SUSPANS prelungit în finala de HOCHEI. Ciucanii au întors scorul în ultima repriză

(13 voturi)

Echipa de hochei Dunărea Galați a suferit prima înfrângere din Finala Ligii Naționale. Sâmbătă seara, 26 martie, echipa gălățeană a fost foarte aproape de a închide finala și a primi trofeul de campioană în fața a 3.500 de susținători, conducând cu 2-0 după primele două reprize. Însă, HSC Miercurea Ciuc a revenit miraculos în ultima repriză și a întors scorul în favoarea sa, câștigând meciul cu 4-2. Dunărea conduce acum, la general, cu 3 la 1 și încă mai are nevoie de o victorie pentru a-și păstra titlul de campioană. Echipa gălățeană a părăsit gheața încurajată frenetic de publicul gălățean. Meciul următor va avea loc marți, 29 martie, la Miercurea Ciuc.

Citit 3284 ori Ultima modificare Sâmbătă, 26 Martie 2016 22:05