Accident pe Domnească. O șoferiță a fost grav rănită

Accident pe Domnească. O șoferiță a fost grav rănită
Evaluaţi acest articol
(16 voturi)

Accidentul s-a produs în această seară, în fața hotelului Mercure. Două mașini care se deplasau pe strada Domnească au fost la un pas să se ciocnească, coliziune evitată în ultimul moment de o femeie în vârstă de 45 de ani, aflată la volanul unuia dintre autoturisme. Șoferița a tras de volan stânga, însă mașina, aflată pe banda unu, a părăsit carosabilul și s-a lovit violent de un copac.

Conducătoarea auto a fost rănită, fiind preluată de un echipaj SMURD și dusă la Spitalul de Urgență.

Primele informații indică drept cauză a accidentului o neasigurare la schimbarea benzii, însă circumstanțele exacte vor fi stabilite în urma anchetei pentru vătămare corporală din culpă deschisă de polițiști.

Citit 6659 ori Ultima modificare Marți, 20 Aprilie 2021 19:53

7 comentarii

  • postat de andrei
    Luni, 19 Aprilie 2021 08:13
    86.34.187.***
    Mihail face zilnic minim 500 km
    0
    0
    Raportează
  • postat de Terente...din Galati
    Duminică, 18 Aprilie 2021 21:28
    89.137.231.***
    Pt@Mihail: 6 milioane km ca amator, chiar si in 34 de ani? Daca mergi zilnic 100 de km rezulta peste 35.000 intr-un an. Restul calculului pana la 34 , fa-l d-ta...Cred ca ai inmultit si numarul rotilor, in cel mai fericit caz!
    3
    6
    Raportează
  • postat de MIHAIL
    Duminică, 18 Aprilie 2021 13:55
    5.13.231.***
    Daca viteza de 50 km la ora ar fi respectata cu strictete iar soferii ar fi atenti la trafic cred ca astfel de incidente in trafic ar fi evitate cu totul;conduc de vreo 34 de ani si am parcurs cred ca vreao 6-7000000 km,poate mai mult,ca sofer amator!!!
    3
    5
    Raportează
  • postat de ss
    Duminică, 18 Aprilie 2021 12:44
    5.13.160.***
    Galatean cred ca am inteles ce vrei sa spui insa gresesti; cei aflati pe banda 2 virand la stanga intra pe banda 2 pe sensul unic Domneasca, cei aflati pe prima banda sunt incadrati in special pt dreapta, cred ca asa e si marcajul, daca nu e asa marcajul fac la stanga si intra pe banda 1, cei care vin dinspre Dunare in mod sigur au cedeaza trecerea.
    2
    4
    Raportează
  • postat de Eu
    Duminică, 18 Aprilie 2021 08:32
    86.124.127.***
    Ce mai cautati in masini, cand s-a anuntat ca nu mai e nici un loc la ATI?
    16
    6
    Raportează
  • postat de HEE
    Duminică, 18 Aprilie 2021 07:31
    89.136.185.***
    Neadaptarea vitezei in curba. Am vazut accidentul exact cum s-a produs! A pierdut controlul volanului. Daca exista camere pe Domneasca, se vede foarte bine din spate. Sa speram ca si va reveni.
    1
    16
    Raportează
  • postat de Galatean
    Duminică, 18 Aprilie 2021 06:24
    5.13.244.***
    Acolo in zona mai este si ceva in neregula , ce-i care au trasat marcajul de virare la stinga din banda doi intri direct in banda unu catre Modern , un exemplu ; daca un autobuz care circula pe banda unu si vireaza la stanga are drept cosecinta sa de loveasca de cel care circula pe banda doi efectuind aceiasi virare catre stinga se pot incaleca unul cu altul daca nu esti un pic atent ca unul din cei doi sa opreasca sau sa i-a stinga de volan mai tare
    4
    20
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.