Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
18 comentarii

UPDATE ORA 13.20 - Ultimele informaţii dinspre clubul roş-alb-albastru confirmă faptul că Lucian Ciofoaia, preşedintele Consiliului de Administraţie, a aprobat cererea de demisie a lui Petre Grigoraş, iar cei de la resurse umane au început demersurile pentru a desface contractul.


Antrenorul Oţelului Petre Grigoraş a spus că a fost contactat de cei de la club după ce şi-a depus demisia, urmând să primească un act prin care să plătească despăgubiri.

„Am fost contactat de o femeie de la resurse umane, n-o cunosc personal, mi-a spus că voi primi o hârtie prin care mi se cer nişte despăgubiri în urma demisiei mele. Nu ştiu dacă nu mai e cale de întoarcere, trebuie să văd şi ce mi se cere să semnez. Poate vor să-mi ceară viaţa sau casa. Momentan las lucrurile să meargă de la sine”, a spus „Grig”.

Tehnicianul şi-a depus demisia în urmă cu câteva zile drept urmare a incertitudinilor de la club. Petre Grigoraş este unul dintre cei mai de succes tehnicieni din istoria Oţelului şi se află la al doilea mandat la clubul gălăţean.

Citit 3353 ori Ultima modificare Miercuri, 05 Iunie 2013 13:28

18 comentarii

  • postat de iosif Vineri, 07 Iunie 2013 17:04 Link la comentariu
    0
    0

    Multumim Grig!

    Raportează
  • postat de TOM Vineri, 07 Iunie 2013 10:17 Link la comentariu
    0
    0

    Ce a facut GRIGORAS de cand a venit la GALATI ?Nu stiti ? A privit pe OTELUL la TV ! Dar bani a luat !

    Raportează
  • postat de viorel Vineri, 07 Iunie 2013 09:23 Link la comentariu
    0
    0

    nimic nu se mai face din pasiune ! grig a fost dar nu mai este omul defotbal al galatiului este omul mai nou dupa modelul meme: nu conteaza ce am zis ,bani sa iasa iar chestiile astea cu caracter publicitar si placa invechita cu sloganul pana la moarte se vad ca nu suntem morti! il doare sufletul pe el dupa ce isi ridica banii de la caserie ce se intampla cu restul????????

    Raportează
  • postat de Stan Joi, 06 Iunie 2013 14:52 Link la comentariu
    0
    0

    Pai daca Otelul e falit cum sa mai stea Grig? Sa se duca sa-l antreneze pe Stan ca ala a luat banii

    Raportează
  • postat de Otelul Joi, 06 Iunie 2013 10:37 Link la comentariu
    0
    0

    Respect Grigoras .Omul nu e genul care alearga dupa bani ci dupa performanta si si-a dat seama cu ceneseriosi are de-a face.A si spus ca nu mai e la inceput de cariera sa aibe obiectiv salavarea de la retrogradare . E un defect sa fi onest?
    Toti galatenii de bun simt il sustin pe Grig. Vremuri tulburi pentru Otelul...

    Raportează
  • postat de pa lui Grig Joi, 06 Iunie 2013 09:18 Link la comentariu
    0
    0

    Sa-i spunem pa lui Grig, ca dragoste cu sila nu merge, si sa-l aducem inapoi pe Dorinel sa faca treaba, ca au disparut multi de la club care l-au dat afara. Dorinel nu a pus conditiile lu Grig si a facut treaba cu niste anonimi de jucatori.

    Raportează
  • postat de FCOG Joi, 06 Iunie 2013 09:04 Link la comentariu
    0
    0

    Bai ENE,cine la gonit pe Grigoras,noi suporterii,orasul?Daca nu cunosti ce se intampla in interior stai in banca ta.Cu siguranta esti brailean.Putem sa picam si in liga 4.Titlul de CAMPIOANA SI SUPERCUPA NU LE EA NIMENI.Suntem in istorie.Pe cand voi...VARZA.Nu mai vorbiti in numele altor echipe oameni buni daca nu cunoasteti fotbal.Stiu ca doare sa nu ai o echipa a ta.Dar asta este.limitativa la ce este.

