CSU Galaţi – CSM Braşov 18-19, la handbal masculin

În cel de-al doilea eşalon handbalistic, echipa masculină CSU Galaţi a susţinut, sâmbătă, primul meci din cea de-a doua parte a campionatului  (se joacă două tururi şi două retururi). Gălăţenii au avut de susţinut un meci foarte greu – adversara lor fiind liderul campionatului CSM Braşov, cu mari şanse de promovare.

Cu toate acestea, elevii antrenorului Mihai Pantea au dat o replică deosebit de dârză. De-altfel scorul partidei a stat tot timpul sub semnul echilibrului, la pauză tabela arătând egalitate: 8-8. Cu 3-4 minute înainte de fluierul final scorul era, de asemenea, egal: 17-17. Noi am greşit, în timp ce braşovenii şi-au fructificat şansa.

Meciul a fost pierdut de echipa noastră, care a irosit nu mai puţin de cinci aruncări de la 7 metri – din şase acordate – şi nu braşovenii au fost mai buni. Întradevăr, o uriaşă oportunitate a fost ratată!

Scor final: 19-18 (8-8) în favoarea oaspeţilor.

La CSU au evoluat: Andronic (Bârjovanu) – Aniţa, Ragea, Dospinescu, David, Vieru, Costea, Albu, Tudorache, Soare, Bursuc, Vlad şi Mârşiu.

În următorul meci, CSU va juca în deplasare, cu Poli Iaşi.

Citit 1768 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00