Director general al Zonei Libere, la 28 de ani

Director general al Zonei Libere, la 28 de ani
Evaluaţi acest articol
(27 voturi)

Joi, 13 ianuarie, s-a împlinit o lună de când Administrația Zonei Libere Galați are un nou director general, în persoana lui Cătălin Cojocaru. Acesta l-a înlocuit în funcție pe Romeo Marin, al cărui mandat a expirat pe 13 decembrie 2021.

Licențiat în științe juridice la Universitatea "Danubius", Cătălin Cojocaru va împlini 29 de ani în mai, anul acesta. În ultimii cinci ani, a fost consilier juridic în cadrul Primăriei Galați. A mai fost reprezentant al primarului municipiului Galați în Consiliul de Administrație al Grădiniței cu program prelungit nr. 1 Galați și, timp de cinci luni, administrator provizoriu în Consiliul de Administrație al societății Gospodărire Urbană.

Mandatul său în funcția de director general al Zonei Libere Galați, început pe 13 decembrie, este de patru luni, cu posibilitatea de prelungire pentru încă maximum două luni.

Cei cinci membri ai Consiliului de Administrație al Zonei Libere, al căror mandat expiră în 2023, sunt, conform datelor de pe site-ul regiei, următorii: Matei Sergiu Roșca (președinte), Nina Popa, Daniel Alexandru, Cristian Udriș și Iulian Ciupercă.

Citit 10559 ori Ultima modificare Sâmbătă, 15 Ianuarie 2022 01:01

11 comentarii

  • postat de Gălăteanu
    Vineri, 14 Ianuarie 2022 08:46
    89.39.81.***
    Încă o dovadă că la Galați NU SE VREA EXISTENȚA UNEI ZONE LIBERE.
    0
    10
    Raportează
  • postat de Eliss
    Vineri, 14 Ianuarie 2022 07:25
    109.102.62.***
    Prieten de-a lui Puchi? Numai in Romania ajungi director dupa ce termini o amarata de facultate.
    Trebuie sa inveti ce e munca de jos ca sa stii ce sa faci cand ajungi intr-o functie. Nu ne mai facem bine!
    3
    28
    Raportează
  • postat de anti spaga
    Vineri, 14 Ianuarie 2022 07:02
    82.79.132.***
    Cred ca este o gluma....proasta evident.
    4
    25
    Raportează
  • postat de paloma
    Joi, 13 Ianuarie 2022 21:44
    5.13.157.***
    Foarte bine !!! Poate ne poate explica cineva ce fac sus-numitii in zona libera ???!!!
    2
    61
    Raportează
  • postat de Consilier local
    Joi, 13 Ianuarie 2022 21:40
    5.13.211.***
    Cine îl recomandă în afară de....,, vocea și talentul lui"..are vreun frate ,,mandatar"?...sau partidul îl vrea în echipa lui..?
    2
    61
    Raportează
  • postat de Nelu
    Joi, 13 Ianuarie 2022 20:59
    89.137.224.***
    Ha ha ha ha ha ha ha ha științe juridice la Danubius Galați .
    Adică sa chinuit 12 ani să învețe Limba Mamei ,frumos și tinerel , mă umflă râsul dar e de plâns .
    2
    61
    Raportează
  • postat de ss
    Joi, 13 Ianuarie 2022 20:49
    5.13.216.***
    Specific psd, probabil cariera de bugetar i-a fost stabilita din fasa, iar licenta cu adevarat impresionanta, il recomanda! :))))) Iar o sa duduie Zona Libera Galati, ce gaura la buget a produs pana acum?
    1
    59
    Raportează
  • postat de Nimic si iar nimic .
    Joi, 13 Ianuarie 2022 20:18
    108.245.201.***
    Alt post platit gras pt a nu face nimic , acolo unde nu se face altceva decat...nimic. Si dupa cateva luni il schimba cu altul la fel ....
    1
    56
    Raportează
  • postat de Ion Bisoca
    Joi, 13 Ianuarie 2022 20:17
    46.97.176.***
    Are experiență, vă face istorie la
    ZL!
    Trebuie promovați tineri capabili
    Asta înseamnă primar tânăr, aduce o echipă tânără, suflu nou, viziuni moderne.
    45
    6
    Raportează
  • postat de G-Man
    Joi, 13 Ianuarie 2022 20:12
    82.79.132.***
    si ne mai miram de ce investitorii ocolesc Galatiul???
    1
    53
    Raportează
  • postat de mariana stan
    Joi, 13 Ianuarie 2022 19:43
    5.13.193.***
    Dar un tanar cu studii unde trebuie si cand trebuie nu am gasit?
    Dar pt valorile de la CNVA cu facultati de top , nu gasim functii de astea (sinecuri ).?Pentru ce se mai chinuiesc copii astia , ca nu mai au nici o sansa in fata avalanselor de progenituri pusi in functii , HABARNISTI IN TOATE,semidocti.
    2
    61
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.