Galeria boicotează meciul cu Vaslui!

Galeria boicotează meciul cu Vaslui!
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

„Ultraşii” de la „Străjerii Moldovei” nu vor lua locul obişnuit în Peluza Nord pentru partida din această seară, de la ora 21:30, cu FC Vaslui, în semn de protest pentru incidentele petrecute etapa trecută la meciul cu U.Cluj, atunci când au intrat în conflict cu portarul Branko Grahovac, dar şi cu o parte a suporterilor aflaţi în tribune. Galeria a găsit un mod inedit de a protesta prin a disputa propriul meci, între suporteri, la aceeaşi oră cu partida propriu-zisă dintre Oţelul şi FC Vaslui. Liderii „ultraşilor” au declarat că vor continua să cânte pentru culorile clubului de la distanţă, vor flutura steaguri şi vor prezenta o coregrafie aşa cum ar fi trebuit, chiar dacă nu se vor afla pe stadion.
„Peluza Nord "Străjerii Moldovei” a decis ca la meciul din seara aceasta, împotriva celor de la SCVS Vaslui, să nu activeze în peluză ca o consecinţă a ceea ce s-a întâmplat în ultima perioadă, a comportamentului jucătorilor Gorahovac si Perendija, a comportamentului celorlalţi jucători care nu au luat nicio măsură împotriva lui Grahovac în special, a lipsei de luare de atitudine a conducerii tehnice şi administrative împotriva celui care de ceva timp încoace nu se da la o parte în a jigni suporterii din peluză, de a-i provoca, de a incita la violenţă. Peluza Nord „Străjerii Moldovei” va susţine un meci propriu, cu începere de la ora 21:30. Cine vrea să fie alături de facţiunile din Peluza Nord (Steel Boys, Ultra Sud şi Sidexplozia) este rugat să vină azi, 16 Mai, ora 21:30 la Baza Sportivă C.S.S (Lângă Stadionul Dunărea), în spatele Sălii Sporturilor, acolo unde vom avea practic parte de un fotbal pur, sincer între suporteri, care la rândul lor vor cânta ca la orice meci oficial pentru echipa noastră şi nu pentru cei care momentan o reprezintă în teren şi au dat dovadă în ultima perioadă, deşi anul trecut ne-au făcut fericiţi, că inima unora dintre ei nu mai bate pentru Otelul! Va aşteptăm să fiţi cat mai mulţi alături de noi!”, se arată într-un comunicat emis de membrii galeriei de la Peluza Nord.

