Biletul zilei - Conturi alimentate

Am început săptămâna perfect. Nici cea mai mică emoţie nu ne-au dat meciurile alese pentru pariul de luni seară. Vasluiul încheiase conturile încă dinaintea pauzei la singurul meci unde nu mersesem pe mâna gazdelor. Aarau şi Beşiktaş au zburdat (4-1), la fel Espanyol (3-1), nici măcar la victoria la limită a celor de AS Roma (1-0) n-am prea tremurat, golul fiind marcat încă din minutul 3. Am avut cotă 7, deci ne-am scos minim banii de pariat pe toată săptămâna, asta chiar şi în varianta pesimistă în care în zilele ce vin ne părăseşte inspiraţia

Argumentaţie

Tottenham riscă să cadă de pe locurile de Liga Campionilor dacă nu bate pe Stoke, iar în Cupa Elveţiei e greu de crezut că Laussane, care n-a mai bătut pe nimeni din ianuarie, va arunca în aer lumea pariorilor tocmai în deplasarea de la vechea noastră cunoştinţă, FC Basel. În Croaţia, cea mai în formă echipă e Istra, care zburdă de ceva vreme şi acum are şansa să facă meritatul pas peste linia care delimitează retrogradatele. În Cupa Greciei pare imposibil ca OFI Creta să producă surpriza în deplasare, mai ales că acum o lună, în campionat, n-a rezistat nici măcar pe teren propriu în faţa liderului campionatului. Tot în Cupă, dar în Italia, Napoli are de recuperat acel 1-2 din tur pentru a ajunge în finală, iar în competiţia similară din Cehia cei de la Sigma Olomouc par mari favoriţi să prindă semifinalele. Cota acestui bilet este 6,71. Spor maxim!

Citit 2916 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00