Înfrângere neaşteptată pentru gălăţeni! Gloria - Oţelul 2-1

Înfrângere neaşteptată pentru gălăţeni! Gloria - Oţelul 2-1
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

După victoriile succesive cu CFR Cluj şi Pandurii, gălăţenii au pierdut neaşteptat pe terenul ultimei clasate, cu toate că au reuşit să deschidă scorul prin Paraschiv. Dacă prima repriză a fost ştearsă din toate punctele de vedere, fără ocazii şi fără un ritm de joc susţinut, în partea secundă au fost consemnate toate golurile partidei. Schimbările de la pauză păreau să fie şi mutările câştigătoare, după ce nou-intratul Paraschiv relua în plasă centrarea lui Iorga pentru deschiderea scorului. Fără ca nimic să anunţe un final de coşmar pentru Oţelul, Grahovac a gafat incredibil, a scăpat mingea în poartă la un şut-centrare al lui Răzvan Radu, pierdut prea uşor din marcaj de Ljubinkovici. Şi pentru ca tacâmul să fie complet, peste numai cinci minute, şutul lui Enescu de la distanţă a fost respins cu greu de Grahovac, iar Feher a punctat din pasa lui Antonache. Final 2-1 pentru Gloria şi Oţelul mai are mult de muncă până să ajungă o echipă cu pretenţii europene.

FC Oţelul: Grahovac - Cojoc, Sîrghi, Benga, Ljubinkovici - Iorga, Giurgiu, Neagu - Marquinhos (Vancea 82), Didi (Paraschiv 46), Stromajer (Astafei 46). Antrenor: Petre Grigoraş.

Citit 1317 ori Ultima modificare Vineri, 15 Martie 2013 23:55

12 comentarii

  • postat de politician corupt
    Sâmbătă, 16 Martie 2013 19:37
    deci gloaria e mai tare decat cfr super tare tara blaturilor, spagilor prefacutilor manipulatorilor nonvalorii
    0
    0
    Raportează
  • postat de IRI
    Sâmbătă, 16 Martie 2013 19:14
    Astafei nu joaca titular, pentru ca GRIG a imbatranit si este putin sau mai mult miop, il vede mai bun pe Stromajer care nu stie cum il cheama cu buletinul in mana. A Stromajer joaca pe stanga, nici o problema Iorga joaca si pe stanga. Sunt curios cate etape vor mai trece, pana GRIG va avea soarta lui TASE!!
    0
    0
    Raportează
  • postat de fan otelul
    Sâmbătă, 16 Martie 2013 16:43
    Nu stiu dc nu joaca Astafei titular ca in meciurile cu cfr cluj si petrolul a jucat bine,a dat si-o pasa de gol
    0
    0
    Raportează
  • postat de IRI
    Sâmbătă, 16 Martie 2013 14:01
    S-au pierdut 3 puncte mari, echivalente cu salvarea de la retrogradare, cat de mult vor conta in viitor vom vedea, cand vom fi obligati sa batem steaua, dinamo, vaslui sau astra. Singurul vinovat nu este Grahovac, apararea este vraiste, cu Benga, Cojoc sau Liubinkovic, Neagu si Stromajer maini moarte si te mai intrebi de ce te-a batut bistrita. Bine ca a plecat Pena, ca acum numai are cine sa o bage in poarta, noroc cu pensionarul Paraschiv.
    0
    0
    Raportează
  • postat de smecher
    Sâmbătă, 16 Martie 2013 11:29
    asta e nu se mai poate mai mult alte echipe au mai adus cate ceva sa le creasca pofta de joc dar otelul galati nu prea a transferat mare lucru in iarna asta motiv pentru care nu poti obtine rezultate si pe langa asta punctele acelea de la tas intarzie sa apara nu stiu de ce nu e normal asa ceva astia isi bat joc de clubul asta sa isi dea demisia sunt prosti nu are nevoie clubul de prosti este nevoie de oameni capabili sa ajute clubul dar vad ca nu sa speram ca la vara va veni un atacant ca nu are oameni de marcaj duce lipsa de asa ceva
    0
    0
    Raportează
  • postat de COBRA-GALATI
    Sâmbătă, 16 Martie 2013 10:49
    RASPUNS GRESIT.VICTORIILE CU CFR si PANDURII AU FOST NEASTEPTATE.Tinind cont la valoarea si virsta lotului e normal ca minunile gen cfr si pandurii sa nu se repete si cu TINERETEA celor de la Gloria.
    0
    0
    Raportează
  • postat de ADYtza74
    Sâmbătă, 16 Martie 2013 10:39
    Si ce daca am dat si noi 3 puncte la un amarat
    0
    0
    Raportează
  • postat de Statescu
    Sâmbătă, 16 Martie 2013 10:10
    E ca si cum ai face din rahat bici ! Ce sa faca Grig cu descaltatii astia ?!? Ljubinkovici, era depasit cu regularitate, Astafei, o catastrofa, Didi, apatic, pustiul Marquinhos, individualist si teatral, Iorga, talent mare dar indolent si cu fluctuatii, Grahovac, una calda 2 reci.....plus multa neatentie la joc si lipsa de atitudine din partea tuturor ! Dupa ce au dat bistritenii golul 2 , ma asteptam ca ai nostri sa rupa terenul in doua..... cand colo, ei "alergau" de parc-ar fi condus pe tabela !?! Cu astfel de specimene sa nu ne facem iluzii ca Grig va face minuni ! PS. Am uitat sa spun ca in prima repriza am jucat cu un om in minus : stromajer !!! Sper sa se gaseasca o formula cu jucatori daruiti, cat de cat, culorilor clubului si orasului asta napastuit !
    0
    0
    Raportează
  • postat de tom
    Sâmbătă, 16 Martie 2013 08:33
    cred ca vremea a fost de vina in mare parte ! Portarul nostru le-a facut cadou o victorie pe care nici nu o visau iar o parte din jucatori cred ca sant bisericutele antrenorului ! U n exemplu ar fi acest STROMAIER care nu are ce cauta in echipa !
    0
    0
    Raportează
  • postat de valentin
    Sâmbătă, 16 Martie 2013 08:18
    am vazut aseara 11 jucatori in teren plus rezervele dar nu am vazut o echipa.unde este acea echipa care atacau mingea cate 2-3 si chiar 4 jucatori atat in atac cat si-n faza de aparare.am vazut aseara un mijlocas lateral care el dribla el cadea el batea cornerele si loviturile libere dar toate aiurea fara a face odata faza de aparare lasandul singur pe lubincovici sa alerge in fata si-n spate.sper ca expermentatul antrenor al otelului sa faca ordine in teren altfel vom fi o echipa de pluton.
    0
    0
    Raportează
  • postat de jiji
    Sâmbătă, 16 Martie 2013 00:20
    Grig a gresit formula de start; fara Paraschiv si Astafei in primul 11, poate a invocat starea proasta a terenului. Insa nu inteleg de ce insista atit cu Stomajer, nu a vazut ca in prima repriza mingea nu s-a lipit de Marquinhos...Didi s-a zbatut dar degeaba, Costin e "uitat" pe banca de rezerve iar Grahovac a comis-o dupa doua meciuri f bune. Apropo, am impresia ca li s-a "suit" la cap victoria de la Cluj...
    0
    0
    Raportează
  • postat de Ce sa fie , ce sa fie !
    Sâmbătă, 16 Martie 2013 00:16
    Probleme de lot : ioc ! Ambitie :ioc ! Mai e mult pana departe ! Da-ne Doamne rabdare ! Hai Otelasule !
    0
    0
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.