Efect al episodului "Ceahlăul": Oţelul îşi schimbă faţa la meciul cu FC Vaslui

Efect al episodului "Ceahlăul": Oţelul îşi schimbă faţa la meciul cu FC Vaslui
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Cel puţin patru dintre titularii din partida pierdută la Piatra Neamţ vor sta, în cel mai bun caz pentru ei, pe banca de rezerve, la următorul joc de campionat


Antrenorul Viorel Tănase a fost numai „tunete şi fulgere” înaintea antrenamentului de ieri, vocea sa cu un ton foarte ridicat auzindu-se dincolo de poarta stadionului în timpul şedinţei de analiză a meciului pierdut la un scor umilitor sâmbăta trecută, la Piatra Neamţ, 1-4 cu Ceahlăul.
Supărarea tehnicianului nu va rămâne manifestată doar printr-o muştruluială verbală, Tănase declarând că urmează să întocmească un referat către conducerea clubului prin care va cere amendarea a patru jucători pentru nerespectarea sarcinilor de joc. „Cuantumul amenzilor va fi în funcţie de hotărârea conducerii executive a clubului, cine nu respectă sarcinile de joc, plăteşte, inclusiv cu postul în echipă. Cine nu se dedică total echipei nu va mai fi văzut între primii 11 sau chiar între primii 18”, a declarat Viorel Tănase.

Conform surselor noastre, cei patru jucători ce vor fi amendaţi sunt Cucu, Sipovici, Cârjă şi Iorga.
Astfel, se preconizează destule schimbări în echipă pentru meciul următor, cel cu FC Vaslui de pe teren propriu, programat luni, 19 noiembrie. Totuşi, antrenorul a lăsat să  se înţeleagă că jucătorii care l-au dezamăgit în partida de la Piatra Neamţ mai au o şansă să poată intra pe teren în partida cu rivalii din Vaslui. „Vor fi schimbări, chiar dacă nu majore. Mai e o săptămână până la următorul meci în care îşi pot remedia comportamentul”, a adăugat Tănase.

Mâine, amical cu Sheriff Tiraspol

Până la meciul cu FC Vaslui, din etapa a 16-a a Ligii I, Oţelul va mai susţine un alt meci, de data aceasta unul amical, în compania liderului din campionatul Republicii Moldova, FK Sheriff Turaspol. Partida de verificarea va avea loc miercuri, pe stadionul Oţelul, cu începere de la ora 16,00.
FK Sheriff Tiraspol, grupare pregătită de fostul antrenor al Oţelului din 2005, Mihai Stoichiţă, conduce detaşat Divizia Naţională din Republica Moldova. După 16 etape are 41 de puncte, cu şase mai multe decât ocupanta locului al doilea, Dacia Chişinău.

Citit 2064 ori Ultima modificare Luni, 12 Noiembrie 2012 22:08

7 comentarii

  • postat de gogu
    Miercuri, 14 Noiembrie 2012 07:05
    oare acesti jucatori si-au primit salariile?
    0
    0
    Raportează
  • postat de alfar
    Marți, 13 Noiembrie 2012 16:25
    eu l-asi invita pe dl. adamescu sa faca o conferinta de presa. sa spuna ce are acum, ce vrea sa aiba, ce vrea sa obtina, in ce mod..... sa o tina in fata unei galerii civilizate, a suporterilor ce vor sa participe si sa fie transmisa pe un post local. sa fie adusi si jurnalisti de la cotidiene de sport nationale. sa se dea cartile pe fata, atit cit pot fi ele date. eu ca suporter al OTELULUI nu vad scris si nici nu aud in presa sau televiziune de proiectele d-lui actionar legate de OTELULUI .d-l adamescu oare exista? in afara de V.L, ce spune cam ce vrea m.stan nu vad nimic in presa nationala si televiziuni de un proiect: OTELUL. oare imi permit sa cer prea mult?
    0
    0
    Raportează
  • postat de Sidexplozia
    Marți, 13 Noiembrie 2012 14:53
    YOYO,

    Palmares de antrenor : Dunarea Galati,Farul Constanta si FC Bacau.Dezastru total la toate echipele !

    Acum antrena Bacaul in Divizia a 3-a daca nu poposea la Galati sa arate cat de priceput este !
    0
    0
    Raportează
  • postat de YOYO
    Marți, 13 Noiembrie 2012 12:05
    Frate,daca nu invarte achipa asta .............de nu mai stie nici el pe cine sa mai roteasca. O sa ajunga Grahovats atacant si Pena-n poarta. LASA-NE TASE, ca ne faci sa te uram ,pe zi ce trece, mai mult. Eu nu inteleg de ce l-a adus pe Tase? Cine l-a adus? Sa ma ajute cineva sa inteleg ce palmares are Tase de a ajuns sa antreneze in liga 1 ?
    0
    0
    Raportează
  • postat de Statescu
    Marți, 13 Noiembrie 2012 09:22
    Baiatul asta ( e o vorba de lemn tanase ! ), e prost de felul lui si atata timp cat singurul lui neuron este intr-un borcan cu spirt, la muzeul Antipa, e si normal sa nu-si dea seama ca e ridicol ca "antrenor" dar cei din conducerea clubului, care-l sustin, ce draqu au in capetele alea seci de nu realizeaza pericolul care-i paste ?!? Este evident faptul ca echipa este varza, fiind formata numai din manelisti indolenti, impotenti , si lipsiti total de profesionalism , de respect fata de culorile clubului, fata de spectatori , fata de ei chiar si colac peste pupaza, mai sunt si plini de fitze de cocalari cocliti dar macar, trebuie adus un antrenor cu coooaiiie ( Andone sau Multescu sunt liberi, de exemplu ), care sa stie cand sa-i "fouuta" si cand sa-i rasplateasca pt. felul cum se comporta in teren . E o parere umila dar ma rog, ei hotarasc......?!? Poate vor in B si noi nu stim .....!?! Oricum e o rusine de echipa ! Cu Dorinel alergau si respectau sarcinile pt. ca-i biciuia "neamtu", nu pt. ca ar fi fost cine stie ce fotbalisti !
    0
    0
    Raportează
  • postat de RADU
    Marți, 13 Noiembrie 2012 09:05
    nu ne incalzeste cu nimic faptul ca 4 jucatori vor fi sanctionati uitati-va ca tot jocul otelului a fost de nivelul campionatului judetean intrebati-va de ce lipseste motivatia de a se lega jocul de ce echipa a ajuns la un dezinteres general fata de miza jocului si implicit fata de asteptarile tuturor suporterilor...Noi galatenii nu vom striga niciodata hai ceahlaul sau hai... ploiestiul, mereu vom spune HAI OTELUL si echipa OTELU trebuie sa constientizeze ca cea mai mare caldura sufleteasca o gaseste aici, in orasul GALATI, deci faceti-ne sa strigam cu bucurie idiferent daca suntem pe stadion sau la papadie HAI OTELUL
    0
    0
    Raportează
  • postat de ULTRAS
    Marți, 13 Noiembrie 2012 08:47
    BINE TANASEEEE ! AI FACUT FURORI CU Dunarea Galati,Farul Constanta si SC Bacau,ACUM ESTI MARE ANTRENOR IN LIGA 1 !!!!
    0
    0
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.