Biletul zilei: Victime colaterale

Cei de la Hull trăiesc periculos finalul de sezon, după ce şi-au scos la licitaţie locul de promovare în urma rezultatului de 0-0, acasă, cu deja retrogradata Bristol. Noi suntem nişte victime colaterale, dar ne doare rău de tot pentru că celelate cinci ponturi au fost corecte: “Galata”, Braga şi Dijon şi-au luat punctele, Plzen a câştigat repriza a doua cu Pribram, iar Rubin Kazan a plecat neînvinsă de la Amkar Perm.

BILETUL ZILEI

Slavia Praga – FC Slovacko 1 (cotă 1,75)

Gremio – San Luiz 1 (cotă 1,40)

FC Braşov – Oţelul interval 2-4 goluri (cotă 1,40)

Manchester Utd – Aston Villa oaspeţii marchează (cotă 1,80)

Slavia Praga e o echipă redutabilă pe teren propriu, în timp ce FC Slovako traveresează cea mai neagră perioadă a sezonului. Germio are avantajul terenului propriu în sfertul de finală cu San Luiz, care oricum e formaţia mai slab cotată. Aston Villa are un atac demn de cupele europene şi chiar dacă are meci pe terenul liderului îs şanse foarte bune să marcheze. A mai rămas meciul Oţelului de la Braşov, acolo unde mizăm că se vor înscrie cel puţin două goluri şi maximum patru. Gazdele sunt în topul echipelor cu medii ridicate de reuşite, iar Oţelul sub comanda lui Grigoraş dau credit atacului, dar totuşi e greu de crezut că se va marca de mai mult de patru ori. Cota finală ajunge până la 6,17.

Citit 4977 ori Ultima modificare Duminică, 21 Aprilie 2013 16:03