Citit 2253 ori Ultima modificare Miercuri, 16 Mai 2012 16:05

19 comentarii

  • postat de FERE
    Joi, 17 Mai 2012 14:48
    moarte internetului !
    0
    0
    Raportează
  • postat de yo
    Joi, 17 Mai 2012 13:23
    galeria de tot rasul
    0
    0
    Raportează
  • postat de Ionutz
    Joi, 17 Mai 2012 07:05
    Sevila de ce mananci tu aiurea din gura ma daca voi samantarii P*L* mele vreti sa vedeti meciu linistiiti stati draq acasa la televizor ma...luativa seminte si mancati in P**A mea acasa...daca echipa la meciu cu U Cluj era condusa...unu ma nu mai tipa asa ati vazut ca e in avantaj sau gasit taranii de la tribuna a 2 sa tipe si hop si marlanii de la 1...stati draq acasa ma ca nu stiiti ce inseamna fotbal sunteti rupti de foame si veniti la stadion...Pupatii in cur acuma dupa meciu cu Vaslu ca va zapacit...hal de jucatorii sunt ma asa au jucat sesonul trecut ratezi singur cu portarul? asa ca mario stai frate acasa intins in mat sa vezi meciu...ca daca venea panarama asta de portar la tine te injura te ameninta la 1-2 noaptea prin msj,telefon etc asa faceai si tu...nu tia aratat tie _|_,cu ti-a aratat C*R*...poate ca e poponar dar nu e frumos ce a facut...nu facem de drag acest scandal...multi dintre noi au sustinut echipa asta si la bine si la rau...
    0
    0
    Raportează
  • postat de alfar
    Miercuri, 16 Mai 2012 19:40
    parerea mea este ca suporterii peluza nord trebuie sa fie la stadion. cu scandari corecte si pro-otelul. ceilalti suporteri din alte pozitii a stadionului trebuie sa fie impreuna pro-otelul. meciul asta trebuie cistigat si de suporteri. lasati naibii prostiile si tot stadionul trebuie sa fie pro-otelul. astazi. miine trebuie sa sarbatorim ca i-am batut pe vasluieni. lucrurile se vor lamuri de la sine, nu tin de noi, suporterii. dar astazi trebuie ca toti galatenii sa tina si sa striga pentru otelul. inclusiv "peluza nord". trebuie sa fiti acolo. acolo trebuie sa fie toti suporterii. si lasati dracului prostiile.
    0
    0
    Raportează
  • postat de mario
    Miercuri, 16 Mai 2012 19:21
    pentru toti rahatii din galerie, nu va e rusine ma ,sa va razboiti cu oamenii care vor sa vada si ei un meci in liniste ,daca aveti ceva cu nulitatea asta de portar, luati-va de el dupa meci si nu in timpul lui si puneti mana si incurajati echipa,daca nu stati acasa
    0
    0
    Raportează
  • postat de thor
    Miercuri, 16 Mai 2012 18:59
    Capitolul cu Grahovats si Sala trebuie inchis definitiv si irevocabil pt. ca dispretul si furia sa nu se amplifice.Fiecare pe drumul lui,ei au nevoie de alt peisaj.Sala din doua vorbe aruncate >moldoveni imputiti =INSULTA,RASISM,DISCRIMINARE .Cand jignesti o intreaga natie,NU MAI POTI FI IERTAT.Iar Grahovats a incalcat grav niste principii elementare de CONDUITA si EDUCATIE .Sala+Grahovats=GUNOAIE....iar gunoaiele nu pot fi tratate altfel decat ca pe niste GUNOAIE....ARDETI GUNOAIELE...PUT GROAZNIC
    0
    0
    Raportează
  • postat de Virgil
    Miercuri, 16 Mai 2012 18:49
    Luati-va masinile de pe langa Stadionul Dunarea, in aceasta seara, daca nu vreti sa patiti precum Grahovat si Perendia (cauciucuri taiate, oglinzi furate). Pe unde trece galeria Otelului nu mai ramane nimic. Si daca ai tupeu sa le spui ceva, imediat iti ameninta nevasta, mama chiar si copii nou-nascuti.
    0
    0
    Raportează
  • postat de SEVILLA
    Miercuri, 16 Mai 2012 18:35
    marea galerie...rasul curciii, dupa ce a rabufnit conflictul cu Grahovac si au fost huiduiti de ceilalti suporteri...unii dintre ei au plecat si au mai ramas circa 200 de habauci...GALEIA ADEVARATA ESTE RESTUL STADIONULUI NU PUSCARIASII SI BETIVII DE LA PELUZA...RUSINE..TREBUIAU STRANSI DE JANDARMI ...NU LASATI LIBERI SA BATA APOI SUPORTERII ADEVARATI CARE AU IESIT APOI DE LA TRIB A 2-A...AU AVUT NOROC CA ACOLO ERAU SIMPLI SUPORTERI, NU GRUPURI UNITE , CA ALTFEL NU AVEAU EI TUPEU...PAPAGALI MINJITI...
    0
    0
    Raportează
  • postat de pepeman
    Miercuri, 16 Mai 2012 18:04
    În plină dilemă - cine a iscat conflictul dintre echipă şi galerie? - iată-l pe ionuţ care îi jigneşte pe ceilalţi susţinători ai echipei (dacă postăm aici înseamnă că ne pasă) şi sare la bătaie online. Pentru mine, misterul e pe jumătate elucidat.
    0
    0
    Raportează
  • postat de alfar
    Miercuri, 16 Mai 2012 17:29
