Medalii pentru veteranii gălăţeni

(9 voturi)

Sâmbătă şi duminică, în Sala "Lia Manoliu" din Capitală s-au desfăşurat întrecerile Campionatului Naţional de atletism. Au participat atleţi de la toate categoriile de vârstă. Galaţiul a fost prezent cu atleţii veterani, de la CS Municipal Dunărea, aceştia având evoluţii foarte reuşite. Iată-le concretizate prin locurile ocupate în clasament: Daniela Ciocan - locul I în proba de 800 m, Culai Voicu - locul I la 3.000 m şi locul III la 1.500 m, Laurenţiu Istrate - două locuri II, în probele de 800 m şi 1.500 m, Daniel Coca - locul II la 3.000 m, Cristian Onofrei - locul III la 400 m şi Octavian Chelmer - locul IV la 400 metri. A mai participat şi Cătălin Brăila, care a sosit pe locurile III şi IV în probele de 3.000 m, respectiv, 1.500 metri.

În acelaşi concurs, în proba de săritura cu prăjina, tecuceanca Geanina Teticu (CS Şcolar, antrenor Mihai Mihuleac) s-a clasat pe locul şase, cu o reuşită de 2,20 metri. În proba de 1.500 m, Alec Ionuţ Făgărăşanu (CS Școlar Galaţi) a sosit pe locul 22, iar Dorina Bocăneală (Liceul cu Program Sportiv Galaţi) a terminat pe poziţia a 23-a.

Citit 1862 ori Ultima modificare Luni, 26 Februarie 2018 19:04