OȚELUL, ”topit” în deplasare de o nouă eliminare

OȚELUL, ”topit” în deplasare de o nouă eliminare

Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
13 comentarii

FC Oțelul a fost învins, astăzi, 18 octombrie, în deplasare, scorul 3-0 (2-0) de echipa FC Viitorul, în meciul din etapa a 11-a a Ligii I, partidă în care formația gălățeană a jucat în inferioritate numerică din minutul 32.

Golurile au fost marcate de Mitrea '33 (penalti) şi Bonilla '45+1, '70.

În minutul 32, la scorul 0-0, soarta partidei a fost pecetluită de arbitrul Sebastian Colțescu, prin cartonașul galben (al doilea) acordat cu prea multă ușurință lui Stelian Cucu, la o acțiune asupra lui Mitrea și avertizarea lui Jula. La aceeași fază, arbitrul Coțescu a dictat gazdelor eronat un penalti, care a dus la deschiderea scorului.

1-0: Mitrea transformă un penalti.

2-0: Bonilla înscrie cu capul din 6 metri.

3-0: Acelaşi Bonilla stabileşte scorul final cu un şut din 9 metri.

Oţelul Galaţi: Hotoboc - Karlik, Miron, Sipovici, Popescu - Brigido (Grădinaru '54), Cucu, Cojoc (Murgoci '46), Cernat, Popa - Jula (Zaharia '63). Antrenor: Tibor Selymes.

FC Viitorul: Buzbuchi - Manea, Mamele, Ţîru, Mitrea - Andelkovici (Şeroni '69), Daminuţă (Nikolov '51), Mitriţă, Fl. Tănase (Neacşa '55), Benzar - Bonilla. Manager tehnic: Gheorghe Hagi.

Cartonaşe galbene: Cucu '19, '32, Cojoc '24, Jula '32, Brigido '51, Murgoci '58 / Benzar '16, Ţîru '27, Fl. Tănase '43, Daminuţă '48, Nikolov '68, Neacşa '81

Cartonaş roşu: Cucu '32

Arbitri: Sebastian Colţescu (central) - Mircea Grigoriu, Bogdan Velicu (asistenţi) - Iulian Călin (rezervă)

În 11 etape, Oțelul a adunat nu mai puțin de 10 eliminări.

Citit 1751 ori Ultima modificare Duminică, 19 Octombrie 2014 11:37

13 comentarii

  • postat de caddy Duminică, 19 Octombrie 2014 13:33 82.137.15.*** Link la comentariu
    7
    4

    Stan nu a negociat nicio vanzare a clublui. Singura solutie este desfiintarea, urgenta

    Raportează
  • postat de Galatean Mandru Duminică, 19 Octombrie 2014 12:47 5.13.128.*** Link la comentariu
    8
    6

    Oameni tampiti pe la partidele astea din Galati. Nici aici nu ne lasa cu atacurile la Marius Stan. Bai prostilor, Stan are cele mai mari reusite din istoria Otelului. Vedeti-va de Ponta si de Johanis-ul vostru, lasati-ne dracului cu ale noastre. Voi nu vedeti ca mai rau ne intaratati? Otelul pierde si ei o dau cu Stan in sus, Stan in jos.
    Despre meci, ce sa spui, cand Coltescu te calmeaza cu un rosu? Cine s-a uitat la meci sa ne spuna cam cate atacuri a avut Viitorul nesimtitului de Hagi? Otelul chiar a avut ocazii bune de a marca. Coltescule sper sa reusesti sa te arunci de la etaj data viitoare nesimtitule.
    Iar Burleanu asta de la FRF cred ca vrea sa ne termine. Probabil trebuie sa ramana Iasul unul din centrele alea ce le viseaza si noi, Galatiul ii stam in fata planurilor sale.
    Nu-i nimic, continuam sa luptam. Am mai reusit de cateva ori salvari miraculoase, eu cred in Otelul.
    Sunt mandru de aceasta echipa, sunt mandru de istoria ei, atat cu Marius Stan cat si cu Ion Viorel, Nae Burcea, Ion Profir, Vali Stefan, Gabriel Paraschiv, etc. Cine a uitat ca acum 3 ani eram campioni nu se numeste suporter. A fi suporter nu inseamna sa iti incurajezi echipa doar la victorii.

    Raportează
  • postat de Radu Duminică, 19 Octombrie 2014 11:46 82.137.13.*** Link la comentariu
    5
    1

    Trebuie facute niste schimbari in primul 11 pentru meciul cu Gaz Metan
    Plopeanu-Milea,Leca,Sipovic,Popescu-Karlik,Tavares-Brigido,Cernat,Popa-Cristea

    Raportează
  • postat de Rau Duminică, 19 Octombrie 2014 10:24 2.36.48.*** Link la comentariu
    1
    11

    Stanel sa facut primar cu voturile noastre ale suporterilor!!Tot noi suporteri il vom da jos la urmatoarele alegeri!!

