CSM Dunărea joacă, acasă, cu Progym

Echipa de hochei CSM Dunărea va juca, astăzi şi mâine, ambele meciuri cu începere de la ora 18,30, pe Patinoarul Dunărea, "dubla" cu Progym Gheorgheni, contând pentru Liga Naţională.

Ambele formaţii vin după victorii şi se află pe locuri apropiate în clasament. Gălăţenii au obţinut o victorie importantă în faţa campioanei en-titre, Corona Braşov (scor 3-2, după şuturile de departajare), şi se află pe locul al treilea în clasament (cu 8 puncte din şapte meciuri disputate: două victorii, patru înfrângeri şi o victorie în prelungiri). Adversarii au câştigat "dubla" cu Steaua, au 13 puncte din opt partide jucate (patru victorii, trei înfrângeri şi o înfrângere în prelungiri) şi ocupă locul al doilea.

Antrenorul secund al echipei gălăţene, Vitalii Donika, spune că: "Vom avea parte de două meciuri foarte interesante. Ca valoare suntem destul de apropiaţi. Ne-am pregătit pentru acest meci şi sperăm să continuăm seria victoriilor".

Citit 996 ori Ultima modificare Joi, 12 Octombrie 2017 16:44