4 comentarii

Hocheiştii de la CSM Dunărea Galaţi au reuşit să producă o surpriză de proporţii în primul meci din semifinala Ligii Naţionale. Sâmbătă seară, la Patinoarul „Dunărea”, formaţia gălăţeană a reuşit să învingă deţinătoarea titlului de campioană, Corona Braşov, cu scorul de 4-1 (1-0, 1-1, 2-0).

Dunărea a deschis scorul spre finalul primei reprize prin Vitalii Donika, Corona a egalat imediat după reluare, dar tot Dunărea a intrat în avantaj la a doua pauză, după golul marcat de Sergii Cernenko.

În repriza a treia Donika a marcat din nou (în inferioritate numerică!), scorul final fiind stabilit de Dmytro Nimenko, cu două minute înaintea finalului.

Al doilea meci al semifinalei va avea loc, tot la Galaţi, duminică – 8 martie, de la ora 19.00.

Se joacă după sistemul „trei victorii din cinci posibile”, următoarele două jocuri fiind programate la Braşov, marţi şi miercuri. Apoi, dacă va mai fi cazul, un eventual joc decisiv se va juca la Galaţi, pe 14 martie.

Citit 1043 ori Ultima modificare Sâmbătă, 07 Martie 2015 23:56