Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
10 comentarii

 

FC Oţelul a anunţat, prin vocea managerului general Narcis Răducan, încă un transfer odată cu sosirea lui Armando Cooper, un internaţional panamez în vârstă de 25 de ani, sosit dela Godoy Cruz, formaţie de la care gruparea gălăţeană l-a împrumutat şi pe Diego Sevillano în această vară. Cooper, care evoluează pe postul de mijlocaş ofensiv, are 39 de selecţii la naţionala statului Panama, pentru care a reuşit să marcheze de trei ori. Până să facă pasul la nivelul echipei naţionale de seniori, Armando Cooper a fost component de bază a echipei sub 20 de ani a statului Panama. Pentru ultima sa echipă de club, Godoy Cruz, din prima ligă argentiniană, a marcat de trei ori în 25 de partide disputate în campionat, printre care şi un gol contra renumitei echipe Boca Juniors. Înainte de Godoy, mijlocaşul panamez a evoluat în campionatul ţării sale, în prima ligă,la Arabe Unito, unde a marcat de şapte ori în 45 de partide pe parcursul a două sezoane. Cooper este convocat cu regularitate la naţională, fiind implicat cu Panama în lupta pentru calificarea la Campionatul Mondial de fotbal din Brazilia de anul viitor.

Altfel, gruparea gălăţeană a reuşit să-l legitimeze şi pe atacantul Diego Sevillano, după câteva probleme întâmpinate la transferul său.

Citit 1803 ori Ultima modificare Joi, 26 Septembrie 2013 18:42

10 comentarii

  • postat de smecher Sâmbătă, 28 Septembrie 2013 22:31 5.13.207.*** Link la comentariu
    0
    1

    @2nu iti spun de pe acum ca clubul de fotbal otelul galati apartine acestui oras si nu al celor din bucuresti ai inteles tu prost mai informeaza-te ca nu e adevarat ce spui tu

    Raportează
  • postat de smecher Sâmbătă, 28 Septembrie 2013 13:44 5.13.205.*** Link la comentariu
    0
    1

    @2nu da ma omule poate de ce nu sa nu poata si mai exact de unde stii tu ca se numeste otelul bucuresti si nu galati ma rog treaba ta tu poate stii mai bine eu stiu doar ca dosarele echipei au ajuns acolo si nu echipa da nu ma bag ca nu stiu despre ce e vorba

    Raportează
  • postat de smecher Sâmbătă, 28 Septembrie 2013 13:41 5.13.205.*** Link la comentariu
    1
    0

    nu stiu daca e asa bun marius constantin mi se c-am fitos si oare ar vrea sa vina si c-am batran pentru echipa asta daca vrea sa vina poate sa vina ca nu e nici o problema cu conditia ca si tine sa isi schimbe comportamentul cand juca la rapid bucuresti sau fc brasov el se dadea mare golan sa zic asa aitor monroy si dominique kivuvu da sunt niste solutii de ce nu despre stefanos gounaridis nu stiu ce sa zic o fi bun poate dar eu nu il cunosc sincer nu stiu cine este dar e ok daca e bun pentru echipa asta de ce nu

    Raportează
  • postat de Alex Vineri, 27 Septembrie 2013 15:37 109.166.128.*** Link la comentariu
    0
    2

    Sistemul trebuie schimbat din 4-3-3, in 4-2-3-1.Echipa este bunisoara,daca ar mai veni un portar,un fundas central si doi mijlocasi la inchidere.
    Solutie de jucatori liberi de contract,care pot acoperii aceste posturi:
    Portar:Stefanos Gounaridis(portar de viitor,care poate sa fie lejer titular la noi)
    Fundas central:Marius Constantin(daca vrea sa isi schimbe comportamentul,sa devina serios,ca valoare are)
    Mijlocas central:Aitor Monroy(ar putea sa fie titulat,fara nici o problema)
    Mijlocas central:Dominique Kivuvu(a jucat putin la Cluj,dar a aratat niste calitati importante,printre care forta)

    Raportează
  • postat de 2nu Vineri, 27 Septembrie 2013 14:24 5.13.161.*** Link la comentariu
    2
    0

    eu am alta intrebare: Daca acest club - FC Otelul Bucuresti (ca, nu mai este inmatriculat la galati) este in insolventa, are dreptul de a mai juca in Liga I ???

    Raportează
  • postat de smecher Vineri, 27 Septembrie 2013 13:11 5.13.218.*** Link la comentariu
    0
    1

    daca e bun sa vina totusi daca a dat 7 goluri acolo unde a jucat si 45 de partide jucate pai jucatori ca asta e bun colo de otelul galati nu unul care da putine goluri

    Raportează
  • postat de smecher Vineri, 27 Septembrie 2013 12:54 5.13.218.*** Link la comentariu
    1
    1

    ce urat este jucatorul asta din imagine mai scoate si limba chiar ca ti se intoarce stomacul pe dos

    Raportează
  • postat de NN Raducan Vineri, 27 Septembrie 2013 10:15 5.13.210.*** Link la comentariu
    1
    1

    Probabil joaca si pe la nunti,botezuri,cumetrii si vine gratis la Otelul. Inteleg ca galatenii mai au pe teava cateva transferuri:internationalul Varan din insulele Galapagos,Paul Gascoigne transferat pe o damigeana de palinca,Neymar care vrea un copil cu Bianca Dragusanu si fiul fostei vedete a anilor 80-90, internationalul din campionatul judetean Sibiu Giugiumica.

    Raportează
  • postat de NONI Vineri, 27 Septembrie 2013 08:11 5.13.209.*** Link la comentariu
    2
    0

    putine goluri marcate in cele 45 de partide nu vad unde e valoarea lui, doar de 7 goluri

    Raportează
  • postat de Alin Joi, 26 Septembrie 2013 19:44 109.166.128.*** Link la comentariu
    1
    2

    Am inteles ca poate juca si inchizator.Este un transfer destul de interesant.
    Simaitis-Cojoc,Miselaricu,Sarghi,Popescu-Marquinhos,Cooper,Iorga-Astafei,Henrique,Zaharia

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.