Oţelul a câştigat duelul cu U. Cluj după un final incendiar

Oţelul a câştigat duelul cu U. Cluj după un final incendiar
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

FC Oţelul s-a impus în etapa a doua a Ligii I, în partida disputată pe teren propriu cu U. Cluj, scor 2-1. Echipa gălăţeană a avut un start nefast de meci, primind gol după numai două minute (marcator Cristocea), iar replica a fost anemică, singurele ocazii de egalare până la pauză aparţinându-le celor doi fundaşi centrali, Sârghi şi Costin, în urma unor faze fixe.

Oţelul a evoluat la fel de neconvingător şi mult timp după pauză, revenind la viaţă abia după ce Neagu a egalat în minutul 73, cu o execuţie impecabilă, la vinclu, a unei lovituri libere de la 25 de metri. Din acel moment s-a jucat doar spre poarta oaspeţilor. Paraschiv (min. 82) a reluat cu capul în bara laterală, iar în cele din urmă eforturile gazdelor au fost încununate de succes. Astafei (min. 86) a primit singur cu portarul, a tras în bara laterală, dar a fost faultat, iar lovitura de pedeapsă a fost transformată în gol de Marquinhos, Oţelul acumulând astfel maxim de puncte după două etape.

Citit 1475 ori Ultima modificare Sâmbătă, 27 Iulie 2013 23:47

8 comentarii

  • postat de jiji
    Luni, 29 Iulie 2013 10:33
    86.123.79.***
    victorie norocoasa obtinuta la finalul unui meci destul de slab salvat de forcingul din ultimul sfert de ora si de catre arbitru, care, pentru a doua etapa consecutiv dicteaza destul de usor o lovitura de la 11 metri...
    0
    0
    Raportează
  • postat de pt. microbistul
    Luni, 29 Iulie 2013 08:46
    5.13.142.***
    Mai microbistule,ne meritam soarta pt. ca majoritatea gandesc ca tine,demolam tot ce e bun si iorga este unul dintre pilonii acestei echipe care a prins si el o zi mai slaba.Comparatia cu mecanicul este la fel de prosteasca,pt. ca mecanicul nu repara cu spectatori si telespectatori,am mai auzit comparatii ,tot la fel de p.rostesti,intre muncitori , salariati si fotbalist,fara sa se tina cont de faptul ca un muncitor la santier NU lucreaza sub privirile spectatorilor...este vorba de spectacol...face mecanicul spectacol?Oameni care gandesc ca tine ar fi mai folositori daca ar sta acasa si nu s-ar mai duce pe stadion sau la vot .
    0
    0
    Raportează
  • postat de TP
    Duminică, 28 Iulie 2013 16:59
    5.13.196.***
    @microbist ai dreptate si tu, dar nu vei fi ami presus de Iorga daca il injuri. In nici un caz nu o sa-l determini sa joace mai bine. Ar trebui sa avem un comportament civilizat. Ne mai miram ca nu vin oameni si copii la stadion. Vin cei care sunt in stare sa accepte injuraturile voastre. Sau cei care abia asteapta sa injure in public.
    0
    0
    Raportează
  • postat de smecher
    Duminică, 28 Iulie 2013 16:25
    5.13.198.***
    a inceput in forta otelul galati sezonul asta asa imi place sa vad mai multe victorii decat egaluri sau infrangeri e alta mancare de peste nu se compara cu sezonul trecut cand nu jucau aproape nimic numai in egaluri si infrangeri o tot tineau asa ca si cum nici nu le pasa ca sunt fotbalisti acum e altceva oricum nu stiu daca otelul galati se bate la titlu sezonul asta sunt multe contracandidate la titlu care vor sa i-a titlul vom vedea ce va fi pe parcurs
    0
    0
    Raportează
  • postat de fiul lui tata
    Duminică, 28 Iulie 2013 12:29
    5.13.217.***
    joc execrabil , arbitraj execrabil
    0
    0
    Raportează
  • postat de Bravo Oțelul, emoții, dar este de bine. Hai Oțelul !!! Curaj și fără frică !!!
    Duminică, 28 Iulie 2013 11:09
    92.86.44.***
    Bine măi Oțelul cu golul luat în minutul doi s-a dus tot entuziasmul, dar bine că am bătut, aveam nevoie să învingem măcar pentru moralul galeriei, a jucătorilor. Ce naiba, plecam supărați din start? Bravo, este de bine, curaj, jucați fără frică. Felicitări !!! Hai Oțelul, la bine și la rău, dar eu vreau să vă urez numai la bine.
    0
    0
    Raportează
  • postat de microbist
    Duminică, 28 Iulie 2013 09:42
    79.116.111.***
    Pentru comentatorul de la 23:30 .Dar pentru ce-si primeste banii iorga ?Si ce bani ! Pentru figuratie ?Daca tu te-ai duce cu masina intr-un atelier si mecanicul ar face figuratie , inloc sa-ti repare masina , ti-ar conveni ?Si fa o diferenta intre salariul lui Iorga si cel al mecanicului .Fa diferenta si in munca depusa de fiecare .Hai sa nu le mai gasim tot felul de scuze . Cand merita laude , sa-i laudam , dar cand trebue criticati ar trebui ca platitorul de bilet , si nu numai , sa taca ?Daca gandim astfel , ne meritam soarta in care traim !
    .
    0
    0
    Raportează
  • postat de Rusine unor asazisi suporteri
    Sâmbătă, 27 Iulie 2013 23:30
    5.13.215.***
    Am fost la meci să încurajez echipa căci baieții trec prin clipe grele.Într-adevăr unii jucători au jucat foarte slab,însă niste maimutoi de-abia asteptau sa il injure iar pe Iorga.Lasati-l băi naibii în pace,că vede singur antrenorul ca a jucat ca o cizma.Dar dacă înjurați jucătorii nu le faceți bine,ci rău!!!!!!
    0
    0
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.