Deși a jucat în zece o oră, FCM Dunărea a dat lovitura la Buzău în prelungiri

Auras Gohoreanu

Ieri, în Liga a II-a, s-au disputat jocurile etapei a 19-a, rundă în care FCM Dunărea a întâlnit pe Gloria Buzău, în deplasare. Echipa antrenată de Costel Enache a reuşit să dea lovitura şi să se impună cu 2-1, deşi a jucat în inferioritate din minutul 33, când Cosmin Neagu (foto) a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene. Gălăţenii au deschis scorul prin Bâtfoi (min.5), gazdele au egalat în minutul 75, pentru ca în ultimul minut al prelungirilor Gohoreanu (foto) să marcheze golul victoriei. Antrenorul echipei gălăţene, Costel Enache, a început meciul cu următoarea formulă de echipă: Miron - Radu, I. Ursu, Şomodean, Sorin Cucu - Vraciu, V. Ion, Stelian Cucu, Cenk - C. Neagu, Bîtfoi. Au mai jucat Matei, Gohoreanu şi Asanache. Neînvinşi în acest an după trei etape, gălăţenii vor susţine următorul meci sâmbătă, 15 martie, când vor primi replica Unirii Tărlungeni.

Celelalte rezultate din Seria I: CSMS Iaşi - Farul Constanţa 4-0, FC Clinceni – Rapid 0-0, Unirea Tărlungeni - Rapid CFR Suceava 0-0, ACS Berceni - Unirea Slobozia 1-2. CF Brăila şi SC Bacău au stat. Echipele din Seria a II-a nu au avut programată etapă intermediară .

Citit 1830 ori Ultima modificare Miercuri, 12 Martie 2014 23:19