Oţelul Galaţi, reunire sub semnul incertitudinilor

În această după-amiază, la ora 17.00, este programată reunirea lotului echipei de fotbal Oţelul în vederea începerii pregătirilor pentru viitorul sezon. Deocamdată nu este clarificată situaţia antrenorului principal, primele antrenamente urmând să fie conduse de secundul lui Petre Grgioraş, Marian Dinu. Întrucât chiriile apartamentelor unde stăteau o parte dintre fotbalişti nu au fost plătite, aceştia vor sta o noapte în cantonamentul de la stadion, marţii fiind programată plecarea într-un stagiu de pregătire montană, la Poiana Braşov.

Citit 1471 ori Ultima modificare Duminică, 16 Iunie 2013 17:27

6 comentarii

• postat de marius
    Luni, 17 Iunie 2013 23:33
    Si ce mai cauta acesti jucatori la Otelu?Daca au fost tratati cu curu atunci sa isi caute alte echipe si sa lase Otelul in liga 2,3 sau unde o fi locul ei conform invoielii lui domn primar,Sa ne fie halal de cel pe care l-am ales si ne-a adus exact unde a dorit.Daca vrea sa ne demonstreze ceva,atunci ca o autoritate locala ce este,sa solicite o ancheta urgenta a DNA.Sau are de ascuns ceva?
    0
    0
    Raportează
  • postat de Florin
    Luni, 17 Iunie 2013 22:55
    Perechea Niculescu/Zakopalova, în sferturi la Eastbourne

Perechea Monica Niculescu/Klara Zakopalova (România/Cehia) s-a calificat, luni, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Eastbourne (Marea Britanie), dotat cu premii în valoare totală de 690.000 de dolari, informează site-ul oficial al competiţiei.

Niculescu şi Zakopalova au învins, în runda inaugurală, cu scorul de 6-4, 6-3, după o oră şi 12 minute, cuplul Timea Babos/Mandy Minella (Ungaria/Luxemburg).

În sferturile de finală, Monica Niculescu şi Klara Zakopalova vor întâlni învingătoarele partidei dintre perechea Darija Jurak/Heather Watson (Croaţia/Marea Britanie) şi cuplul Liezel Huber/Sania Mirza (SUA/India), cap de serie numărul 2.

Felicitari Monica Niculescu pentru aceasta victorie si sper sa accezi in semifinalele turneului!!!
    0
    0
    Raportează
    Luni, 17 Iunie 2013 17:55
    Tecău şi Mirnîi s-au calificat în turul doi la 's-Hertogenbosch

Percehea Horia Tecău/Max Mirnîi, cap de serie numărul 2, a învins, luni, cu scorul de 6-3, 6-4, cuplul Lukas Dlouhy/Rajeev Ram (Cehia/SUA), în primul tur al turneului de la 's-Hertogenbosch (Olanda).

În manşa următoare, Tecău şi Mirnîi vor da piept cu învingătorii din meciul Frantisek Cermak/Michal Mertinak (Cehia/Slovacia) - Daniele Bracciali/Jonathan Erlich (Italia/Israel).

Felicitari Horia Tecau si asteptam noi victorii!!!
    0
    0
    Raportează
    Luni, 17 Iunie 2013 17:53
    Irina-Camelia Begu s-a calificat în turul secund al turneului de la 's-Hertogenbosch

Sportiva Irina-Camelia Begu, locul 60 WTA, a învins-o, luni, cu scorul de 6-7 (6), 6-3, 6-4, pe An-Sophie Mestach, locul 184 WTA, jucătoare belgiană venită din calificări, după un meci de 2 ore şi 42 de minute, disputat în turul I al turneului de la 's-Hertogenbosch, cu premii de 235.000 de dolari.

Begu va juca în manşa următoare împotriva învingătoarei din partida Ţvetana Pironkova (Bulgaria, locul 65 WTA) - Kristina Mladenovici (Franţa, locul 39 WTA), cap de serie numărul 8.

Pentru calificarea în turul doi, Begu va primi 2.581 de euro şi 30 de puncte WTA.

An-Sophie Mestach trecuse în primul tur al calificărilor, sâmbătă, de românca Alexandra Cadanţu.

Felicitari Irina Begu si sper sa ajungi sa joci cel putin sferturi de finala la acest turneu!!!
    0
    0
    Raportează
    Luni, 17 Iunie 2013 16:16
    Romania castiga a doua oara, consecutiv, IRB Nations Cup!

“Stejarii” au castigat trofeul IRB Nations Cup 2013, dupa ce au invins in finala competitiei a doua selectionata a Italiei (Emerging Italy), scor 26-13, intr-un meci disputat pe stadionul “Arcul de Triumf” din Capitala.

Inaintea acestui meci, ambele repezentative aveau acelasi numar de puncte inaintea partidei, dupa doua victorii de fiecare in fata Rusiei si Argentinei Jaguars.

Dupa o prima repriza echilibrata, scorul pauzei arata 13-13. S-a reusit cate un eseu de fiecare parte: Catalin Fercu a reusit primul in minutul 23, dar a fost urmat imediat de Ambrosini, in minutul 28.

Repriza secunda s-a jucat la limita, cu Romania conducand mult timp cu 16-13, dupa o penalitate transformata de Vlaicu.

Un singur eseu a fost reusit, acesta fiind si cel decisiv, in minutul 78, la capatul unei faze de toata frumusetea, cu Fercu tasnind din pachetul de jucatori si oprindu-se direct in terenul de tinta advers! Vlaicu a transformat si Romania a castigat cu 13 puncte avans in fata Italiei.

Este al doilea succes consecutiv al Romaniei in IRB Nations Cup, dupa editia din 2012.