Eşec în Giuleşti pentru Dunărea. Gălăţenii au încheiat turul pe ultimul loc

Echipa gălăţeană din liga secundă, FCM Dunărea, a pierdut sâmbătă seară, scor 0-1, în deplasare contra celor de la Rapid Bucureşti. Unicul gol al partidei a fost reuşit de Lukanovici în minutul 65. Gălăţenii au încheiat turul de campionat pe ultimul loc, cu doar trei puncte acumulate, fără nicio victorie şi fără niciun punct acumulat în meciurile din deplasare.

Antrenorul Ion Balaur a folosit următoarea formulă de joc: Costea – Radu, Hristian, Şomodean, Sorin Cucu – Stelian Cucu, Sfrijan – Istrate, Asanache, Cenk Firat – Neagu. Au mai intrat Bîtfoi, Florea şi Gohoreanu.

Returul Seriei I din Liga a II-a se va relua după o pauză de două săptămâni, pe 30 noiembrie, atunci când FCM Dunărea va juca în deplasare contra penultimei clasate, Rapid Suceava, cu care a remizat în tur, la Galaţi, scor 1-1.

Începând cu acest sezon, Liga a II-a este compusă din două serii a câte 12 echipe, iar la finalul sezonului regulat se va juca în sistem play-off şi play-out.

Citit 1085 ori Ultima modificare Sâmbătă, 09 Noiembrie 2013 23:14