    Raportează
  • postat de Marius Joi, 06 Iunie 2013 08:49 Link la comentariu
    0
    0

    Ce sens are termenul termenul de " Demisie acceptata", poate explica cineva? Demisia este un act de vointa unilaterala care nu trebuie acceptat sau nu, indiferent de consecinte!

    Raportează
  • postat de Vali Joi, 06 Iunie 2013 08:49 Link la comentariu
    0
    0

    Asa a facut si inainte de a veni Dorinel.Ba,ca nu are echipa sa faca perfomrmanta,ba ca o sa picam in liga 2 cu echipa din acel timp si...nu s-a mai intamplat asta.Din contra,a venit Dorinel,a facut ordine,disciplina siiiii cu aceeasi echipa cu care Grigoras nu vroia sa plece la drum,a fost castigat un titlu de CAMPIOANA a tarii si o SUPERCUPA.BRAVO DORINEL!RUSINE Grigoras.Vrei bani multi,asta este adevarul si ca te-ai saturat de OTELUL.Intradevar esti un antrenor bun,dar nu suficient de bun pana sa ajungi la performanta.Ca performanta,esti zero.FORTA OTELUL!

    Raportează
  • postat de ene Joi, 06 Iunie 2013 07:20 Link la comentariu
    0
    0

    Halal oras ! O sa o luati la vale si mai mult.Si pe Dorinel M. l-ati gonit! Era sa-l pastrati pe Grig ?Acum chiar ca nu are ce sa ma mai lege de oras !
    Sa stiti un singur lucru : pentru tot ce se petrece cu acest oras de vina sunt doar oamenii care locuiesc acolo ! Nu meritati nimic altceva !

    Raportează
  • postat de Giani Miercuri, 05 Iunie 2013 23:35 Link la comentariu
    0
    0

    Hai Otelu hai in B hai....

    Raportează
  • postat de frcesfres Miercuri, 05 Iunie 2013 17:29 Link la comentariu
    0
    0

    o sa vina marele antrenor edy iordanescu,din iarna vroia marioneta narcis sa-l aduca dar semnase cu fortuna brazi unde nu a fost in stare sa promoveze cu un buget de un milion d eeuro la divizia c,a promovat o comuna saraca.narcis isi aduce prietenul arogant plin de el,baiatu lui puiu si vine cu in 10 jucatori de-a lui radu calin,o sa vedeti

    Raportează
  • postat de Meme Miercuri, 05 Iunie 2013 16:29 Link la comentariu
    0
    0

    Uite ce fel gandesc suporterii: un campionat castigat ca sa asigure cuiva un fotoliu de primar face o mare personalitate dintrun antrenor care anul urmator a retrogradat o echipa in Rusia. Un antrenor care a adus bani la Galati din vanzarea unor jucatori care au atins maximum sub bagheta sa (Szekely, Giurgiu, Jula, Vatca, samd), apoi a facut o echipa de cupe europene dintruna ce parea condamnata la retrogradare, ce a dat nenumarati jucatori la echipa campioana si la nationala descoperiti de el-Chiriches, Pintili, Bourceanu, Maxim, Nistor samd e privit ca un paria ca nu accepta sa se manjeasca pentru 2 lei intinsi de Adamescu.Cum naiba Dorinel a fost pus pe liber de Porumboiu fiindca a aflat de un meci trantit cu Steaua si in anul in care Otelul a luat campionatul Vasluiul a fost echipa care ne-a batut la pas? Numai mintile slabe pot crede ca o competitie care i-a adus 3 ani de bulau intangibilului Jiji, a numit primari in toata Moldova-Sechelariu,Pinalty, Stan, iese acum la rampa cu scandalul intre televiziuni in care obiectul santajului il reprezinta mita luata de Dragomir de la RDS-RCS sa masluiasca drepturile tv, are la nationala un antrenor prins trisand in cazino, barbugiu recunoscut si mai nou cu dosar penal, asadar numai ei pot crede ca fotbalul in Romanica se joaca "pe bune". E ca-n politica, aia se cearta la tv toata ziulica de mare si seara se gasesc la sprit sa imparta banii din mai stiu eu ce afaceri frauduloase(chiar in Galati Durbaca-Boldea in afacerea Aviasan). Dar cum cultura stadionului e spartul de seminte si insultele adresate la comanda,mult succes baieti in Liga Campionilor la toamna!

