Echipa gălăţeană de HOCHEI a CÂŞTIGAT la diferenţă mare de scor ultimul său meci din Cupa Continentală

(8 voturi)

Echipa de hochei Dunărea Galaţi a terminat turneul Grupei C din Cupa Continentală, desfăşurat la Tychy (Polonia), cu o victorie, obţinută duminică seară în faţa formaţiei sârbe Partizan Belgrad, scor 10-1 (1-0, 4-1, 5-0). În urma acestui rezultat, Dunărea a încheiat competiţia pe locul al treilea.

Formaţia gălăţeană a făcut o primă repriză slabă, cu prea multe eliminări (patru). După ce Krajci a marcat pentru 1-0, Partizan a avut patru ocazii de a egala, printre care şi două bare, iar Dunărea nu a reuşit să se distanţeze până la finalul primei reprize.

După pauză, jocul echipei gălăţene a revenit la parametri optimi şi Dunărea a marcat pentru 2-0 (Chernenko) după numai 30 de secunde, iar la jumătatea reprizei a doua s-a ajuns la 4-0 (două goluri Lorincz). Partea a treia a fost dominată categoric de campioana României, care a dus scorul până la 10-1. Au mai marcat Lorincz (2) - desemnat jucătorul meciului, Szocs, Hildebrand, Chernenko şi Neagoş.

Citit 2041 ori Ultima modificare Duminică, 25 Octombrie 2015 19:04