Hai la petrecere sub cerul liber: Gheorghe Zamfir cântă la Galaţi de Revelion

Hai la petrecere sub cerul liber: Gheorghe Zamfir cântă la Galaţi de Revelion
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

În loc formaţii gen Nazareth, Animals sau Uriah Heep, aşa cum a anunţat iniţial primarul Marius Stan, în noaptea dintre ani vor concerta la Galaţi Sandra, Deniz Cem din Turcia şi Cpt Jack. Revelionul în aer liber va începe la ora 21.00, pe platoul din faţa Sălii Sporturilor. Vedetelor internaţionale li se vor alătura staruri incontestabile ale muzicii româneşti - Daniela Condurache, Nicolae Furdui Iancu, Gheorghe Zamfir, orchestra “Dunărea”, pentru iubitorii de folclor, dar şi Pact by Leo Iorga şi Adrian Ordean. La miezul nopţii, un foc de artificii pe muzică va saluta intrarea în 2013.
Onorariul Sandrei se ridică la 40.000 de euro, dar primarul a recunoscut că acest lucru se datorează şi faptului că s-au apucat destul de târziu de contactat formaţii şi grupuri care să cânte de Revelion la Galaţi.
Cu speranţa că în 2013 lucrurile vor fi mai bine puse la punct, gălăţenii sunt aşteptaţi să petreacă în stradă până dimineaţă. E mai bine aşa, decât nimic.

Citit 3494 ori Ultima modificare Joi, 27 Decembrie 2012 17:19

9 comentarii

 • postat de eul
  Duminică, 30 Decembrie 2012 09:13
  Bucurie ce bucurie că eu nu simnt decît că au ajuns hoți la putere și asta e expresia bucuriei lor nu a cetățenilor .Cetățeni nu au unde munci nu au unde să își asigure strictul necesar pentru supravețuire .Nu e fericire e desmățul aleșilor ce cred că pot fura non stop banul public fără să fie deranjați .De asta se susțin doi tolomaci la șefia DNA și ca PROCUROR GENERAL .Nu vă bucurați că nu aveți motiv .
  0
  0
  Raportează
 • postat de ionel
  Vineri, 28 Decembrie 2012 23:38
  ma bucur enorm ca sa putut face ceva anu asta. intradevar e ceva frumos .anu trecut nu era un bec aprins cand era bosorogu ala . tine-o tot asa stane .
  0
  0
  Raportează
 • postat de Anda
  Vineri, 28 Decembrie 2012 20:13
  Programul pe ore?
  0
  0
  Raportează
 • postat de trifan
  Vineri, 28 Decembrie 2012 18:58
  asa e ai dreptate chiar asa mult numai pe sandra?pe citeva ore si 3 4 cintece iar noi ne chinuim cu salariu minim sa o scoatem pe o luna si ei ii da asa mult de unde da primarul banii cumva din fotbaal?e can rusinos
  0
  0
  Raportează
 • postat de hai la concert!
  Vineri, 28 Decembrie 2012 16:22
  va rugam sa ne prezentati mai exact programul, cu intervalele orare pentru fiecare moment artistic, pentru ca sa putem "jongla" intre obligatiile familiale si concert...
  nu cred ca ar fi fluctuatii de public , fiecare artist avand un public tinta....
  Multumesc anticipat!!!
  0
  0
  Raportează
 • postat de Mihail
  Vineri, 28 Decembrie 2012 15:14
  Domnul Primar pare sa fie bine intentionat daar ar trebui saq aiba si consilieri culturali pe masura bunelor sale intentii;cred ca se putea face economie serioasa de bani daca nu invita pe Sandra asta sau alti anonimi de care nu stiu sa fi auzit multa lume!!!Dintre toti invitatii de departe este cel mai valoros GENIALUL ARTIST ADEVARAT GHEORGHE ZAMFIR,care inainte de 89 era mai cunoscut in Franta, unde la Olimpya a cantat stagiuni intregi cu un colosal succes,zic mai cunoscut in franta si in lume in general decat acasa ,aici,in Romania!!!Sper sa vin la spectacol si cred ca Zamfir isi va face recitalul inainte de miezul noptii ,contribuind la crearea acelei atmosfere magice ,de basm ,atat de emotionante ,care apare la cumpana dintre ani!!!Prezente aplaudat vor fi cu siguranta si Furdui Iancu si Daniela Condurache,formatia de jazz,, dupa cum unii vor aprecia mai mult pe ceilalti invitati!!!Sper ca vom avea o noapte dintre ani DE NEUITAT.MERITA ,DUPA EFORTUL LAUDABIL FACUT DE CATRE EDILII NOSTRI!!!CA CETATEAN ,VA ROG MULT DOMNULE PRIMAR SA DISPUNETI MOBILIZAREA UNOR SUFICIENTE FORTE DE ORDINE CARE SA PREVINA ORICE NEPLACUTE SI POSIBILE INCIDENTE!!!aR FI PACAT CA ASA O PETRECERE ATAT DE FRUMOASA SA FIE COMPROMISA DE UNII ,HAI SA LE SPUNEM,DOAR INDISCIPLINATI!!!mULTUMESC ANTICIPAT SI OAMENILOR DE ORDINE CE VOR VENI LA EVENIMENT !!LA MULTI ANI CU SANATATE SI BUCURII TUTUROR ,DE PRETUTINDENI !!!
  0
  0
  Raportează
 • postat de MIRELA
  Vineri, 28 Decembrie 2012 10:55
  Prea mult se cheltuie numai cu SANDRA , 40.000 euro ,Acesti bani puteau fi folositi mai cu cap.
  0
  0
  Raportează
 • postat de smecher
  Vineri, 28 Decembrie 2012 08:44
  ceva frumos oricum pentru orasul nostru daca in anii trecuti nu veneau asa artisti de mare calibru se pare ca anul acesta pare sa fie un an mai frumos mai special adevarul este ca si stan are bani daca nu avea bani nu se organizau astfel de lucruri in orasul galati si e ceva interesant inca odata spun pentru orasul asta macar asa ca de refacut cladiri muzee etc care mai au putin si stau sa cada nu se ocupa nimeni se pare ca lucrurile merg foarte greu din ce in ce mai greu cred ca s-a facut o mare greseala prin aducerea acestui om in functia de primar poate ca era mai bine daca ramanea alaturi de club in continuare si gata era mai bine nu-l suport deloc pe dilaul asta de narcis raducan care este el acum in locul lui in vine sa-l bat are o ***de prost sa-mi bag ***daca nu
  0
  0
  Raportează
 • postat de mioara
  Vineri, 28 Decembrie 2012 08:22
  Am fost zilele acestea pe platoul de la Sala Sportului,si am fost placut impresionata.A fost construita(provizoriu,cred) o cladire cu doua etaje,care,pe fiecare latura a sa,este reprezentata o fatada a unor institutii vechi galatene care au fost in orasul nostru pe vremea bunicilor.(nu stiam ca am avut si o Bursa)Veniti sa vedeti,este interesant!Avem si un brad frumos impodobit ,este reprezentata si scena Nasterii Domnului.Am vazut si patinuar in aer liber,casute si terasa unde poti servi cite ceva.E o atmosfera de sarbatoare,si imi iubesc orasul!Si pe voi ,dragi vecini care raspundeti la sarbatoare si impodobiti cu ghirlande de luminite geamurile si balcoanele!
  0
  0
  Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.