Trei poliţiști din Galaţi au URCAT pe podium la Campionatele de Înot ale MAI

După ce luna trecută, poliţiştii au arătat că sunt buni atleţi, la „naţionalele” de la Cluj, acum a venit momentul să îşi dovedească abilităţile şi într-ale înotului. Etapa finală a Campionatului Naţional de înot al MAI s-a încheiat cu succes pentru trei poliţişti gălăţeni, înscrişi în competiţie alături de alţi 67 de angajaţi ai structurilor de profil din toată ţara. Eduard Moloman, Mihai Enache şi Marius Buricea au mai scris o pagină în istoria victoriilor repurtate la competiţiile sportive de reprezentanţi IPJ Galaţi, punctând rezultate remarcabile la probe care i-au consacrat de-a lungul anilor. La competiţia care a avut loc la bazinul olimpic din Piteşti în perioada 1-4 iulie, cei trei poliţişti din Galaţi au urcat pe podium cu următoarele rezultate: Eduard Moloman a obţinut aurul la 50 metri liber şi bronzul la ştafeta de 4x50 metri liber, Mihai Enache a luat aurul la 100 metri liber, iar Marius Buricea a fost recompensat cu medalia de argint după ce s-a clasat al doilea la proba de 100 metri bras.

Citit 1413 ori Ultima modificare Sâmbătă, 05 Iulie 2014 10:22