţa pentru campionatul viitor sunt minime. Surse din cadrul FRF susţin că în dosarul cu care s-a făcut apel la decizia de respingere dată de Comisia de Licenţiere încă se prezintă drept garanţie financiară contractul de sponsorizare cu Astra Asigurări, însă aceasta are datorii foarte mari. Astra Asigurări este o companie controlată, la fel ca Oţelul, de milionarul Dan Adamescu.

De altfel, deşi acest contract a fost incheiat şi anuntat public toamna trecută, Astra Asigurări nu a virat absolut nimic în contul FC Oţelul.

Anunţul oficial al „înmormântării” Oţelului va fi făcut pe 7 mai.

Citit 4043 ori Ultima modificare Vineri, 03 Mai 2013 09:09

42 comentarii

  • postat de STEFANESCU Sâmbătă, 11 Mai 2013 12:33 Link la comentariu
    0
    0

    haideti sa speram intr-o minune pt returul semifinalei de cupa cu petrolul. haideti sa speram si sa fim cu sufletul alaturi de otelul marti. haideti sa lasam reprosurile si injuraturile pana dupa meci macar pt ca avem ceva mai bun de facut, trebuie sa speram si sa ne sustinem echipa pana la final si dincolo de acest final indiferent care va fi acest final sau cand va vi. eu sper ca niciodata. Doamne ajuta baieti si HAI OTELUL!

    Raportează
  • postat de STEFANESCU Sâmbătă, 11 Mai 2013 12:25 Link la comentariu
    0
    0

    buna ziua sustinatori fc otelul galati. sunt si eu un sustinator si cred ca DL Adamescu pana la urma o sa ingroape echipa. bai fratilor, de ce nu avem datoriile achitate la club? jucatorii de ce sunt neplatiti? unde sunt D-le Adamescu, banii din liga campionilor? si voi stelistilor lasati-o mai moale cu steaua campioana fara blaturi. va aduc aminte doar de un fragment dintr-o piesa de teatru care sa jucat la cluj. piesa se numeste Dosarul Valiza. nu crede-ti ca a fost o tentativa de blat? dar pe mine nu ma doare de voi, ma doare sufletul ca otelul se stinge, asa ca bravo voua stelistilor ca sunteti campiooni dar cel putin aveti putin respect pt drama ce se consuma la galati. haideti fratilor sa facem front comun si sa ajutam cumva aceasta echipa care ne-a adus si bucurii, nu numai tristete. FORTZA OTELUL! INTR-O ZI VEI FI IAR CAMPIOANA!!!

    Raportează
  • postat de Caprine Luni, 06 Mai 2013 11:59 Link la comentariu
    0
    0

    Smecher,ai dreptate,toți sunt banditi,dar diferența este ca unul ne-a făcut campioni iar celălalt desfiinteaza clubul.

    Raportează
  • postat de smecher Luni, 06 Mai 2013 10:17 Link la comentariu
    0
    0

    nu stiu pentru mine bors si adamescu sunt niste banditi si cu asta basta la fel era si boghici ala la fel un alt nemernic cate nu a facut si ala eu unul tot cred ca ar trebui adus un om de afaceri da nu roman un seic ceva ca clubul sa reziste financiar dar sa isi primeasca licenta dar sigur isi va primi licenta cel putin asa spune ciofoaia directorul sportiv al clubului otelul galati printr-un comunicat pe site-ul clubului

    Raportează
  • postat de ABBA Duminică, 05 Mai 2013 21:43 Link la comentariu
    0
    0

    Pana la urma cu Bors am ieșit campioni...Trebuie sa recunoastem.Capatana tu unde ai fost pana acum ?Pe alta planeta ?Nu te-am auzit sa-l critici pe Stan ,lingaule !Acum cand ne ducem in B te-ai trezit ?!?

    Raportează
  • postat de cobra-galati Duminică, 05 Mai 2013 17:29 Link la comentariu
    0
    0

    A.M.R 240 ZILE CU
    AFISAREA LISTEI IUDELOR
    SIDERURGIEI SI CU CAPUL LOR DIN
    TOTDEAUNA – mircea scintei:
    1)Bezman
    2)Eftimie
    3)Crisan
    4)Postolache
    5)Onica
    6)Dragan
    7)Toma
    8)Macovei
    9)Harnagea
    10)Cerbu
    11)BEREgic
    12)Modiga
    13)ILINCA DIACONU
    -240 de zile pt a nu ii
    uita parte din IUDELE care iar au TRADAT pe patimasii
    din AMG, girati de cei TRADATI!

