2 comentarii

Wigan – Sheffield Wed. 1 (cotă 1,75)

Gazdele se află în mare formă şi pot urca pe loc de play-off în cazul unui succes cu Sheffield. Printre victimele recente ale celor de la Wigan se numără şi Manchester City, chiar pe terenul „cetăţenilor”, în Cupa Angliei. În ultimele patru partide de campionat, Wigan a învins cu 4-1 pe terenul lui Nottingham şi 2-1 la Brighton, ambele fiind echipe cu pretenţii de play-off, plus un 3-0 chiar pe terenul lui Sheffield! Că tot veni vorba de Sheffield, de menţionat că-i pe locul 16, cu zece puncte avans faţă de zona retrogradării, având o formă destul de slabă, cu trei eşecuri în ultimele cinci partide.

Dundee Utd – St. Johnstone 1 (cotă 1,95)

După trei victorii la rând cei de la Dundee Utd speră să prindă locul trei, care duce în Europa League. Pentru a reuşi acest lucru, au de trecut de St. Johnstone, care stă bine în clasament, dar are bilanţ negativ la confruntările de pe teren străin. Oaspeţii au pierdut opt din 13 partide disputate în deplasare, având doar şapte goluri marcate. De partea cealaltă, Dundee Utd are opt victorii acasă din 13 partide. De remarcat faptul că gazdele au reuşit să marcheze de 29 de ori acasă, doar Celtic având mai multe goluri înscrise pe teren propriu – 32.

Citit 4752 ori Ultima modificare Marți, 11 Martie 2014 14:01