Oţelul a fost învinsă de pragmatismul şi valoarea lui Tade

Oţelul a fost învinsă de pragmatismul şi valoarea lui Tade

Gregory Tade Gregory Tade
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
12 comentarii

FC Oţelul a pierdut partida disputată sâmbătă seară, pe teren propriu, cu CFR Cluj, scor 0-1, în cadrul etapei a opta din Liga I. Golul a fost marcat de Tade, în minutul 43.

La câteva ore de la numirea lui Selymes ca antrenor principal, aflat în tribune, Oţelul a fost condusă de pe banca tehnică de Daniel Florea, care a început cu tiularizarea suprinzătoare a lui Tavares în centrul liniei mediane, în condiţiile în care cu o zi înainte se anunţase că nu este bine pregătit fizic, plus un alt debut, Grădinaru, pe flancul drept în ofensivă. Roş-alb-albaştrii au început curajos, căutând mereu cele mai scurte trasee spre careul advers şi au avut prima mare ocazie de gol a meciului, Avdic (14’) trăgând foarte puţin alături, de la marginea careului, după ce trecuse de doi adversari. Diferenţa de poziţii din clasament - CFR pe locul 2 şi Oţelul pe 15 - nu s-a văzut în jocul din prima repriză, unul foarte echilibrat, oaspeţii având şi ei o şansă de a puncta, prin Tade (26’), reluare cu capul puţin alături. Golgheterul oaspeţilor n-a mai irosit a doua oportunitate a formaţiei sale din prima repriză, finalizând impecabil centrarea lui Camora (43’). Al nouălea gol în opt etape pentru Tade, egalul lui Keşeru în fruntea ierarhiei marcatorilor din Liga I.

Florea a schimbat repede după pauză, cu Jula în locul lui Tudorie, Oţelul împingând tot mai mult jocul spre poarta lui Felguiras. Cu mult angajament fizic, dar nimic mai mult, fără nicio ocazie de gol în contul ambelor formaţii o repriză întreagă.

Oţelul a evoluat în următoarea alcătuire: Plopeanu - Cojoc, Miron, Sipovic, Murgoci - Karlic, Tavares - Grădinaru, Avdic (Stoian 74’), Dan Popescu (Cristea 82’) - Tudorie (Jula 52’). Antrenor Daniel Florea.

Citit 1719 ori Ultima modificare Sâmbătă, 20 Septembrie 2014 21:17

12 comentarii

  • postat de Marian Luni, 22 Septembrie 2014 20:27 82.137.9.*** Link la comentariu
    0
    0

    Echipa probabila cu Braila:
    Hotoboc-Cojoc,Miselaricu,Sipovic,Popescu-Karlik,Tavares-Gradinaru,Cristea,Popa-Jula

    Raportează
  • postat de dante Luni, 22 Septembrie 2014 09:54 78.96.59.*** Link la comentariu
    0
    0

    mai bine fara tudorie si miselaricu; sunt slabi rau de tot...cu ei in echipa, jucam in 9! jula nu-i o mare vedeta, dar preia, tine mingea si da pasa, dupa care se demarca sprea careu si ia adversar dupa el; tudorie nici macar nu viseaza cum se face asta...iar miselaricu?! yrmariti toate golurile luate de noi in acest debut de campionat-sunt pe greseli mari de-ale lui...un mare plus cu gradinaru-munceste enorm, se aseaza bine in teren, vine si in aparare, e un luptator!

    Raportează
  • postat de A19 Duminică, 21 Septembrie 2014 20:49 5.13.219.*** Link la comentariu
    0
    1

    Greu foarte greu..retrogradeaza 6 echipe..noi suntem pe lista cred..Din pacate..insa orice ar fi FORZA OTELUL!!!

    Raportează
  • postat de Marian Duminică, 21 Septembrie 2014 15:18 82.137.8.*** Link la comentariu
    4
    3

    Ce mult mi-as dori ca impotriva Brailei primul 11 sa fie format numai din jucatori galateni.Ar fi ceva foarte frumos,ar exista acel spirit galatean impotriva brailenilor,in sensul bun al cuvantului.
    Vlasie-Cojoc,Miron,Cucu,Murgoci-Milea,Ilie-Barladeanu,Cernat,Stoian-Tudorie

    Raportează
  • postat de Gica Retrogradatu Duminică, 21 Septembrie 2014 15:02 5.13.214.*** Link la comentariu
    1
    5

