Gălăţeanul Florin Cernat a marcat pentru echipa sa din Turcia

Talentatul fotbalist gălăţean, Florin Cernat, fost jucător al Oţelului, a reuşit să marcheze pentru actuala sa echipă de club, Rizesport, din prima ligă a Turciei. Mijlocaşul în vârstă de 33 de ani a deschis scorul pentru formaţia la care activează, în minutul 52 al partidei cu Sivasspor, din deplasare. În cele din urmă, Sivas s-a impus, scor 3-1. Cernat a fost schimbat în minutul 69 al partidei. Acesta nu este singurul gol din actualul sezon pe care fotbalistul gălăţean l-a reuşit pentru Rizespor, Cernat fiind cel care a marcat unicul gol din partida cu Istanbulspor din Cupa Turciei, în urmă cu două luni. La Rizespor evoluează şi atacantul argentinian David Depetris, dorit de Oţelul în urmă cu un an.

Citit 1072 ori Ultima modificare Luni, 16 Decembrie 2013 11:57