    Raportează
  • postat de smecher Duminică, 05 Mai 2013 11:58 Link la comentariu
    0
    0

    amandoi si bors da si adamescu sunt marii lingai ai acestui club amandoi sunt bolnavi dupa bani nu se vede ce mangleala au in ei cica oameni de incredere pe naiba

    Raportează
  • postat de smecher Duminică, 05 Mai 2013 11:47 Link la comentariu
    0
    0

    ha si cu bors era mai bine crezi un cacat

    Raportează
  • postat de Ne-a aranjat bine Marius Stan Duminică, 05 Mai 2013 11:39 Link la comentariu
    0
    0

    Ne-a aranjat bine MARIUS STAN.Mai bine tinea Bors echipa...

    Raportează
  • postat de smecher Sâmbătă, 04 Mai 2013 23:01 Link la comentariu
    0
    0

    imi cer scuze pentru ca am vorbit urat jignit sau injurat de aceasta echipa dar nu sunt multumit de felul cum joaca jucatorii nu are nici antrenor deocamdata a pus unul secund si e ceva normal sa mi se pare plictisitoare sunt aceeasi jucatori nu s-au schimbat deloc unii altii da si nici astia noi adusi sezonul asta nu sunt buni de nimic pai daca stau bine si ma gandesc era mai bine cu cei din generatia 80 si 90 si inceputul lui 00 aia de bine de rau stiau sa joace fotbal si bucurau suporterii la greu cei de acum au mult de invatat pana sa ajunga ca ei dar cu ambitie si rabdare pricepere cred ca se va putea face ceva maret eu imi doresc ca daca vor ramane in liga 1 sa aduca cativa jucatori buni tineri sa renunte la cei mai in varsta care e evident ca numai pot au obosit necesita schimbari ca echipa sa dea randament daca echipa va ramane in prima liga insa nu imi doresc absolut deloc ca otelul galati sa ajunga in liga 2 fiindca daca ajung acolo vor avea un buget mic ceea ce nu e normal absolut deloc oricum pe site-ul clubului ciofoaia a incercat sa linisteasca suporterii spunand ca isi va primi licenta acuma nu stiu exact narcis raducan ar putea spune ca nu isi va primi licenta clubul fiindca domnul ciofoaia spune numai aiureli aberatii eu cred ca nu e asa daca a spus asta chiar el atunci eu sper sa fie bine promit sa nu ma mai amestec sincer nici nu ma mai intereseaza e treaba lor ce vor face asta e tot ce am avut de spus deocamdata

    Raportează
  • postat de tiganii astia ..... Sâmbătă, 04 Mai 2013 20:15 Link la comentariu
    0
    0

    Lasa-ne prietene cu mizeria aia a ta de steaua. Aici se discuta despre OTELUL GALATI si nu conteaza altceva. Ai decenta si lasa-ne .

    Raportează
  • postat de stelistul Sâmbătă, 04 Mai 2013 17:46 Link la comentariu
    0
    0

    asta e, in tara asta sunt peste 2 milioane de stelisti,e normal sa fie si cativa ca acel smecher...oricum, asta nu va da voua(niste suporteri ai unei echipe care in curand va ajunge la fier vechi) sa jigniti singura echipa care pune romania pe harta fotbalului european.

    Raportează
  • postat de tiganii astia ..... Sâmbătă, 04 Mai 2013 14:55 Link la comentariu
    0
    0

    @smecher pleaca tu la manelele tale si lasa-ne cu stana ta si oile si transhumanta. Aici avem probleme mai grave si subiectul steaua va fi mereu un pres pentru noi pe care vom scuipa si ne vom sterge picioarele pentru ca nu merita decat dispret din partea noastra, a galatenilor adevarati. E adevarat, nu-si au locul injuraturile la adresa lor la fiecare meci pentru ca ura asta fata de mizeria aia din bucuresti ne-a intunecat mintile si am uitat sa ne iubim echipa noastra. Am uitat sa ne uitam in curtea noastra si ne place sa aruncam cu noroi in altii fara a ne pasa de noi. Astia suntem noi suporterii galateni printre care ma numar si eu . Imi accept soarta si poate ca e momentul sa ne schimbam si sa ne intoarcem fata catre Otelul Galati, echipa noastra de suflet, clubul nostru mult iubit.

