Oţelul a câştigat duelul cu U. Cluj după un final incendiar

FC Oţelul s-a impus în etapa a doua a Ligii I, în partida disputată pe teren propriu cu U. Cluj, scor 2-1. Echipa gălăţeană a avut un start nefast de meci, primind gol după numai două minute (marcator Cristocea), iar replica a fost anemică, singurele ocazii de egalare până la pauză aparţinându-le celor doi fundaşi centrali, Sârghi şi Costin, în urma unor faze fixe.

Oţelul a evoluat la fel de neconvingător şi mult timp după pauză, revenind la viaţă abia după ce Neagu a egalat în minutul 73, cu o execuţie impecabilă, la vinclu, a unei lovituri libere de la 25 de metri. Din acel moment s-a jucat doar spre poarta oaspeţilor. Paraschiv (min. 82) a reluat cu capul în bara laterală, iar în cele din urmă eforturile gazdelor au fost încununate de succes. Astafei (min. 86) a primit singur cu portarul, a tras în bara laterală, dar a fost faultat, iar lovitura de pedeapsă a fost transformată în gol de Marquinhos, Oţelul acumulând astfel maxim de puncte după două etape.

Citit 1555 ori Ultima modificare Sâmbătă, 27 Iulie 2013 23:47