Biletul zilei: Golul care n-a venit

Am pierdut la biletul de luni de o manieră incredibilă. Aveam nevoie de un gol în prima repriză la duelul coloşilor din Anglia, Man.Utd – Man.City, dar a fost 0-0 la pauză, robinetul de goluri fiind deschis abia după pauză (1-2, scor final). În rest, am bifat corect celelalte ponturi: Mordovia lui Dorinel n-a pierdut acasă, Sevilla a câştigat cu Bilbao, s-a marcat un gol după pauză la derbiul din Roma, iar FC Porto a câştigat derbiul cu Braga.

BILETUL ZILEI

Barcelona – PSG 1/1 (cotă 1,85)

Slask – Wisla 1X (cotă 1,32)

Partick – Morton peste 2,5 goluri (cotă 1,60)

FC Randers – Horsens 1X (cotă 1,30)

Juventus – Bayern sub 3,5 goluri (cotă 1,32)

Barcelona e disperată să confirme în Liga Campionilor pentru că titlul din Spania, care e iminent, nu mai impresionează pe nimeni. PSG se duce ca mielul la tăiere, rezultatul din tur nu-i ajută deloc pe francezi. În celălalt meci din sferturile UCL, Bayern va juca mult mai prudent, iar Juve chiar dacă speră la o minune, e greu de crezut că se va depăşi o normă de trei goluri. Liga secundă din Scoţia are astăzi derbiul primelor două clasate, ambele formaţii fiind obişnuite cu partide pline cu goluri. În Danemarca, Randers e favorită în Cupă cu Horsens, dar jucăm prudent cu şansă dublă, la fel cum procedăm şi în Cupa Poloniei, acolo unde Slask a dovedit că acasă are forţa de a bate pe oricine din competiţia internă. Cota finală ajunge până la 6,70.

Citit 5258 ori Ultima modificare Marți, 09 Aprilie 2013 16:01