United, start lansat şi apoi trudă şi emoţii

(5 voturi)

UPDATE: United s-a impus cu 4-2, prin golurile marcate de Tudose, Araujo şi antrenorul-jucător Florin Ignat de două ori. Echipa gălăţeană a avut o primă parte a meciului excelentă, conducând cu 3-0 în minutul 18, dar meciul era de parte de a fi jucat. Oaspeţii au replicat, s-au apropiat ameninţător până la 3-2 (min. 32), dar temerile şi emoţiile suporterilor gălăţeni s-au diminuat semnificativ peste doar un minut, când Ignat a înscris pentru 4-2, scor păstrat până la final.

În prima ligă de futsal, etapa a 15-a, vicecampioana United Galaţi va juca astăzi, de la ora 18,30, cu FK Odorheiu Secuiesc. Echipa gălăţeană este pe locul 3, la două puncte în urma liderului Autobergamo Deva şi la egalitate cu a doua clasată, Imperial Miercurea Ciuc, în timp ce oaspeţii sunt pe locul 6. În tur, cele două echipe au terminat la egalitate, scor 3-3.