Hocheiştii de la Dunărea au început perfect noul sezon

(10 voturi)

Echipa de hochei pe gheaţă Dunărea Galaţi, deţinătoarea titlului de campioană, a câştigat pe teren propriu ambele meciuri cu formaţia Corona Braşov, din etapa a doua a Ligii Naţionale.

În prima partidă, vineri seară, Dunărea a avut un start de meci dezamăgitor şi după prima repriză scorul era 0-3. În finalul părţii secunde, Hilderbrand a redus din diferenţă (1-3), iar în repriza a treia echipa gălăţeană a evoluat senzaţional şi a reuşit să întoarcă scorul în favoarea sa: 5-3. Celel patru goluri din ultima repriză au fost înscrise de Pal, Chernenko şi Istvan Nagy (2).

În al doilea meci, disputat sâmbătă, Dunărea s-a impus cu scorul 2-1 (1-0, 0-1, 1-0), prin golurile reuşite de Levente Lorincz şi Zoltan Pal.

Dunărea Galaţi este singura echipa din Liga Naţională cu punctaj maxim după primele două etape.

Citit 1669 ori Ultima modificare Sâmbătă, 19 Septembrie 2015 21:06