Tensiuni la Oţelul! Contre între Dorinel Munteanu şi conducere

Tensiuni la Oţelul! Contre între Dorinel Munteanu şi conducere
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Antrenorul a lăsat să se înţeleagă după meciul cu CFR că se gândeşte la despărţirea de Oţelul, iar Narcis Răducan a spus că acesta are oferte de la alte echipe, printre care FC Vaslui * „Nu vreau să plec”, a replicat ferm tehnicanul


Narcis Răducan, cel care se ocupă neoficial de conducerea clubului din postura de consilier al primarului Marius Stan, a declarat, ieri, că antrenorul Dorinel Munteanu are o ofertă de a pregăti echipa FC Vaslui, însă tehnicianul a negat această variantă, catalogând afirmaţiile conducătorului grupării drept "prostii", schimbul de replici fiind purtat prin intermediul unei televiziuni.

 

"Când ai o ofertă de la Vaslui nu trebuie să fii dezamăgit că s-au dat doi jucători cap în cap şi să pleci. Eu cred că de aceea era dezamăgit, că nu a venit un răspuns de acolo. În rest, situaţia clubului e cunoscută de toată lumea. Toată lumea suferă din cauza acestei situaţii, dar dacă stăm să plângem pe la televizor nu mai reuşim să menţinem echipa. El ştie mai bine decât mine, el este de trei ani aici, iar eu am venit de două luni. Am auzit zvonuri că este dorit de alte echipe şi este normal, pentru că este un antrenor foarte bun. Probabil aşteaptă un răspuns şi de la Vaslui şi din alte părţi şi încearcă puţin să mute atenţia. Dar nu este vina nimănui că Sârghi, spre exemplu, nu şi-a primit salariul pentru că nu există ultima semnătură de la combinat. Dorinel Munteanu mai are un an de contract, este un antrenor foarte valoros şi noi ne dorim să rămână la Galaţi. Dar dacă va fi nevoie să ne adaptăm altei situaţii, o vom face rapid", a spus Răducan la Sport.ro.

Dorinel: "Mai am contract şi vreau să continui"

Antrenorul Dorinel Munteanu a intrat şi el telefonic în direct la Sport.ro şi s-a arătat deranjat de declaraţiile făcute de Narcis Răducan, infirmând zvonurile că ar fi intenţionat să demisioneze: "Ca să nu se speculeze, vreau să fac nişte precizări, vizavi de declaraţiile lui Narcis Răducan. Să arunci asemenea zvonuri şi asemenea prostii mi se pare departe de realitate. Lucrurile trebuiau să rămână în interior. Dacă va fi nevoie, voi pleca aşa cum am şi venit, pe cale amiabilă. Normal că sunt foarte supărat şi afectat, în ultimele etape am pierdut puncte importante. Să nu câştigi cu CFR în 10 oameni, care nu a demonstrat nimic, normal că sunt supărat. Dar de aici şi până la a specula că aş avea oferte de la Vaslui depăşeşte orice limită".

Tehnicianul grupării gălăţene spune că o eventuală plecare a sa de la echipă depinde de rezultatele pe care le va obţine. "După două înfrângeri consecutive şi un egal sunt foarte multe lucruri în capul meu. Mie nu îmi convine ce se întâmplă aici la Galaţi din punct de vedere al punctajului. Din 12 puncte am doar patru. Eu mă gândesc în primul rând la echipă. Voi anunţa dacă voi lua în calcul o plecare de la Galaţi. Deocamdată eu am încredere în echipă şi nu am spus că îmi dau demisia. Depinde de rezultatele echipei. Eu am avut o relaţie foarte bună cu Marius Stan şi sper să o am şi în continuare. Contractual nu ne leagă nimic. Mai am un an de contract şi cu rezultate sper să-l duc la bun sfârşit. Nu vreau să plec, nu am avut nicio ofertă şi speculaţiile nu îşi au rostul ", a mai spus Munteanu.

După meciul de luni seară, antrenorul a declarat că se simte umilit de înfrângerea suferită, lăsând să se înţeleagă că ar intenţiona să demisioneze. "Mă simt umilit. Am pierdut um meci pe care nu aveam voie să îl pierdem. În această noapte cred că mă voi gândi la toate lucrurile pozitive şi negative care mi s-au întâmplat de când sunt la Galaţi", a spus Munteanu.