    Revenind la subiect, nu cred ca ar trebui sa ne descurajam, eu voi sustine Otelul indiferent de ce se va intampla si dupa 7 mai. Ma rog doar sa plece mizeria de adamescu iar numele lui marius stan (calaul moral) sa fie sters definitiv din cartea clubului. Nu cred ca stan nu are sentimente fata de Otelul dar calicia lui a invins dragostea fata de clubul care l-a consacrat. Chiar daca pana la urma licenta o vom obtine, tot nu se vor rezolva problemele astea interne. Suporterii sunt impartiti in multe tabere, unii spun ca stan nu e de vina, altii il disculpa pe narcis raducan, altii spun ca pe vremea lui bors era mai bine, si unii spera ca totusi adamescu va reveni la sentimente mai bune si nu va distruge Otelul. Din cauza asta nu o sa fim niciodata uniti pentru ca sunt interese sa primim informatii false si tactica lor are succes mare.

    Raportează
  • postat de smecher Sâmbătă, 04 Mai 2013 14:14 Link la comentariu
    0
    0

    eu sa va spun ceva voi jigniti pe steaua bucuresti da voi nu realizati ca ei nu au stat ca prostii astia de la otelul galati sa i-a goluri mereu au dovedit ca echipa ca sunt buni ca au valoare au de ce sa fie numarul 1 in romania otelul galati sau oricare alta echipa moare de oftica ca nu sunt si ei ca cei de la steaua bucuresti care isi dau sufletul pe teren muncesc din greu la antrenamente si eu nu cred ca are multe titluri furate steaua bucuresti asta e invidie ura nesimtire sa spui asa ceva nu e deloc adevarat steaua bucuresti a castigat corect titlurile niciodata nu a castigat prin blat asta e o mare porcarie si numai este demult echipa lui valentin ceausescu

    Raportează
  • postat de dre Sâmbătă, 04 Mai 2013 07:46 Link la comentariu
    0
    0

    @smecher:mai omule, daca te poti numi astfel,pe langa faptul ca mai mereu esti pe langa subiect in conentariile tale,am observat ca esti un analfabet si cred cu tarie ca ai si un retard mintal.trezeste-te ciobane,si mai lasa conentariile pe VL.

    Raportează
  • postat de smecher Vineri, 03 Mai 2013 23:04 Link la comentariu
    0
    0

    numai pot eu ca se duce otelul galati in liga 2 sasa parca vad ca nu o sa aiba chef nici acolo sa joace ca aici nici atat nu s-au strofocat pe teren ma pis pe ei frate campionii pulii mele sunt convins ca o sa aiba putini suporteri echipa in liga 2 ca de cine vine sa sustina otelul galati in liga 2 sa fim seriosi poate totusi vor face niste schimbari in lot si punerea unui antrenor cu cap sa ajute la promovare nu un terchea berchea asta daca vor vrea sa promoveze daca nu asta e o sa ramana numai in liga 2 daca sunt prosti

    Raportează
  • postat de BT Vineri, 03 Mai 2013 21:21 Link la comentariu
    0
    0

    Asta e BLESTEMUL TIMISOAREI.
    V-ati bucurat cand marius stan a distrus fotbalul din Timisoara pentru acei bani blestemati, acum e randul vostru sa simtiti ce au simtit timisorenii atunci.

    Raportează
  • postat de dad Vineri, 03 Mai 2013 19:34 Link la comentariu
    0
    0

    De la scufundarea Titanicului n-am mai plans atat

    Raportează
  • postat de unul Vineri, 03 Mai 2013 19:09 Link la comentariu
    0
    0

    Stadionul Otelul este girat la banca de Mittal

    Raportează
  • postat de mdeah Vineri, 03 Mai 2013 18:42 Link la comentariu
    0
    0

    orasul moare si voua va arde de fotbal...

