FOTBAL/ Oţelul, debut cu stângul în acest sezon

FOTBAL/ Oţelul, debut cu stângul în acest sezon

Kamil Biliscki, marcator a trei goluri (captura look Plus) Kamil Biliscki, marcator a trei goluri (captura Look Plus)
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
11 comentarii

Oţelul a pierdut primul meci din acest nou  sezon al Ligii I, în faţa celor de la Dinamo, cu 4-0, prin golul brazilianului Elton (minutul 24) şi hatrick-ul lui Kamil Biliscki (28 - penalti,54,67). 

Echipa de care a dispus tehnicianul Michael Weiss a fost: Vlăsie – Cojoc (Marus, minutul 70), Mişelăricu (căpitan), Sipovic, Murgoci – V. Gheorghe, Karlik – Onwuachi, Avdici, Al. Zaharia – Cr. Cristea (Ciftici, minutul 73).

Citit 1514 ori Ultima modificare Luni, 28 Iulie 2014 23:29

11 comentarii

  • postat de Marian Marți, 29 Iulie 2014 20:22 82.137.8.*** Link la comentariu
    1
    2

    Declaratia lui Weiss ca nu este o problema scorul de 4-0 a pus capac la toate.Afara cu el.Crede ca este in Thailanda?!

    Raportează
  • postat de marius Marți, 29 Iulie 2014 18:50 5.13.204.*** Link la comentariu
    0
    5

    In scurt timp se termina cu tot sportul galatean.In timp ce prin alte parti primaria gaseste solutii sa bage bani si sa sustina echipe(din diferite sporturi),la Galati acest primar nu este deloc interesat sa o faca.Facem concerte si spectacole,din care putem trage comisioane grase si spre sfarsitul anului modificam impozitele prostilor.Bine ca nu ne intereseaza deloc atragerea de investitori in acest loc.Primare,daca continui in acest ritm, toate blestemele galatenilor se vor abate asupra ta si a familiei.Fa ceva sa incepem si noi sa mai miscam

    Raportează
  • postat de LUCIUDINE Marți, 29 Iulie 2014 13:02 93.37.94.*** Link la comentariu
    1
    5

    Galatean credema cas la curent cu tot ceia ce se intampla la OTELUL atat in perioada cand sa luat tinlul cat si dupa si credema te ingrozesti stan are ce mai mare vina si e simplu in momentul in care au venit bani din cempions lig otelul avea datorii de 2300 mii e catre diverse persoane apoi o datorie de 750 mii catre stat dar in momentul in care au intrat bani stan si racoliti lui nu ia interesat achitarea datoriilor apoi tranzactia catre adamescu care este una cel putin haioasa rau NU POTI VINDE O SOCIETATE CU 7MIL IN CONT E SINPLU apoi adamescu a pacut un lucru simplu A ASIGURAT CLUBUL OTELUL CONTRA UNEI SUME ENORME LA ASTRA ASICURARI CA IN CAZUL FALIMENTULUI INCASEAZA O SUMA ASTRONOMICA si apoi iata falimentul EU UNUL LAMVOTAT PE STAN PRIMAR SI AM GRESIT apoi nu uita ca stan pt ce a facut la otelul a fost platit CU OTELUL PANA LA MOARTE FORZA OTELUL

    Raportează
  • postat de Alin Marți, 29 Iulie 2014 12:16 82.137.8.*** Link la comentariu
    3
    1

    Echipa cu Chiajna:Kardum-Cojoc,Pecha,Sipovic,Popescu-Ikeng,Karlik-Onwuachi,Avdic,Zaharia-Ciftci

    Raportează
  • postat de Gica Fotbalistu Marți, 29 Iulie 2014 12:03 5.13.169.*** Link la comentariu
    3
    5

    Ce m-ati mai injurat si mi-ati dat dislike cand am spus cert ca echipa asta e facuta pe datorie si scopul e s-o desfiinteze cat mai rapid.Nu,ca asta e situatia,ca Adamescu face saracul tot ce poate, ca antrenorul e renumit,etc,etc. Pai daca Dinamo, o echipa aflata si ea in insolventa,care a vandut tot ce putea face 4-0 la Galati...Daca obiectivele de transfer sunt prin Ruwanda(sunt sigur ca cei care dati dislike habar-n-aveti s-o localizati pe harta),daca antrenorul are palmares de director tehnic tot pe acolo sau prin arhipelagul Filipinelor,daca clubul traieste numai din banii din televizari fiindca nu se investeste nimic,la ce sa va asteptati mai zanaticilor? La performante cand fotbalistii joaca pe salarii de mizerie care vin 2-3 intrun an?La fotbalisti de valoare scosi in evidenta numai fiindca au jucat acum 20 de ani la o echipa de copii a lui Juventus?Si pentru ce? Un club cu sediul social in Bucuresti care doar joaca la Galati?Pai mai bine tineti cu Steaua,Rapid,Dinamo ca tot in Bucuresti isi au sediul.Chiar nu e evident ca ala a furat cu buna stiinta 20 milioane de euro din club si acum il lasa sa moara cat mai repede atat mai bine? Nici de vandut nu-l vinde fiindca oricine ar veni s-ar confrunta cu ingineriile fiscale din contabilitate,dar si de datoriile foarte mari aparute din senin.Si daca va inchipuiti ca exista cineva pe care-l intereseaza ca voi sunteti suporteri inseamna ca sunteti naivi rau, In loc sa boicotati meciurile ramanand in afara stadionului cand joaca echipa,sa manifestati importiva asa-zisului manageriat la fel cum ati facut-o cand va trimitea Stan sa-l injurati pe Bors,va impacati cu ideea ca las ca va fi bine. Va zic eu,la anul o sa va rada brailenii in nas fiindca o sa stea mai bine si la capitolul fotbal dupa ce am disparut din handbal si volei.

