Penomenalul! Hattrick şi victorie în Giuleşti! (GALERIE FOTO)

Fotbaliştii de la Oţelul Galaţi au câştigat, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 3-2 (2-1), partida cu Rapid, din cadrul etapei a 19-a din Liga I. Eroul echipei gălăţene a fost atacantul Marius Pena, care a marcat cele trei goluri ale Oţelului, toate cu execuţii superbe.

Pentru Pena acesta a fost primul hattrick din carieră în Liga I. Oţelul a dominat categoric acest meci, ratând multe alte ocazii uriaşe de a marca.

Golurile au fost marcate de Herea '29 şi Ioniţă '53 pentru Rapid, respectiv Marius Pena '31, '39, '63 pentru Oţelul.

Rapid a evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 58, după ce arbitrul Kovacs l-a eliminat prea uşor pe Walace, la o fază la care se impunea doar cartonaş galbem. O altă greşeală majoră de arbitraj a fost în minutul 11, când nu s-a acordat penalti pentru Oţelul la un fault asupra lui Pena.

Oţelul Galaţi a evoluat în următoarea componenţă: Brăneţ - Râpă, Sîrghi, Perendija, Ljubinkovici - Iorga, Filip, Giurgiu, Băjenaru (Viglianti '79) - Paraschiv (Inkango '67, Didi '88), Pena. Antrenor: Viorel Tănase.

Citit 1834 ori Ultima modificare Duminică, 09 Decembrie 2012 12:33