    Raportează
  • postat de hehe Vineri, 03 Mai 2013 16:18 Link la comentariu
    0
    0

    Din pacate pentru marius stan declaratiile sale se gasesc in toate arhivele ziarelor de pe internet. N-are cum sa spuna ca nu are legatura cu preluarea clubului de catre hoti. Ca nu s-au inteles dupa aceea e alta poveste.

    Raportează
  • postat de gigikent Vineri, 03 Mai 2013 15:24 Link la comentariu
    0
    0

    Daca Adamescu ingroapa Otelul, Marius Stan a adus lopata. Iar pri. indiferenta lui fata de suporterj si-o sapa si pe a lui.

    Raportează
  • postat de antifotbal Vineri, 03 Mai 2013 15:05 Link la comentariu
    0
    0

    stadionul ancora a fost revendicat de proprietari de terenuri ce se afla sub el. unii au deja titluri de proprietate, altii se judeca, inca. Astfel ca nici stadionul ancora nu va mai apartine clubului otelul, asa cum nu-i apartine, de mult, nici chiar stadionul cu acest nume :))

    Raportează
  • postat de Rau Vineri, 03 Mai 2013 13:48 Link la comentariu
    0
    0

    Jucatori Otelului timp de doi ani in deplasarile de la Bucuresti au fost cazati la Intercontinental hotel aflat in propietatea domnului Adamescu.Acum vine Stan si ne vinde gogosi ca el nu-l cunostea pe Adamescu.

    Raportează
  • postat de Ceaușescu Vineri, 03 Mai 2013 13:46 Link la comentariu
    0
    0

    V-au distrus țara,v-au distrus combinatul,v-au distrus familiile,acum vă fură și sufletul:Oțelul!
    Da aia vă fură:că n-aveți tupeul să săriți la bătaie!
    Aveți voi curajul să faceți demonstrații,greve,revoluții???
    Nu,voi sunteți sclavi.
    FC Oțelul Sclav.
    Voi faceți cozonaci în loc de răscoală.
    O să beliți mielul!

    Raportează
  • postat de Marius Stan Pinocchio Vineri, 03 Mai 2013 13:36 Link la comentariu
    0
    0

    "Nu doar în tomberoane se găsesc gunoaie. Resturi alterate sînt cu duiumul în crîşmele politice, unde se vînd şi se cumpără doctrine pentru cleptomani, dar şi în găştile transpartinice, care acum se înfruntă pentru prăzile de la viitoarele raioane. Deocamdată, Oțelul. Ce să mai vorbim! E război între baronii locali şi cei de la centru. Numai că nu se mai trage cu puşca. Intrînd de fiecare dată pe uşa secretă a conflictului dintre esenţă şi aparenţă, dintre ceea ce sînt cu adevărat şi ceea ce vor să pară pristandalele noastre, dau tot timpul de acelaşi putregai şi de fosforescenţa eternelor figuri, gata să se ia la trîntă în orice moment pentru vrabia din mînă. Aceleaşi mecanisme stricate, pe care e musai să le strîng cu uşa, musai să le sufoc în oprobriu, demontîndu-le miturile. Tot soiul de muşterii şi excentrici originali şi-au găsit locul nefiresc de „cald“ în politica încăpătoare, mai ceva decît Arca lui Noe, tocmai pentru că nimeni nu mişcă un deget ca să le confere adevărata legitimitate. Cam toţi parveniţii care folosesc un scaun de birou politic se molipsesc de cleptomanie şi concep urgent planuri solide de ciupeală. Vă mai amintiţi brandul „Oțelul supercampioana?

    Raportează
  • postat de Marius Stan Pinocchio Vineri, 03 Mai 2013 13:28 Link la comentariu
    0
    0

    "Incearca Marius Stan sa-mi puna pumnul in gura, sa ma arate cu degetul, ca sa nu se uite nimeni la el. Este un comportament duplicitar. El ar trebui sa taca, sa-i fie rusine de el, pentru ca le-a luat banii galatenilor pentru niste meciuri trucate. Nici tot detergentul din lume si nici Dunarea nu-l va spala pe acest golan. Facea mingea patrata cu blaturile lui. Sunt de parere ca trebuie sa existe o lege care sa ne tempereze pe noi, cei care investim in fotbal, sunt de acord cu asta, dar nu accept sa fie initiat de un astfel de personaj", a declarat Iancu

    Raportează
  • postat de Marius Stan Pinocchio Vineri, 03 Mai 2013 13:24 Link la comentariu
    0
    0

    "Vreau sa transformam stadionul Dunarea intr-o arena de Champions League. Avem proiectul, finantarea este 80% externa. Avem parteneri care vin alaturi de noi. Va fi mare, cu 40.000 de locuri acoperite. E o datorie morala pe care o am fata de clubul care mi-a dat totul in viata. Stadionul 'Dunarea' va fi reconfigurat si va fi unul modern.

