Oţelul dă 100.000 de euro pe primul transfer pentru retur

Oţelul dă 100.000 de euro pe primul transfer pentru retur
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Echipa gălăţeană şi-a început campania de transferări, prima achiziţie pentru anul viitor fiind un jucător cu profil ofensiv care poate evolua atât pe flancul stâng, cât şi mijlocaş central sau chiar atacant, în acest sezon el evoluând pe toate cele trei posturi amintite.
Este vorba despre Alexandru Zaharia, acum la CS Severin, care va fi legitimat la Oţelul în următoarea perioadă de transferuri. Zaharia a ajuns la Turnu Severin, împrumutat de la Juventus Colentina. Conform preşedintelui clubului bucureştean, Marian Rusen, fotbalistul în cauză este monitorizat de foarte mult timp de directorul general al Oţelului, Narcis Răducan, gălăţeniil plătind pentru acest transfer 100.000 de euro.
"Alexandru a fost în curtea noastră de la 8 ani, însă în acest an l-am împrumuat la CS Severin. Îl felicit pe Narcis pentru faptul că a avut curaj să-l transfere la Oţelul. Să ştiţi că Narcis venea încă de când lucra la Steaua să-l urmărească pe jucător. De pe urma acestui transfer, noi ne-am ales cu 50.000 de euro, contravaloarea a 50 la sută din contract", a declarat Marian Rusen, pentru ProSport.
Alexandru Zaharia are 22 de ani şi a disputat 17 meciuri pentru CS Severin în acest sezon, marcând două goluri, ambele contra celor de la Pandurii Tg. Jiu (scor 2-2).

