Biletul zilei - Ne refacem moralul şi capitalul

Venim cu o încercare serioasă de a ne reface repede moralul, după ce am pierdut la limită în week-end. Pe primul bilet nu s-a mai marcat încă un gol la Werder-Schlke, iar Anzhi s-a încurcat prosteşte cu Alania, în timp ce pe al doilea, a lipsit un gol până la pauză la Fiorentina – AC Milan, altfel am fi ţopăit de fericire gândindu-ne ce vom face cu banii.

BILETUL ZILEI

Dortmund – Malaga pauză 1 (cotă 1,90)

Galatasaray – Real Madrid cel puţin un gol în r1 (cotă 1,25)

Cardiff – Barnsley 1 (cotă 1,70)

Doncaster – Carlise 1 (cotă 1,70)

Argumentaţie

După ce am câştigat de pe urma turului dintre cele două partide din sferturile Ligii Campionilor, avem toate motivele să sperăm din nou la succes. Borussia Dortmund se va urca peste adversar încă din primul minut cu super-motivaţie şi superioritate valorică, astfel că până la pauză ar trebui să aibă avantaj minimum un gol. La Galata – Real nu sunt emoţii la calificare, dar cele două echipe, prin natura lor ofensivă, n-au cum să intre la pauză cu 0-0. Cardiff e pe punctul de a aduce fericirea în Ţara Galilor printr-o promovare în Premier League, dar pentru asta nu-şi mai permite paşi greşiţi în ultimele runde, iar meciul cu Barsnsely pare la îndemână. La fel ca şi galezii, Doncaster, din liga a treia engleză, e pe punctul de a promova, iar meciul cu Carlise, care n-are nicio grijă în clasament, poate fi decisiv. Valoarea totală de multiplicare ajunge până la 6,86.

Citit 6253 ori Ultima modificare Luni, 08 Aprilie 2013 15:33