    Baieti,scroafele din cotetul lui Adamescu sunt moarte!Situatia e clara,borfasul ala a delapidat clubul de zecila de milioane de euro de la UEFA si a lasat clubul sa se descurce cu banii din televizari.Iar aia nu ajung nici pentru a plati deplasarile, asa ca in momentul de fata clubul produce datorii in banci sau emite bonuri fara acoperire.Ca mai exista cate un antrenor sau conducator care semneaza statul de plata pentru o suma si incaseaza alta,ca mai sunt cativa jucatori care prefera sa joace in prima liga pe datorie decat sa se lase de fotbal, asta nu inseamna echipa.Din pacate Otelul a fost condamnata la retrogradare dinaintea inceputului campionatului.Iar retrogradarea va insemna automat pierderea banilor din drepturile tv si implicit desfiintarea.Nu e nimic senzational in asta fiindca asa s-a intamplat cu toate cluburile pe care le-a manageriat Marius Stan, a dat cate un tun apoi a fugit primul.Nu stiu daca sunt in ordine,dar cluburile alea sunt Rocar,Poli Iasi,FC Vaslui,FCM Dunarea si se pregateste Otelul.Daca stiti vreunul care sa mai existe,precizati va rog si liga.

    Raportează
  • postat de Jiji Duminică, 21 Septembrie 2014 10:57 92.80.153.*** Link la comentariu
    2
    2

    @chris: exil inseamna cand te trimite fortat cineva, nu cand pleci tu de bunavoie la cules de capsuni!

    Raportează
  • postat de danutz Duminică, 21 Septembrie 2014 04:49 5.13.181.*** Link la comentariu
    5
    6

    Voi suporterii...sunteti la acelasi nivel cu echipa ... nu va pricepeti la fotbal...si criticati ceva ce nu poate fi indreptat...deocamdata...mai bine taceti ... am plecat din prima cu ultima sansa....avem cele mai mici salarii...si probabil cel mai slab lot...ce drak tot injurati atat... trebuie sa ii multumiti lui Stan marius si sa acceptati soarta

    Raportează
  • postat de Chris Duminică, 21 Septembrie 2014 00:30 81.107.84.*** Link la comentariu
    1
    3

    Dar voi ce a-ti fi vrut,doctoranzilor in fotbal,sa dea Jula 15 goluri,si sa fie golgeterul la zi?Nu am vazut meciul,ca sunt in exil,dar cu sufletul sunt langa echipa,orice jucatori ar avea.DOAR OTELUL!!!

    Raportează
  • postat de smaleac Sâmbătă, 20 Septembrie 2014 22:54 85.31.218.*** Link la comentariu
    3
    5

    de ce il mai bagati pe tudorie daca este varza?d-nule munteanu dumneata nu vezi ca nici nu exista pe teren?cati bani primiti de la tasu?ca sa fie titular?credeti ca nemtii l-au refuzat degeaba?sa joace la echipa a 2 decat sa ne enerveze pe teren.Din cati sustinatori venim pe teren o sa ne imputinam si mai mult daca se vad jucatori ca tudorie pe teren sau JULA care are acelasi joc ca tudorie pasa inapoi el fiind cica atacant.AVDIC VARZA .GRADINARU VARZA.COJOC VARZA

    Raportează
  • postat de dusmanul lui Sâmbătă, 20 Septembrie 2014 22:41 85.31.218.*** Link la comentariu
    2
    4

    tudorie mai are mult de munca si nu inteleg cum de este titular intr-una sil-am vrut pe jula ca este bun dar ce a facut tot meciul cat a jucat?exact ca tudorie a fost cu pasa inapoi nimic concret .o faza de atac din partea lui.Degeaba aducem jucatori de varsta a 2 ca nu o sa simta nimic asa o saa se vada si cu cernat .COJOC la fel poate intra la echipa a 2 nimic nu sa vazut.Miron sa miscat bine si Avdici ce face?multe pase gresite nu au simtul mingii

    Raportează
  • postat de asa-i in fotbal! Sâmbătă, 20 Septembrie 2014 22:12 5.13.226.*** Link la comentariu
    4
    3

    Oricat am vrea noi tot retrogradeaza!

    Raportează
  • postat de Laurentiu Sâmbătă, 20 Septembrie 2014 21:38 5.13.225.*** Link la comentariu
    2
    7

    Dacă Oțelul juca tot meciul cum a jucat în repriza a doua nu cred că pierdeam.
    S-a văzut totuși puțin PROGRES, dar mai este mult de lucru.
    Oricum, Tudorie nu cred că poate mai mult și trebuie eliminat sau trimis la echipa a 2-a, iar Cojoc dacă nu se ține serios de antrenament va trebui să-l urmeze..
    În rest, FORTZA OȚELUL și așteptăm noul ANTRENOR și titularizarea noilor veniți!

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.