Evaluaţi acest articol
(26 voturi)
8 comentarii

Un accident rutier a avut loc în urmă cu puțin timp în intersecția străzii Brăilei cu bulevardul George Coșbuc, implicate fiind o limuzină Audi și un Logan. Ambele autoturisme au fost grav avariate, la fața locului intervenind mai multe echipaje de descarcerare și SMURD. Circulația în zonă se desfășoară cu dificultate, poliția făcând măsurători la fața locului. Potrivit primelor informații, impactul a fost posibil din cauză că șoferul uneia dintre mașini, care venea de pe Coșbuc și a vrut să vireze la stânga, pe Brăilei, nu ar fi acordat prioritate celeilalte mașini, care venea dinspre Regiment 11 Siret. În urma impactului frontal, ambele mașini au fost grav avariate, unul dintre șoferi suferind leziuni ușoare și fiind dus la spital. Polițiștii vor lămuri toate circumstanțele evenimentului într-un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă. 

 

Citit 7688 ori Ultima modificare Sâmbătă, 10 Octombrie 2020 23:01

8 comentarii

  • postat de Accident Miercuri, 28 Octombrie 2020 14:37 5.13.233.*** Link la comentariu
    0
    1

    Terente esti politist , cum a fortat galbenul ? numai la politisti am auzit asa ceva , iar uneori scriu si in PV, viol ? nu exista in legislatie asa ceva, iar in lege, nici tentativa nu exista, cu toate ca poti fi amendat pe......tentativa, e mai complicat .
    Aici e simpluuu , doua auto circuland din sensuri opuse , unul vrea sa faca stanga, ma rog sa schimbe directia de mers, fara sa acorde prioritate, auto care vin din fata..... asa cum zice Vica...bravo

    Raportează
  • postat de Vasile Miercuri, 07 Octombrie 2020 18:43 89.121.153.*** Link la comentariu
    0
    2

    Dacă aveți acces la camere verificați pe7 oct între orele 13,45-14,10, comportamentul unuiBIZONcare a blocat o masina ce făcea la stânga pe Brăilei , după care fluturând o vesta reflectorizanta a început sa lovească masina cu pumnii , sa înjure si ca si când nu S-ar fi întâmplat nimic a întors masina in intersecție si a început urmărirea mașinii ca l-a incomodat ! Faza a durat câteva minute si nimeni nu a intervenit ! Bizoni in trafic !!! Nici măcar pe câmp !

    Raportează
  • postat de Terente Miercuri, 07 Octombrie 2020 13:27 81.12.149.*** Link la comentariu
    2
    8

    Cred că s-a forţat galbenul acolo, mai mult ca sigur!
    Dar acea intersecţie, poate cea mai circulată din Galaţi, trebuie neaparat transformată în SENS GIRATORIU , iar în jurul ei PASAJE SUBTERANE.
    Asta ar însemna civilizaţie adevărată, nu borduri schimbate în fiecare campanie electorală, care se macină peste tot în oraş!

    Raportează
  • postat de sor Marți, 06 Octombrie 2020 19:29 5.13.132.*** Link la comentariu
    3
    23

    Daca astia incurca culorile semaforului (vezi multe din video ultima luna cand trec pe rosu in acea intersectie )cu ce ar ajuta un sens giratoriu ? Mai multa educatie rutiera , disciplina in trafic nu strica ...

    Raportează
  • postat de Nicu Marți, 06 Octombrie 2020 18:25 86.124.206.*** Link la comentariu
    8
    47

    Simple observatii:

    Unul din cei doi conducatori auto sigur au fortat trecerea prin intersectie si cred ca cel cu Audi
    este acela:
    Adevarul se va stabili cand se vor studia imaginile inregistrate de camerele de supraveghere din intersectie. Asta NUMAI daca camerele au functionat, pentru ca banii pentru proiectul "UNDA VERDE" au fost mancati de foarte mult timp de cine trebuia SI ATAT. Poate alt primar, alti bani si alta distratie pentru ei NU pentru conducatorii auto aflati in trafic.

    Raportează
  • postat de Nea Luce Marți, 06 Octombrie 2020 18:19 86.125.62.*** Link la comentariu
    23
    38

    Una din cele mai nenorocite intersectii...Pentru circulatia auto, ar trebui montat un sens giratoriu acolo, iar pentru pietoni, ca aerul, ar trebui un pasaj subteran....Vechiul primar nu a fost in stare, noul nici atat. Poate il face altcineva si el adauga doar "betoniere", ca in centru....

    Raportează
  • postat de Pestoi Marți, 06 Octombrie 2020 18:17 82.78.165.*** Link la comentariu
    9
    32

    Asta numiti voi teribil? Terminati cu senzationalismul.. Ce e trist in schimb e ca e al 3 lea accident azi.

    Raportează
  • postat de Vica de pe 11 Siret Marți, 06 Octombrie 2020 18:12 95.76.3.*** Link la comentariu
    9
    40

    Prioritatea de dreapta pe care o uita multi soferi;asta trebuia sa faca cel care a dorit sa faca la stanga pe Brailei, venind de pe Cosbuc, dand prioritate, asa zisa de dreapta, celui ce intra in intersectie de pe 11 Siret si isi continua drumul inainte pe Cosbuc, avand amandoi semaforul verde pentru intrare in intersectie!

    Mameluci, cu carnete auto luate din fuga calului!

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.