    Raportează
  • postat de increzator Miercuri, 05 Iunie 2013 16:04 Link la comentariu
    0
    0

    problema dintre club si fostul antrenor trebuie rezolvata corect si fara tam-tam in V.L. e doar o procedura contractuala. V.L s-a transformat doar in ziar de can-can. in afara de citeva mesaje pe site oricum nu cistigati nimic. la OTELUL se va intimpla doar ce vrea patronul. ca-i de bine sau rau asta e. nici suporterii, nici ziaristii V.L ce au target fixat nu pot schimba lucrurile. pina la urma credeti ca doua ,trei comentarii ce insotesc de ceva timp toate articolele din care rezulta" dezastrul" de la clubul de fotbal pot schimba lucrurile? stiu ca unii isi maninca unghiile ca nu au iesit lucrurile dupa dorinta, dar mai bine ar uita afacerea si s-ar apuca pe treaba unde au fost alesi .eu stiu ca OTELUL e in liga 1, are licenta si ....sa vedem ce va urma. cind adamescu a luat OTELUL era pe pozitie de retrogradare, cind adamescu a hotarit ca rupe pisica era la fel. acum OTELUL nu a retrogradat si are licenta. eu zic sa avem rabdare, V.L mai bine s-ar mai abtine din imbirligat. oricum nu are nici o putere si credibilitatea ei a scazut....doar doua-trei comentarii si atit. hai sa vedem adevarul si sa avem incredere. oricum alta cale nu e, indifferent ce cred unii..

    Raportează
  • postat de suporter adevarat Miercuri, 05 Iunie 2013 14:18 Link la comentariu
    0
    0

    Respect Grig!

    Raportează
  • postat de Rau Miercuri, 05 Iunie 2013 14:16 Link la comentariu
    0
    0

    Locul lui Grigoras e la Balaceanca!!!Dute sa faci performanta la Dinamo:):):).Ai castigat cucu in toata cariera ta!!

    Raportează
  • postat de UN SUPORTER Miercuri, 05 Iunie 2013 13:34 Link la comentariu
    0
    0

    WWWAAUUUUUUUUUUU......................, cat de bandit esti p.grigoras!mergi la doua capete mereu!sa vedem cine ''te angajeaza'' acum!Antrenorul lui peste prajit , iti pot pune o intrebare banala!?CE PERFOMANTE AI TU CA SI ANTRENOR SA CERI CEVA!???NIMIK!Esti un blazat , un fricos , un zgarcit , un profitor!multi NU TE CUNOSC si castigi aici!DU-TE UNDE VEZI CU OCHII SI LASA-NE ODATA!DORINEL MUNTEANU ESTI CEL MAI BUN ANTRENOR CARE A FOST LA OTELUL GALATI.MUNTI , TE IUBIM ENORM!AI FACUT PERFOMANTA MAXIMA CU CE AI GASIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ESTI ''SCULA'' DE ANTRENOR!!!!!!!SUCCES D. MUNTEANU.

    Raportează
  • postat de Statescu Miercuri, 05 Iunie 2013 13:17 Link la comentariu
    0
    0

    Ati pacalit omul promitandu-i transferuri si conditii pt. a face performanta si l-ati lasat balta !!! Acum, daca omul a vazut ca nu are cu cine lucra, s si normal sa-si caute un alt club unde sa poata colabora cu oameni seriosi, nu cu jagardele ! Luati-i praful de pe toba , muhaielelor ! Numai la tunuri va e gandul ......! Succes Grig ! Noi, galatenii de bun simt, te respectam si te sustinem !

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.