Oţelul a rămas fără înfrângere în amicale şi după meciul cu Guangzhou

Gruparea gălăţeană a reuşit să-şi păstreze linia bună de rezultate din cadrul stagiului de pregătire centralizată din Spania şi după meciul cu Guangzhou, liderul din China. Oţelul remizat cu formaţia asiatică, scor 1-1 (1-1). Chinezii au deschis scorul în minutul 20, iar formaţia roş-alb-albastră a restabilit egalitatea în minutul 43, prin Bogdan Gavrilă, care a transformat un penalti obţinut de Sipovici. Meciul s-a disputat pe o ploaie torenţială, jocul fiind îngreunat de terenul .

Antrenorul Ewald Lienen a folosit următoarea formulă de joc: Simaitis (Abraham min. 57) – Marus, Mişelăricu, Sipoivici (Moglan min. 78), Ilie – Filip (Miron min. 84), Milea, Adăscăliţei (Bocar Djumo min.46) – Gavrilă (Pungă min. 73), Sevillano (Henrique min. 55), Băjenaru.

Oţelul va mai disputa un singur amical până la finalul cantonamentului, cu Dinamo Moscova, pe 13 februarie.

Citit 2075 ori Ultima modificare Duminică, 09 Februarie 2014 14:54