    Va garantez ca nu costa 2.000 si ceva de euro scaunul, asa cum se intampla prin alte zone. Stadionul va costa undeva in jur de 80 de milioane de euro. Aici ar urma sa joace Otelul, Dunarea si Braila, daca vor dori acest lucru. Daca faci constructia gazonului dupa toate regulile, nu va fi nicio problema daca joaca mai multe echipe", a explicat Marius Stan.

    Raportează
  • postat de Marius Stan Vineri, 03 Mai 2013 13:20 Link la comentariu
    0
    0

    "Mă simt nevoit să fac o nouă declaraţie în urma evenimentelor de astăzi. Este vorba despre zvonul nefondat că aş fi fost înlăturat de la cârma FC Oţelul Galaţi, dar remarcabil este şi faptul că unul dintre acţionarii în acte ai clubului ar fi declarat că nu se doreşte cedarea FC Oţelul Galaţi către grupul de oameni de afaceri care urmează să investească real în Campioana României, ediţia 2010-2011. Trebuie să le transmit persoanelor care formează Consiliul de Administraţie al FC Oţelul Galaţi că acest club va fi privatizat cu adevărat, că va fi preluat de investitori hotărâţi să dezvolte clubul, nu să-i pună piedici, aşa cum au făcut ei în ultimul an! Date fiind condiţiile în care au ajuns în fruntea acestui bun al Galaţiului, un simbol bine ancorat în patrimoniul spiritual al oraşului, nu-şi pot permite să facă declaraţii de acest gen. Cu alte cuvinte, vrabia mălai visează! FC Oţelul Galaţi, câştigătoarea a două trofee extrem de importante, merită să se dezvolte, nu să activeze la cote de avarie, cu frâna trasă, cum s-a întâmplat în sezonul 2011-2012! Când nu participi şi nu ai niciun merit la performanţa unei societăţi, bunul simţ ar trebui să-ţi cenzureze dreptul la opinie. Aşa ar fi demn, domnilor! Oţelul merită altă soartă şi o va avea, vă promit!", a declarat Stan

    Raportează
  • postat de Marius Stan Vineri, 03 Mai 2013 13:17 Link la comentariu
    0
    0

    Fie ca vor, fie ca nu vor, clubul se va desprinde de combinat. Avem solutii, sunt oameni care vor sa investeasca. Avem si solutia Primariei prin fundatia pe care o vom infiinta. Mai departe va fi cu siguranta mult mai bine", a spus Marius Stan intr-o conferinta de presa.

    Marius Stan a anuntat de mai bine de un an ca vrea sa privatizeze echipa din Galati, insa, spune el, actionarii Otelului s-au opus de fiecare data.

    Raportează
  • postat de georgel Vineri, 03 Mai 2013 13:16 Link la comentariu
    0
    0

    stiu sigur ca in contractul de vanzare a OTELULUI scrie asa:
    DACA IN TERMEN DE 3 ANI ECHIPA VA CADEA IN DIVIZIA INFERIOARA ADICA- B - CLUBUL VA AJUNGE OBLIGATORIUL LA VECHII ACTIONARI.ASTAI INTERESUL.ADICA GASCA D-LUI BORS

    Raportează
  • postat de Astra Asigurări Vineri, 03 Mai 2013 13:13 Link la comentariu
    0
    0

    Citim explicaţia aducerii lui Adamescu ca acţionar la Oţelul şi ne loveşte damblaua. Noi ştim, şi ca noi toată lumea, că Adamescu a venit la Galaţi adus de dvs., că vă cunoşteaţi foarte bine, că eraţi prieteni. Ce prezentări, ce laude, ce imagine i-aţi făcut când prestaţi lobby şi când ţineaţi toată presa locală în declaraţie. Aţi uitat? Vi le punem noi la dispoziţie. De ce ne prostiţi ca pe nişte copii? De ce vă bateţi joc de noi? Ce a preluat Adamescu, cu bune şi rele, cu pasiv şi activ, nu ştiţi decât voi şi Dumnezeu (care le ştie pe toate) nu şi noi, contribuabilii, fanii, populimea, şi la care repetăm, eraţi obligaţi să ne explicaţi în DETALIU.CUZZENSuadygr

