Teatrul "Guliver" angajează: operator lumini în cadrul Serviciului tehnic şi muncitori scenă

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

ANUNŢ ANGAJARE pe postul vacant de OPERATOR LUMINI în cadrul Serviciului tehnic şi muncitori scenă

Descrierea şi responsabilităţile postului:

  • Desfășoară toate activitățile legate de crearea condițiilor de iluminare necesare pentru desfășurarea spectacolelor și a altor evenimente artistice ale teatrului;
  • Sincronizează proiecția de lumini cu sonorizarea și mişcarea scenică, respectând concepția regizorală și scenografică;
  • Participă la toate repetițiile, spectacolele și manifestările cultural-artistice, care au loc atât la sediul teatrului cât și în deplasare;
  • Amplasează sursele de iluminare și poziționează proiectoarele, conform caietului de regie lumini și a cerințelor regizorale, respectând normele de PSI;
  • Efectuează montarea și demontarea aparaturii și instalațiilor necesare pentru iluminatul scenic și asigură integritatea acestora prin buna lor întreținere, exploatare și conservare;
  • Se implică în mod activ în cadrul Festivalului Internațional „Gulliver” și a tuturor evenimentelor culturale pe care le desfășoară sau la care participă teatrul.

Cerinţele postului:

  • Nivelul de studii necesare postului: studii medii;
  • Experiența în domeniu reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe de operare pe calculator: medii.
  • Abilități de comunicare, atitudine proactivă, atenție distributivă, spirit de echipă, flexibilitate și adaptabilitate.

Beneficii:

  • Contract individual de muncă pe perioadă determinată;
  • Salariu motivant, indemnizație de hrană și vouchere de vacanță;
  • Lucrul într-un mediu plăcut, dinamic și creativ în cadrul unei instituții publice de cultură.

C.V.-urile se  depun până la data de 31.12.2022, la adresa de e-mail resurseumane@teatrul-gulliver.ro

Informaţii suplimentare la numărul de telefon 0236412302, persoană de contact Felea Sorina.

Citit 1654 ori Ultima modificare Sâmbătă, 24 Decembrie 2022 13:56

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.