United Galaţi, egalitate în Dealul Copoului

La Iaşi s-a disputat meciul de futsal, dintre echipa locală CSMS şi United Galaţi, din cadrul Ligii I. După o dispută echilibrată, cu multe faze spectaculoase, partida s-a încheiat nedecis: 6-6.

Primele 20 de minute le-au aparţinut oaspeţilor, care au avut la pauză un scor favorabil pe tabelă: 5-3. Mitanul al doilea a fost dominat de echipa ieşeană, care a redus din diferenţă, apoi a trecut în avantaj: 6-5. Cu câteva secunde înainte de fluierul final gălăţenii au reuşit să egaleze, in extremis, prin Moldoveanu.

Autorii golurilor gălăţene: Moldoveanu – 2, Curteanu, Bâgu, Ivan şi Cojoc. Lotul de jucători folosiţi de antrenorul David Asandei: Toniţă, Salichi – Bâgu, Cojoc, Apostol, Ivan, Moldoveanu, Curteanu, Poplică, Buleandră, Tudose şi Dodan.

După acest meci, United se menţie pe locul al şaselea, cu 13 puncte, iar în etapa următoare va juca pe teren propriu, cu Inter Teliu Braşov (mâine, ora 13,00). Va fi partida din ultima etapă din turul campionatului. În continuare gălăţenii vor mai susţine încă două meciuri: cu Spicom Sf. Gheorghe (restanţă – pe 28 noiembrie) şi cu KSE Tg. Secuiesc (pe 2 decembrie).

Citit 839 ori Ultima modificare Marți, 20 Noiembrie 2012 18:05