Al treilea transfer la Oţelul

Al treilea transfer la Oţelul
Evaluaţi acest articol
(13 voturi)

SC Oţelul Galaţi a anunţat, ieri, că a făcut o nouă achiziţie pentru returul Ligii a III-a, mijlocaşul central Radu Necşulescu. Acesta a venit sub formă de împrumut de la FC Hermannstadt, ocupanta locului secund în Liga a II-a, cu opţiune de transfer definitiv, din vară, pentru clubul gălăţean.

Necşulescu are 27 de ani şi a mai evoluat la CSS Slatina, Naţional Sebiş, FC Caracal, FC Balş, CS Ineu şi Metalurgistul Cugir, iar în sezonul trecut a fost unul din titularii cu care FC Hermannstadt a promovat în Liga a II-a, obiectiv pe care îl are acum şi la noua sa echipă.

Aceasta este a treia achiziţie făcută de Oţelul în această iarnă, precedentele fiind fundaşul central Bogdan Matei şi fundaşul dreapta Alexandru David.

Citit 3688 ori Ultima modificare Vineri, 29 Decembrie 2017 18:48

7 comentarii

  • postat de Drăgunoiu George
    Marți, 09 Ianuarie 2018 08:34
    188.24.222.***
    Dòru =Handicapat!
    Eu mi-am exprimat doar părerea şi nu am atacat verbal nici o persoană fizică.
    Tu ai încercat să mă jigneşti scriindu-mi intenționat greşit numele. Ai demonstrat doar că eşti analfabet şi un mare intoxicat. Lumea are dreptul la o părere şi nu la jigniri de la idioți ca tine! Dacă eşti în delir, dă-ți foc!
    0
    4
    Raportează
  • postat de Dòru
    Miercuri, 03 Ianuarie 2018 08:32
    109.166.128.***
    Dra gunoiule, esti delirant.
    Rar vezi oameni asa intoxicati!!
    4
    0
    Raportează
  • postat de Drăgunoiu George
    Duminică, 31 Decembrie 2017 08:42
    188.24.222.***
    Hai să nu ne mai îmbătăm cu apă rece! Nu sunt Nostradamus dar pot să spun că Oțelul este o cauză pierdută. Nu zic că trebuiau păstrați toți jucătorii care au promovat echipa în Liga a3-a ,dar marea majoritate trebuiau să facă parte din lot şi să joace meci de meci. Însă anumiți indivizi din conducere au decis să se renunțe la serviciile jucătorilor vechi şi au adus "jucători cu proptele "care sunt în prezent în lot dar care sunt departe ca valoare de vechiul lot,fapt demonstrat. Păcat ptr.Galați şi ptr.suporteri! Nici nu se pune problema de promovare în Liga a 2-a,aveți grijă să nu retrogradați! La cum joacă Oțelul în prezent nu ar fi exclus! La terminarea returului îmi veți da dreptate!
    12
    11
    Raportează
  • postat de Alin19
    Sâmbătă, 30 Decembrie 2017 21:50
    5.13.167.***
    Antrenor nou pe cand?Cu preparatorul fizic pe post de antrenor nu prea merge,nu e profesionist.
    6
    9
    Raportează
  • Sâmbătă, 30 Decembrie 2017 09:07
    188.24.222.***
    Vax!
    6
    10
    Raportează
  • postat de Chris
    Vineri, 29 Decembrie 2017 23:41
    82.2.63.***
    Peste doi ani suntem in prima liga !!!
    9
    11
    Raportează
  • postat de Marius
    Vineri, 29 Decembrie 2017 19:08
    82.137.10.***
    Acum vor umra si plecari.Dupa parerea mea ei ar trebui sa plece de la echipa:Maftei,Manau(imprumut),Itoafa,Crihana(imprumut),Codreanu,Pavel,Subotic si Perju(împrumut).Poate pe cei tineri ii imprumuta undeva unde sa aiba meciuri in picioare gen Metalosport,Valea Marului sau Sporting Liesti.
    9
    6
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.