Evaluaţi acest articol
(20 voturi)
8 comentarii

Printr-o postare pe pagina sa publică de Facebook, primarul municipiului Galaţi, Ionuţ Pucheanu, anunţă că s-a redeschis circulaţia la intrarea în oraş dinspre Tecuci pe ambele sensuri.

„În etapa următoarea, mai precis la primăvară, va fi turnat şi ultimul strat de asfalt. Intrarea dinspre Tecuci va căpăta și ea o altă față, demnă pentru orașul nostru. Deoarece vremea ne permite, am început și lucrările la noul sens giratoriu. Acesta este menit să fluidizeze circulația din zonă, ajutând la preluarea traficului mașinilor de mare tonaj”, precizează edilul.

Citit 11253 ori Ultima modificare Joi, 13 Decembrie 2018 23:07

8 comentarii

  • postat de VIOREL Vineri, 14 Decembrie 2018 14:40 89.137.224.*** Link la comentariu
    0
    3

    Pe sensul de intrare in Galati canalizarile nu sunt la nivel cu strada. E nenorocire.
    Intreb si eu, cat de greu este sa faci o canalizare la nivel cu strada in anul 2018?
    Am trecut cu masina peste ele si mi-a sarit volanul din mana. Sau sunt puse special sa nu adoarma soferii la volan.
    Asta e romanica fratilor.
    Hai sarbatori frumoase!

    Raportează
  • postat de Daniel Joi, 13 Decembrie 2018 07:51 82.137.14.*** Link la comentariu
    2
    7

    Adevarul eu ca banii sunt putini, cat mai baga mana si politicienii nostri ce combinatii mai fac si firmele de constructii si muncitorul de rand fara chef de munca si cu petul de bere la subrat ajung prea putini bani. Asa ca fara motivatie dureaza.
    Asta e suntem si o natie proasta nu cred ca meritam mai mult de atat

    Raportează
  • postat de Bianca Joi, 13 Decembrie 2018 07:44 109.103.134.*** Link la comentariu
    0
    12

    Nu exista niciun architect priceput la primarie care sa se ocupe de aspectul intrarii in oras? Arata ca la balci acolo, tot felul de sandramale care de care mai urate!

    Raportează
  • postat de gigi kent Joi, 13 Decembrie 2018 06:46 82.137.10.*** Link la comentariu
    0
    17

    Au fost ei in stare sa taie din toate trotuarele alaturate intersectiei si o bucatica din cimitir, numai din statia PECO nu

    Raportează
  • postat de Giony Asfaltos Miercuri, 12 Decembrie 2018 21:19 86.124.202.*** Link la comentariu
    16
    7

    ...si de ce nu se pun parapeti din plastic ptr formarea sensului giratoriu?Au mai fost, in IFR si s-au dovedit f utili. Iar daca d-l primar agreaza timpul afectat lucrarii,noi o sa-l votam din toata inima

    Raportează
  • postat de das Miercuri, 12 Decembrie 2018 20:14 89.137.137.*** Link la comentariu
    0
    23

    Nu mai faceti sensul ala giratoriu mare ca nu au loc tirurile sa intoarca si iar il vor distruge. Si faceti un sens giratoriu nu prea inalt, ca sa avem vizibilitate.

    Raportează
  • postat de Vali Miercuri, 12 Decembrie 2018 19:02 188.24.229.*** Link la comentariu
    3
    45

    Daca la final benzinaria e tot acolo atunci pot spune de pe acum ca vom avea inca un proiect esuat si neterminat

    Raportează
  • postat de atamanu Miercuri, 12 Decembrie 2018 18:30 79.116.97.*** Link la comentariu
    8
    46

    Vai de capul vostru, obositilor....Aproape sase luni de zile pentru 500 m de sosea si doua sensuri giratorii ( care nici macar acum nu sunt gata ) Rasul curcilor si spalarea banilor ( cat casa poporului ) PENTRU CA, vorba aia....PUTEM si ne doare la basca... Tata tuturor hotilor modifica legile pe banda rulanta pentru noi....Oras de rang comunal...Infratiti-va si voi cu Vasluiul. in alianta "Opincarilor"..................

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.