Presiune mare pe United în finala Ligii 1, a pierdut la limită şi al doilea meci

Sorin Pană / Sportul Ilustrat
Fii primul care postează comentarii!

Formaţia gălățeană United a pierdut la limită, scor 3-2, și meciul al doilea din finala Ligii 1, disputat în deplasare, în compania formației Imperial Wet Miercurea Ciuc.

Echipa gălăţeană a jucat în prima repriză sub nivelul său obişnuit şi a ajuns în situaţia de fi condusă cu 3-0 în minutul 18.  A replicat foarte repede, reducând diferenţa la un interval de 18 secunde, iar în al doilea minut din repriza a doua s-a reuşit şi golul de 3-2. Au urmat câteva minute cu mari ocazii gălăţene, apoi jocul s-a echilibrat. În ultimele minute United a forţat egalarea scoţând portarul şi din nou şansa a fost de partea ciucanilor: în penultima secundă, Rakici a respins de pe linia porţii harghitene!

Reamitim că în primul meci al finalei, disputat luni, Imperial a câştigat la loviturile de departajare, scor 7-6. Condusă la general cu 2-0, United este obligată să câştige următoarele două meciuri, programate la Galaţi la începutul săptămânii următoare, luni şi marţi, la Galaţi, pentru a putea duce finala în meciul decisiv, de la M. Ciuc.

Citit 486 ori Ultima modificare Miercuri, 15 Mai 2019 01:32

Lasă un comentariu

Utilizatorul este singurul responsabil de conţinutul mesajelor pe care le postează şi îşi asumă toate consecinţele.

ATENTIE: Comentariile nu se publică automat, vor fi moderate. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare, iar autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate.

Prin comentariul meu sunt implicit de acord cu politica de confidenţialitate conform regulamentului GDPR (General Data Protection Regulation) şi cu Termeni si condițiile de utilizare ale site-ului www.viata-libera.ro