Biletul zilei - Of, Luxemburg!

E foarte simplu de explicat cum s-a pierdut biletul de marţi, atunci când toate speranţele noastre la un tichet ce curgea bine au fost omorâte de golul egalizator marcat de luxemburghezi în deplasare cu Irlanda de Nord, în minutul 88. Apoi, ceva mai târziu, Scoţia a dovedit că nu poate emite pretenţii la calificare, remizînd 1-1 acasă cu Macedonia. Sârbii au dovedit caracter şi au câştigat categoric, 6-1 cu Ţara Galilor, Portugalia şi-a păstrat norma de trei goluri înscrise, iar Polonia n-a avut emoţii cu Moldova, câştigând cu 2-0.

BILETUL ZILEI

Gremio-Nautico Handicap 1 (cotă 1,90)

San Jose-Bolivar 1 (cotă 1,80)

Ashod-Beitar sub 2,5 goluri (cotă 2,10)

Argumentaţie

Gata, au trecut partidele echipelor naţionale şi e timpul să facem bani. Campionatul Braziliei e pe final, iar de pe locul 3 Gremio nu are voie să rateze victoria acasă cu Nautico, penultima în clasamentul deplasărilor. A început sezonul şi în Bolivia, un campionat bun de pariat, iar San Jose a pornit excelent în jocurile de pe teren propriu, cu trei victorii din trei partide şi golaveraj 10-0. A mai rămas duelul din Israel dintre Ashod şi Beitar, acolo unde e o cotă foarte mare pentru mai puţin de trei goluri înscrise. Valoarea totală de multiplicare ajunge la 7,18.

Citit 3526 ori Ultima modificare Miercuri, 12 Septembrie 2012 20:15