Dunărea s-a izbit de un portar în zi de grație și a fost răpusă în ultima repriză

Echipa de hochei Dunărea a pierdut al doilea meci al semifinalei Ligii Naționale, cu Corona Brașov, scor 1-6. Meciul a fost decis în mare măsură în ultima repriză, când gazdele s-au desprins de la 3-1.

Dunărea a jucat bine primele două reprize, dar a ratat foarte multe ocazii, în special în partea secundă, inclusiv în situația de trei contra portarului Toke, senzațional în acest meci.

Semifinala se joacă după sistemul cel mai bun din maximum cinci partide, iar Dunărea, pentru a ajunge la meciul cinci, are nevoie să câștige partidele de pe teren propriu, programate sâmbătă și duminică.

Citit 1121 ori Ultima modificare Joi, 09 Martie 2017 09:43