Citit 2189 ori Ultima modificare Marți, 14 August 2012 18:42

11 comentarii

  • postat de smecher
    Joi, 16 August 2012 16:18
    sa nu plece ma lasa-l sa stea pana duce echipa in liga 2 ca atata il duce capul si pe el bors e de vina pentru tot ce se intampla la echipa de ce nu pleaca omu asta se spala in milioanele de aur ale clubului cand a fost intrebat de cei 18 miliarde de euro spunea ca eu nu stiu nimic pai nu-ti vine sa-i dai una in cap sau ceafa cristosu mamii lui de bou si animal ce este el rusine sa-i fie a venit la otelul galati sa i-a el banii naiba sa-l i-a de grasan poate o crapa dracu sa scapam de umflatul asta
    0
    0
    Raportează
  • postat de sorin
    Miercuri, 15 August 2012 17:50
    dupa parerea mea dorinel trebuie sa plece. cred ca a castigat campionatul cu ff mult noroc ca sa nu spun altceva...mie personal nu-mi place deloc stilul lui. grigoras avea un stil fenomenal si se cunoaste si acum.... situatia de la club este varza din cauza ca domnul primar vrea sa-l cumpere prin interpushi...luati-va gandul de la asa zisii investitori. in spatele lor e STan...nu mai fiti naivi...oricum doamne ajuta ca la anul sa nu jucam in B
    0
    0
    Raportează
  • postat de Tudor
    Miercuri, 15 August 2012 17:01
    @FELIX hai jet cu alianta ta si cu PSD-ul tau, partid de hoti si de tigani...scuzati-mi pleonasmul. Sper ca PNL sa se indeparteze de gunoaiele din politica romaneasca. Stiu 2 persoane din PNL care spun acelasi lucru, ca nu sunt pe bune, sunt tensiuni, sper sa nu mai dureze alianta asta.
    0
    0
    Raportează
  • postat de smecher
    Miercuri, 15 August 2012 15:38
    m-am saturat frate vreau sa plece dorinel munteanu nu stiu sa se duca unde vrea el numai aici sa numai stea asta ne duce in liga 2 numai am timp si nici rabdare l-am suportat prea mult am crezut ca poate ii vine mintea la cap dar nu din rau in mai rau deci dorinel munteanu lasane
    0
    0
    Raportează
  • postat de ADYtza74
    Miercuri, 15 August 2012 13:13
    Alooo!!! Cand a venit Dorinel la Galati nu a avut rezultate prea bune din prima(dupa jumate de tur eram la retrogradare ) si toti i-ii trageau cu huo si jos cu...,afara,lasa-ne dar cand a luat titlu curvele haiau ca e cel mai bun.Acum aceeasi poveste.Parca nu am mai pierdut niciodata.RABDARE...Forza Otelu-Forza Dorinel
    0
    0
    Raportează
  • postat de Neil
    Miercuri, 15 August 2012 11:11
    EU CA SPECTATOR MA SIMT UMILIT cand Otelul are doar 2p... iar echipa o face DM... eu ii reamintesc ca legea de baza a acestui sport este sa dai un gol mai mult decat adversarul... prentru asta trebuie sa ataci si sa ai faze de poarta... doar asa ai sanse de a castiga... altfel te indepartezi vadit de 3p... apoi i-as recomanda lui DM sa joace si cu Milan pe st... un "experiment" nu?... si ar mai fi o problema cu "vedetele" ... au 2p/4 meciuri... baga tata rezervele sa mai vedem si alte fete decat "profesionistii" astia ametiti care nu stiu sa traga la poarta... baga JUNIORII de la club care vor sa se afirme... uzatii sa mai faca tusa...
    si dl.DM sa o lase mai moale cu UMILINTA... cei 8000 de oameni ce au simtit stimabile cand ai rupt echipa bagandu-l pe Sarghi fundas st... sa se chinuie!... cand Murgoci a fost OK... si cand il putea fi invers... baga juniorul si daca nu face fata schimba!
    0
    0
    Raportează
  • postat de mihai petrescu gabriel
    Miercuri, 15 August 2012 10:34
    bravo Dorinele continua ce ai inceput si lasa pe altii sa barfeasca . SUCCES
    0
    0
    Raportează
  • postat de fane
    Miercuri, 15 August 2012 10:26
    cum spuneti ca antr sa ramana cand face numai prostii de 1 jumatate.Dragilor la meciul de luni dupa eliminarea lui murean a facut cel putin 3 greseli ,dak e sa fie suparat pe el trebuie sa fie.cum am jucat 40 de min cu 4 fundasi care tineau un varf?
    0
    0
    Raportează
  • postat de FELIX
    Miercuri, 15 August 2012 09:13
    Mai Raducanule N. ,pentru ca esti mina dreapta a lui Stan,si cum a facut magarii la club , asa crezi ca vei continua si tu hotiile??? M. Stan a furat de la club, a furat de la alegeri si acum este TARE SI MARE crezi??? Dle primar ,fii onest si lasa hotiile la primarie!!! Nu suntem pe maidan,si implicate serios in problemele orasului. Ai candidat din partea USL si nu cauta sa distrugi alianta asta si mai precis cu PSD!!!Iar tu M. Raducanu,daca ai gind serios ,ramii,daca nu PLEACA si nu mai baga fitile!!!
    0
    0
    Raportează
  • postat de ovidiu
    Miercuri, 15 August 2012 08:59
    Fii tare Dorinel,te apreciez pt ce ai facut la Galati.Mergem pe mana ta in continuare.
    0
    0
    Raportează
  • postat de valentin
    Miercuri, 15 August 2012 08:15
    d-le dorinel te rugam sa te gandesti numai la lucruri pozitive pt viitor.am fost la meci si mi-a placut cum a jucat echipa chiar daca am pierdut .daca excludem gafele de la meciurile cu rapid cu cfr si cu petrolul ,constatam ca echipa este bine pregatita fizic si tactic dar dorinta mare de victorie duce si la greseli.sunt sigur ca in urmatoarele 3 meciuri scoatem 7 sau9 puncte.dv sunteti legat sufleteste de oras si de echipa si nu o sa plecati nici la anul pt ca veti prelungi contr cu inca 2 ani.succes d-le dorinel al nostru.
    0
    0
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.