    Raportează
  • postat de noul galati mai rau decat cel vechi Duminică, 19 Octombrie 2014 09:41 93.118.196.*** Link la comentariu
    2
    10

    au atacat la baioneta in izmene rupte in kur ca la Turtucaia in 1917 dar au fost doborati de mitralierele celor de la Viitorul , au cazut in propriu kkt ,cam asta este rezumatul partidei, cat despre noul stadion? baliverne electorale care au prins instantaneu la galateni ca si podul , sau tunelul? ce SF -uri , ce vrajeala , si ce prosti mai sunt galatenii , intai demolarea combinatului , apoi demolarea garajelor , pe urma a echipei Dunarea , apoi a OTELULUI , PE URMA A STADIONULUI PT TEREN ,etc. or sa fie mai multe daramaturi in viitor ,poate si a viaductului ,

    Raportează
  • postat de intrebare pt Cornel Duminică, 19 Octombrie 2014 08:57 5.13.137.*** Link la comentariu
    3
    5

    Ia povestete Cornelusule ,unde si cum te mangaiai tu:))

    Raportează
  • postat de cornel Duminică, 19 Octombrie 2014 06:42 86.127.130.*** Link la comentariu
    6
    7

    Mai fratilor bucurati-va ca inca figurati in liga 1 .Aceasta echipa fantoma o sa fie in final pe ultimuloc la o distanta de 100 puncte.Garantez .Ce fel de oras sunteti ? Cand am parast orasul meu de nevoie imi venea sa plang. ma mangaiam doar cu ideea ca nu mai vedeam in fruntea lui pe pislaru. Acum insa il vad pe mariusica peuneristul (!) , prieten cu asta .
    Jalnic !

    Raportează
  • postat de Prea ieșim cu jucătorii pe tușă...trebuie luate măsuri de evitare și învățare arta a faultului, face parte din joc la români. Duminică, 19 Octombrie 2014 01:42 92.86.70.*** Link la comentariu
    2
    8

    Băieții sunt prea motivați și de aici faultări, nervozitatea și dorința de a câștiga fiind excesivă. Antrenorul trebuie să învețe jucătorii să nu faulteze aiurea, faultul trebuie făcut cu capul, gândit... este o artă să faci faultări când trebuie și de cine trebuie pentru a nu ieși cu două cartonașe. Trebuie evitat faultul când adversarul îl caută și de abia așteaptă să cadă, mai ale la români, pică în neștire, poate iese ceva, poate cel puțin un cartonaș. Lăcătuș, Pițurcă și chiar Hagi aveau artă de se lăsa faultați.....plus.și arbitrul este ''antrenat și motivat''.

    Raportează
  • postat de www.otelulpraf.ro Sâmbătă, 18 Octombrie 2014 23:13 5.13.147.*** Link la comentariu
    2
    12

    Hai mai, lasati-o mai moale cu criticile! Ati uitat repede ce victorie rasunatoare au facut cu Neicanimeni Macin, 10-0?:))
    cam asta e nivelul actual otelului!

    Raportează
  • postat de pt jucatorii de la Otelul carnati Sâmbătă, 18 Octombrie 2014 23:09 213.233.92.*** Link la comentariu
    3
    13

    Sunteti o Rusineeeee! Huooooo!

    Raportează
  • postat de Unde te duci tu Otelule? Sâmbătă, 18 Octombrie 2014 22:49 5.13.150.*** Link la comentariu
    2
    15

    Norocul nostru ca la televizor,avem posibilitatea sa vedem fotbal de calitate.La starea actuala a echipei a contribuit cel mai mult nea Stanica ,desteptul,care a negociat el vanzarea clubului,la un mare om de afaceri,care si ala ca si el s-au dovedit niste hoti ordinari.Am fi curiosi sa aflam, cat au incasat, cei 5 actionari din combinat,care detineau cam 96% din actiuni,printr-o manarie a conului Bors, contributia fiecaruia fiind dupa spusele lui Ungureanu cam de 80 milioane vechi,prin anul 2006.Deci valoarea clubului era cade 400 milioane vechi,si banuiesc ca spaga a fost pe masura,atat pentru Stan cat si pentru asa zisii actionari.Sper ca DNA-ul sa nu doarma si fiecare,sa plateasca pentru golaniile facute.Ce-i pe la club acum,Dumnezeu stie,unii se laudau ca vi cu puncte de la Chiaja si uite ca au venit cu trei boabesi in atare conditii mai bine stateau acasa si nu se prezentau.Dar starea asta era prevazuta in Noul Galati ca si stadionul promis de cap de minge in campanie,si acum ne arata ca-i zero barat la administratie,singurul lui tel este de sifonare a banului public si atat.

    Raportează
  • postat de Cristian Statescu Sâmbătă, 18 Octombrie 2014 21:11 5.13.129.*** Link la comentariu
    1
    18

    otelul, in momentul de fata, este imaginea fidela a "orasului" Galati ! Este intr-o degradare brutala si ireversibila ! Vai de noi si de copiii nostri ! Ne meritam soarta cu prisosinta pentru ca si noi, formam o "comunitate" inerta, fara initiativa si fara spirit civic ! Sa fiu sincer,spre satisfactia celor care ne-au adus in stadiul asta, nici nu ma mai oftic....... ma mai gandesc si la sanatatea mea ! Norocul mare e ca imi mai uit amarul uitandu-ma la meciuri de FOTBAL cu : Barcelona,Real Madrid, Bayern, Manchester si alti "extraterestri" .

    Raportează
  • postat de marius Sâmbătă, 18 Octombrie 2014 18:57 5.13.216.*** Link la comentariu
    1
    17

    Nu stiu daca are rost sa mai discutam de soarta otelului in liga intai.Vin antrenori care ne spun ce fel va arata echipa in nu stiu cate saptamani.Daca jucatorii sunt fara valoare,ce rost mai au vorbele?Macar sa ii invete antrenorul ca trebuie sa joace11 contra 11.La otelul campionatul asta in fiecare etapa,din minutul 30,echipa are un jucator eliminat.Sper ca mariusica este multumit de ce se intampla.Spera la un alt mandat????????????????? Oare jucatorii de la echipa a doua nu pot mai mult???????????/

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.