    Raportează
  • postat de Sanda Marți, 29 Iulie 2014 11:15 81.12.149.*** Link la comentariu
    0
    9

    Principalul vinovat în povestea cu Oţelul este ADAMESCU, iar acesta deja va începe să plătească pentru ce a făcut! L-a ajuns blestemele suporterilor gălăţeni şi se va alege praful de afacerile lui pentru că nu a fost cinstit.. Totul se plăteşte!
    Sperăm să nu facă acelaşi lucru şi primarul STAN pentru că avem nevoie de el să facă lucruri bune acum pentru noi. O singură întrebare am: cum de a lăsat el atunci conducerea clubului unde câştiga atunci cam 30.000 euro pe lună, iar acum ca primar nu are salariul mai mare de 2.000 euro.. Pentru ce a făcut el asta?

    Raportează
  • postat de Rau Marți, 29 Iulie 2014 08:42 46.102.11.*** Link la comentariu
    2
    13

    Stan si Adamescu gropari Otelului!!In loc de stadion si viitor maret,avem parte numai de minciuni,insolvente si umilinte!!

    Raportează
  • postat de Galatean Mandru Marți, 29 Iulie 2014 08:38 109.102.62.*** Link la comentariu
    9
    5

    @LUCIUDINE : Daca ai fi cu adevarat suporter al Otelului ai sti ca in anul in care a revenit Stan, Otelul era pe duca. Adica abia scosese 9 puncte in tur si eram pe punctul de a retrograda. Marius Stan, bun sau rau, a transformat Otelul dintr-o echipa ce se batea pentru supravietuire intr-un ce a castigat un titlu.
    Dar, na, la partid doar nu s-o studia istoria echipei Otelul.
    Si ca sa stii si tu, tot ce a facut Otelul ca performanta in istorie, il are pe Marius Stan in prim plan, fie ca e vorba de perioada in care a fost jucator sau conducator.

    Raportează
  • postat de TOM Marți, 29 Iulie 2014 08:26 5.13.219.*** Link la comentariu
    4
    6

    NU AVEM NICI O SANSA DE A MAI RAMANE IN LIGA !DOMNU-LE PRIMAR NUMAI TU MAI POTI FACE CEVA !HAI OTELU !!!!!

    Raportează
  • postat de un antimafiot Marți, 29 Iulie 2014 06:34 188.25.124.*** Link la comentariu
    2
    14

    nu pot avea un altfel de limbaj referitor la primar dar,adevarul este ca s-au furat multi bani de la fostul brand "otelul",iar m.s. e printre marii protagonisti.Dar in nici un caz nu e singurul.Din Galati sunt multi vinovati: Stan,conducerea politica si asazisii suporteri.Va amintiti cand ,luandu-va dupa M.Stan,il atacati pe Bors ?Iar in regimul asta nu vad nici o sansa de a plati hotii pentru furt.Sau incapabilii prntru incompetenat.O sa vedeti cum o sa bata si Rapidul si CSM Iasi si FCU craiova si toate celelalte jeguri fotbalistice pe fostul brand.Totodat multe echipe sunt sutinute politic! Cum ilvedeti pe baronul Nichita sau baroneasa O..Vasilescu ?
    Ma bucur de un singur lucru:anume acela ca aceiasi oameni politici ne-au privat de vizionarile TV a campionatukui de fotbal intern.Nu glumesc sunt aceiasi oameni politici !

    Raportează
  • postat de SUNTETI CAPUSE Marți, 29 Iulie 2014 00:33 5.13.202.*** Link la comentariu
    2
    21

    Dupa ce ati terminat Otelul ati terminat si Dunarea. Sunteti ca niste capuse. Tu Stane cu oamenii tai. ati distrus fotbalul si sportul galatean.

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.