Citit 3001 ori Ultima modificare Luni, 19 Noiembrie 2012 23:39

11 comentarii

  • postat de smecher
    Miercuri, 21 Noiembrie 2012 20:42
    a deci e alt cucu da ma rog oricum nu stiu daca joaca bine pentru a veni la otelul galati iar aducem porcarii pe urma sa numai reusim sa evitam retrogradarea mai bine sa vina valori la echipa poate un strain bun poate un roman bun orice da nu se exclude nici varianta asta insa nu l-am vazut jucand si de asta am crezut ca iar e sorin cucu ala care a mai fost dar daca e stelian cucu e altceva nu stiu cred ca e fotbalist bun dar inca odata spun nu decide decat antrenorul sau presedintele sau patronul asa sa zici ca il vrei pe ala ma rog treaba ta nu ma mai bag nu ma intereseaza cine vine si cine nu ma intereseaza doar sa evite retrogradarea ca au inceput slab de la inceput dar eu sper sa si revina si sa castige in continuare
    0
    0
    Raportează
  • postat de suporte Otelul
    Miercuri, 21 Noiembrie 2012 18:21
    Pentu postarea "smecher" cred ca faci o confuzie,nu vorbeam de Sorin Cucu de la Otelul,ci de Stelian Nicolae Cucu de la Dunarea Galati,si poate ca intradevar tu nu il cunosti dar iti spun eu sigur ca are stilul Vali Stefan! Bafta!Hai Otelul!
    0
    0
    Raportează
  • postat de smecher
    Miercuri, 21 Noiembrie 2012 15:57
    sa-mi bag ***in astia de la pandurii ca l-au luat pe alexandru zaharia ce ***mea ca aia au echipa nu sunt amarati ca noi cucu a mai fost la aceasta echipa nu o poate ajuta e tanar intradevar dar as vrea sa vina fotbalisti buni nu panarame ca el cum ar fi oros apostol de la rapid sau tiganasu de la poli iasi daca este da sunt scumpi acum depinde daca baga adamescu bani ar fi bine ca nu degeaba se spune ca are o avere mareata care sa ajute intr-un fel echipa dar eu nu stiu sigur nu eu i-au deciziile ci tanase fiindca el e antrenorul sau narcis raducan dar nu zic nimic fiindca nu stiu dar cucu e panarama mai are pana sa ajunga el mare si renumit in toata lumea valoarea pulii mele rahatul asta daca este sa compari vali stefan era mai bun decat el nu trebuie sa compari nu se aseamana nu e nici o legatura oricum in iarna asta pleaca sigur mardare stromajer branet grahovac carja rapa costin paraschiv pena etc daca stau bine si ma gandesc referitor la comparatia dintre sorin cucu si vali stefan consider ca generatia 90 a otelului a realizat ceva cu toate ca este un regret pentru ei ca nu au reusit sa i-a campionatul dar se mandreau ca erau in stare sa bata pe cineva pe cand acum taras grabis tot respectul pentru aceia din anii 60,70,80,90 care au reusit sa realizeze ceva in viata astia puturosi nu vor sub nici un chip sa joace corect ba fac egal ba i-au bataie ba castiga si m-am saturat numai suport vreau dreptate pentru acest club care a fost tratat urat de bors si meme stoica oligofrenii astia de nimic oameni de nimic numai cand aud de bani repede se duc sa i-a nesimtitii porcii casei da-va dracu de storsi
    0
    0
    Raportează
  • postat de Suporter Otelu
    Miercuri, 21 Noiembrie 2012 11:18
    Incercati sa_l luati si pe jucatorul Dunarii Galati, Stelian Cucu,a mai fost o tentativa acum 2 sau 3 ani,era Marius Stan atunci,dar a picat intelegerea!?Tanase stie bine cum joaca Cucu,face si faza de aparare fundas central cat si mijlocas central ,are viziunea jocului si mereu da pase de gol ! Are ceva di stilul lui Vali Stefan !Pacat ca de la Bourceanu inoace nu se mai fac transferuri de la Dunarea Galati ! Sidaca ne uitam bine Cucu are si 3 goluri marcate in acest sezon pentru Dunarea Galati!...FORZA OTELUL !
    0
    0
    Raportează
  • postat de Nobel
    Marți, 20 Noiembrie 2012 13:00
    @Un cititor & @Vali : stati linistiti. Nu s-a cheltuit niciun ban (nci 50 mii, nici 75 nici 100). Ca orice fotbalist care "se respecta" s-a inteles cu Otelul, verbal, dar de semnat a semnat cu Pandurii. :))
    0
    0
    Raportează
  • postat de Un cititor
    Marți, 20 Noiembrie 2012 06:06
    ,, un jucător cu profil ofensiv '' pentru ce l-au luat daca a marcat 2 goluri in 22 partide?
    si acelea intr-o singura partida...bani cheltuiti aiurea!
    0
    0
    Raportează
  • postat de Vali
    Luni, 19 Noiembrie 2012 23:19
    intr-o parte am citit de 50.000 iar in alta de 75.000 :)
    0
    0
    Raportează
  • postat de un suporter
    Luni, 19 Noiembrie 2012 20:53
    ha,ha,ha. a semnat cu pandurii.
    0
    0
    Raportează
  • postat de smecher
    Luni, 19 Noiembrie 2012 18:38
    nu mi se pare un jucator bun dar in fine oricum vor fi necesare transferuri pentru ca oricum echipa asta nu misca deloc in campionat si cred ca ar fi o solutie de baza acest transfer de ce nu daca e tanar si promitator poate face multe
    0
    0
    Raportează
  • postat de adrian
    Luni, 19 Noiembrie 2012 17:44
    panarame de jucatori!........made, narcis raducan!
    0
    0
    Raportează
  • postat de un suporter
    Luni, 19 Noiembrie 2012 17:40
    ieri scria in gsp ca zaharia a fost dat pe mina impresalului v. becali, de club pe doar 50.000euro. chiar se batea moneda ca e pentru steoaia. acum il vad la OTELUL. sa fie in ceas bun. din pacate vad ca se mai crede in "sa faci din cacat bici, si sa si pocneasca". ati vazut astra la cluj? nici aia n-0r fi prea mari fotbalisti dar joaca de rup. ei au adus 15 jucatori inainte de campionat. sint convins ca la OTELUL toti sefii nu pot uita teoria: cum s-au facut bani grei cu jucatori si antrenor de un nivel mic spre mediu. asta se intimpla la o suta de ani. inca nu cred ca se doresc investitii pe bani adevarati ca sa vezi jucatori de un nivel bun. zaharia e un fotbalist bunisor, dar nu de nivelul pe care l-am inchipuit eu ca se doreste la OTELUL.
    0
    0
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.