    bai, suporteri ai echipei otelul, trezitiva. ati intrat intr-un joc prost. grahovac nici nu conteaza, cum nu conteaza nici un jucator actual. lasati dracului mincatul intre voi. adevaratul scop trebuie sa fie actiuni corecte prin care suporterii galateni sa faca presiuni prin mijloace oneste ca acest club sa mai existe, sa avem performante iar, sa postam mindrii pe site-urile de gazetarie sportiva romana. singurul scop al suporterilor indiferent din ce parte a stadionului privesc meciurile este sa ceara conducerii clubului sa aseze lucrurile, sa faca mecanismul sa mearga bine. aveti dreptul asta, platiti bilete si puneti suflet. eu vreau sa inteleaga toti suporterii galateni ca acum treaba nu merge spre bine. asta trebuie sa cerem, sa nu asistam letargici la o rusine ce se preconizeaza. nu vrem decit ca otelul sa fie o echipa de fotbal de care galatenii sa fie mindrii. mijloacele nu sint la suporteri dar ei pot cere acest lucru, civilizat. asa ca lasati in pace probleme cu jucatori ce ii doare in cot de otelul, vedeti adevarata problema. conducerea clubului e cea care poate sa distruga clubul otelul sau sa il duca mai sus. astazi echipa de fotbal trebuie sustinuta. e un meci al orgoliilor. dar miine trebuie intrebata conducerea clubului ce garantii ofera suporterilor ca in urmatorii ani otelul va fi un club de fotbal f. bun in prima liga romana. aveti dreptul. nici un jucator din actualul lot al otelului nu e determinant, nici d. munteanu nu este, nici m.stan. exista o conducere a clubului ce trebuie sa inteleaga ca TREBUIE CA OTELUL SA EXISTE IN CONTINUARE IN PRIMA LIGA SI PE POZITII FRUNTASE. an de an, indiferent de ce jucatori sint, antrenori sau conducatori executivi. brand-ul OTELUL trebuie sa existe mult timp de acum incolo. ASTA TREBUIE CERUT SI NU CACANARII INTRE SUPORTERI SAU FITE DE JUCATORI PREA BINE PLATITI PENTRU CE JOACA.
    0
    0
    Raportează
  • postat de Mereu alaturi de Otelul
    Miercuri, 16 Mai 2012 16:56
    Interesant protest! Totusi ce vreti sa demonstrati? Ajuta cu ceva echipa Otelul? Probabil il va ajuta pe Grahovac sa fie mai linistit la meciul asta. De ce sa cantati, sa fluturati steaguri si probabil sa aprindeti torte pe undeva dupa Sala Sporturilor? Mie mi se pare cel putin ciudat. Era mai bine sa protestati, daca tot vreti sa protestati, in stadionul Otelul afisand niste mesaje. Pana la urma e democratie si fiecare face ce vrea. Problema este ca, din campionatul urmator o sa veniti iar pe langa stadion strigand cu mandrie OTELUL SUNTEM NOI. Va mai mirati ca cei de la tribune, "samantarii" cum le ziceti voi nu va suporta deloc.
    0
    0
    Raportează
  • postat de Ionut
    Miercuri, 16 Mai 2012 16:48
    Niki daca tot esti tu asa de smecher aratate ma obositule si vino sa vb cu noi samantarule care estii...ori iti place C*ru lu Grahovac ...va ardeti in baie la Divino
    0
    0
    Raportează
  • postat de Ionut
    Miercuri, 16 Mai 2012 16:43
    Samantarilor sa va fie rusine ca nu ati fost nicaieri cu echipa asta...sunt oameni care pt aceasta echipa au cantat fie ca e cald fie ca e frig,fie ca a plouat sau a nins eu au sustinut OTELUL...iar voi veniti la meci doar ca sa mancati seminte...iar Grahovac sa pleci la el la sarbi sa injure si sa ameninte suporterii...daca nu stiti cauza conflictelor nu mai vorbiti aiurea prin presa...nesimtitilor care sunteti...
    0
    0
    Raportează
  • postat de Ionut
    Miercuri, 16 Mai 2012 16:42
    Samantarilor sa va fie rusine ca nu ati fost nicaieri cu echipa asta...sunt oameni care pt aceasta echipa au cantat fie ca e cald fie ca e frig,fie ca a plouat sau a nins eu au sustinut OTELUL...iar voi veniti la meci doar ca sa mancati seminte...iar Grahovac sa pleci la el la sarbi sa injure si sa ameninte suporterii...daca nu stiti cauza conflictelor nu mai vorbiti aiurea prin presa...nesimtitilor care sunteti...
    0
    0
    Raportează
  • postat de rbtGL
    Miercuri, 16 Mai 2012 16:25
    asa sa ramai si tu vesnic un om fara coloana vertebrala si fara demnitate ! fraierule !
    0
    0
    Raportează
  • postat de flo
    Miercuri, 16 Mai 2012 16:24
    De cantat oricum vor canta aproape toti spectatorii!
    Si decat galerie cu scandaluri, mai bine fara,... este una la tribuna a 2-a, super!
    Nu vom mai avea petarde, fumigene si tobe... dar merge!
    HAI OTELUL!
    Prin lipsa galeriei sper sa fim cat mai multi diseara pe stadion!
    0
    0
    Raportează
  • postat de niki
    Miercuri, 16 Mai 2012 16:17
    ACOLO SA RAMANETI MEREU!
    0
    0
    Raportează
  • postat de niki
    Miercuri, 16 Mai 2012 16:16
    aCOLO SA RAMANETI MEREU!
    0
    0
    Raportează
  • postat de niki
    Miercuri, 16 Mai 2012 16:15
    aCOLO SA RAMANETI MEREU!
    0
    0
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.