    Raportează
  • postat de Astra Asigurări Vineri, 03 Mai 2013 13:06 Link la comentariu
    0
    0

    Thomas CSINTA,

    Jurnalist de Investigatii Criminale (crima organizata, crime de sange, crime economico-financiare, atentate, terorism, kidnapping, erori judiciare)

    Corespondent de presa francez

    Revistele: “Politia Capitalei” si IPA (International Police Association) Journal;

    Monitorul Organizatiei pentru Apararea Drepturilor Omului (Natiunile Unite);

    Ziarul “Necenzurat”;

    http://www.ne-cenzurat.ro/index.php?searchword=thomas+csinta&ordering=newest&searchphrase=all&limit=0&option=com_search

    NOTA: Prin intermediul acestui articol facem apel la toti cei care au avut de-a lungul timpului diverse dezacorduri (neintelegeri) cu SC ASTRA ASIGURARI sau se considera inselati de aceasta Companie, sa ne contacteze in timp util (pana pe 15 iunie, a. c.) pentru a putea prezenta si cazurile lor in instanta, avand in vedere ca exista motive intemeiate care ne permit sa presupunem ca in sanul acestei societatii comerciale ar avea loc o serie de neregularitati aflate sub incidenta penala care trebuie facute cunoscute societatii civile!

    Documentul voi adresa simultan si D-nei Laura-Codruta Kovesi, Procurorul general al Republicii, conducerii CSA, respectiv Domnului Alexander Adamescu, patronul SC ASTRA ASIGURARI, si imi rezerv dreptul de a publica in presa nationala si internationala (franceza) orice tip de corespondenta, pe de-o parte, atat cele cu SC ASTRA ASIGURARI, respectiv, cele cu autoritatile judiciare ale Statului Roman, cat si sesizarile care imi vor fi adresate in urma acetui articol din partea reprezentantilor societatii civile, care se considera inselati si pagubiti pe nedrept de catre SC ASTRA ASIGURARI, pe de alta parte !

    Raportează
  • postat de Astra Asigurări Vineri, 03 Mai 2013 13:03 Link la comentariu
    0
    0

    http://www.puterea.ro/articol/astra_asigurari_pluteste_in_deriva

    Cea mai spinoasă întrebare legată de finanţele Astra Asigurări este aceea dacă firma lui Dan Adamescu a depus suficienţi bani, pentru zile negre, în Fondul de Garantare gestionat de către CSA. Conform legiilor în vigoare, acest fond trebuie să suporte un posibil faliment al unei societăţi de asigurare. În piaţă se zvoneşte că şefii Astrei au dorit să ridice cât mai sus profitul companiei pentru a o vinde cu o sumă foarte mare. După cum se ştie, profitul este diferenţa dintre venituri şi cheltuieli. Cum veniturile sunt limitate de poliţele încheiate, profitul poate fi mărit prin reducerea cheltuielilor cu service-urile şi prin nealimentarea Fondului de Garantare.



    Aşa se face că Astra a stopat plăţile către partenerii săi. Mai mult, pe 3 mai 2012,şefii Astrei au solicitat tuturor filialelor renegocierea contractelor cu service-urile, prin diminuarea tarifului orar al manoperei cu 10-15%. De asemenea, conform dispoziţiei date de Răzvan Ieremie, directorul de la Daune al Astra Asigurări, filialele trebuie să reducă cu 20% şi costurile directe cu service-urile. Această decizie ciudată a fost anunţată de Ieremia cu câteva zile înainte de a-şi depune demisia din funcţia de director.



    În final, vă mai spunem că, din bilanţul pe 2011 depus la Fisc rezultă că la 1 ianuarie 2012, Astra Asigurări avea de plată circa 23 de milioane de euro. Din această sumă, cea mai mare parte o reprezintă facturile neachitate către service-uri.

