Oţelul, cu o formulă experimentală, egal la Astra Giurgiu

Având "promisiuni ferme" că îşi vor primi primele şi restanţele salariale foarte curând, fotbaliştii de la Oţelul au renunţat la banderolele de protest la meciul cu Astra Giurgiu, din deplasare, încheiat cu scorul de 0-0. Deşi cu un plus la estetica jocului în prima repriză, Oţelul a dezamăgit, bifând primul joc din acest sezon fără nicio ocazie de gol. Singura scuză este formula de start, una experimentală, cu Cârjă titularizat în detrimentul lui Cojoc, Ljubinkovic fundaş central şi Costin în linia mediană, plus Murgoci urcat pe flancul stâng al ofensivei şi Gazale vârf de atac din primul minut. Nici Astra nu a fost o echipă mai brează şi s-a încheiat fără gol marcat în acest joc.

Citit 1586 ori Ultima modificare Sâmbătă, 04 Mai 2013 22:16