HOCHEI. ACSH Gheorgheni - CSM Galați, meci decis în overtime (VIDEO)

Sursă foto: pagina oficială FB, ACSH Gheorgheni

A fost nevoie de o repriză suplimentară pentru a decide soarta celui de-al doilea meci de hochei disputat la Gheorgheni între echipa locală ACSH şi CSM Galaţi.

Scorul final al partidei de miercuri, 4-3 (1-3, 1-0, 1-0, 1-0), a fost stabilit cu doar 23 de secunde înaintea "fluierului" care ar fi anunțat sesiunea loviturilor de departajare.

CSM Galați se întoarce astfel de la Gheorgheni cu patru puncte din șase posibile, după ce marţi a câştigat primul meci cu 7-5. Este o performanță notabilă a gălățenilor, luând în considerare obiectivele diferite declarate de oficialii celor două echipe înaintea începerii sezonului 2022-2023 a Campionatului Național de Hochei pe Gheață.

După "dubla" din secuime, CSM Galați își menține poziția de lider în clasamentul CNH, acumulând 19 puncte, din 8 meciuri jucate, 6 victorii, o înfrângere și un meci decis în repriza suplimentară.

Citit 1407 ori Ultima modificare Vineri, 23 Februarie 2024 21:13