Oţelul a pierdut pentru prima oară în acest an, la ultimul amical din Spania

Gruparea roş-alb-albastră a pierdut, scor 2-3 (0-3), ultima partidă de verificare din cadrul cantonamentului din Spania, în compania celor de la Dinamo Moscova, formaţie antrenată de românul Dan Petrescu. Ieri, Dinamo Moscova a mai făcut o victimă, învingând, scor 5-0, pe Dnepr, formaţie calificată în şaisprezecimile Europa League. Pentru Oţelul au marcat Astafei, în minutul 48, dintr-un penalti obţinut tot de el şi Tudorie în minutul 58.

Antrenorul Ewald Lienen a folosit formula: Goicoechea – Tritz, Sîrghi (Presita min. 46), Sipovic, Popescu (Ilie min. 90) – Filip (Sevillano min. 80), Giurgiu – Marquinhos (Băjenaru min. 46), Cooper (Milea min. 46), Astafei (Gavrilă min. 73) – Tudorie (Henrique min. 80).

Odată cu acest amical, gălăţenii au încheiat stagiul de pregătire centralizată din Spania, acolo unde au susţinut alte şase partide: 3-3 cu Videoton, 2-1 cu Lyubimets, 1-0 cu Zawisza, 2-0 cu Legia Varşovia, 1-1 cu Guangzhou şi 2-1 cu Benfica Luanda.

Citit 1705 ori Ultima modificare Joi, 13 Februarie 2014 14:17