    Raportează
  • postat de KasaNova Vineri, 03 Mai 2013 11:09 Link la comentariu
    0
    0

    Bre, vorbiti fara sa stiti despre ce e vorba. Stadionul Otelul si Baza Siderurgistul sunt doar in administrarea TNG nu in proprietate. Singurul teren detinut in proprietate de TNG este Ancora, dar si acele in litigiu. Licentierea e in pericol deoarece Liga cere contabilitatea clubului iar Adamescu nu vrea sa o prezinta fiindca a facut o masiva evaziune fiscala- a scos milioanele de euro din conturi si vrea sa le acopere cu diverse contracte cu celelalte firme ale grupului . Teoretic el poate face orice cu banii atat timp cat plateste statului impozit. Impozit pe care vrea sa-l evite incercand sa treaca banii la cheltuieli. Este un caz tipic de privatizare dubioasa urmat de bancruta frauduloasa si din pacate acum trebuie sa se implice inspectorii fiscali.Asta daca nu cumva Adamescu a pompat bani in campania electorala a partidului de guvernamant si si-a asigurat astfel imunitatea.

    Raportează
  • postat de Pt Gabone Vineri, 03 Mai 2013 11:08 Link la comentariu
    0
    0

    Salvatorul va fi Marius Stan la urmatoarele alegeri:).Stan si Adamescu sunt in aceiasi masura vinovati de sfarsitul tragic care il va avea echipa noastra de suflet.

    Raportează
  • postat de Gabone Vineri, 03 Mai 2013 10:30 Link la comentariu
    0
    0

    Un posibil scenariu :
    1 - Otelul nu primeste licenta.
    2 - Echipa trece in Liga a doua.
    3 - Scade bugetul/salariile jucatorilor (Deh, liga a doua)
    4 - Jucatorii buni ai echipei pleaca.
    5 - Echipa\clubul in picaj
    6 - Datorii neaachitate \ Faliment
    7 - Se vind terenurile
    8 - Se construieste un Mall mare de tot
    9 - Apare SALVATORUL care infiereaza vechii propietari ca fiind hoti,
    10 - Salvatorul vine cu propunerea de reinviere a echipei
    11 - Galatenii extaziati accepta renovarea stadionului Dunarea
    Pare S.F. in acest moment, insa in Romania mai toate S.F. au devenit realitati
    Singura enigma ar fi ... cine e SALVATORUL ?

    Raportează
  • postat de Nu v-ați săturat de propria prostie?????? Vineri, 03 Mai 2013 10:09 Link la comentariu
    0
    0

    Dar dacă o să cadă un asteroid pe miriștile lui Becali,de unde o să mai aibă bani Steaua????????
    Dă-vă dracului cu minciunile voastre!
    Oțelul trebuie să ia licența PENTRU CĂ PÂNĂ LA PROBA CONTRARIE are garanții financiare!!!!!
    Deci cine vă dă vouă informații la mișto?????????

    Raportează
  • postat de Nu v-ați săturat de propria prostie?????? Vineri, 03 Mai 2013 10:08 Link la comentariu
    0
    0

    Dar dacă o să cadă un asteroid pe miriștile lui Becali,de unde o să mai aibă bani Steaua????????
    Dă-vă dracului cu minciunile voastre!
    Oțelul trebuie să ia licența PENTRU CĂ PÂNĂ LA PROBA CONTRARIE are garanții financiare!!!!!
    Deci cine vă dă vouă informații la mișto?????????

    Raportează
  • postat de smecher Vineri, 03 Mai 2013 09:55 Link la comentariu
    0
    0

    un nenorocit de om adamescu asta dupa ce ca a fugit cu banii din liga campionilor acum vrea sa distruga si clubul prost am fost sa cred si sa ascult ce s-a spus despre el ca are bani multi minciuni peste minciuni marius stan are o vina pentru toate si ca l-a adus pe asta dar si ca nu poate stadionul tocmai din pricina lui asa ca ce sa mai vorbim ca nu avem ce nu vrea se vrea deloc performante aici mie rusine ce a ajuns clubul asta

    Raportează
  • postat de marius stan Vineri, 03 Mai 2013 09:13 Link la comentariu
    0
    0

    da asa cred si eu ,ca se va intampla cu stadionul otelu,bun terenul de acolo,trebuie sa le multumim conducatorilor,in special marius stan ,mult iubitul nostru conducator.

    Raportează